Ön Cam Çatlaması ve Kasko

Cam değişimi, yeni yapılacak sigortadan herhangi bir indirim kaybı ya da sürprim olarak karşınıza çıkmaz. Sigortadan police detaylarına bakıldığında, 1 poliçe döneminde bir defaya mahsus cam,far değişim için indirim kaybı oluşturmaz. Ayrıca mini onarım avantajı da vardır. Açıkçası resimleriniz mevcut olduktan sonra, yetkili serviste yapıldıktan sonra tramerde gözükmesinde bir sakınca olmamalı. 

b5a4e729ff4b7cc7ff0b3cef49c0affc.plist

Ben yazın araç ararken İstanbul'da 2017 model bir araç buldum, Tramerini sorguladım birşey çıkmadı, sonra sigortacıma gittim abi şu şasiyi bir sorgulasana dedim garanti olsun, orada bedeli görünmeyen bir kayıt olarak çıktı. Araç sahibine dedim şu tarihte bir kayıt görünüyor ne ola ki, onunda bilgisi yoktu, servise gidip bilgi alınca ön camın değiştiği çıktı ortaya. SMS de görünmüyor ancak sigortacıların sisteminde görünüyor özet olarak ki normal bir durum.

Aracınıza line asist acc gibi özellikler ekletmeyi düşünürseniz belki yeni takılacak cam uyumlu olabilir ekstra ücretini cepten verirsiniz
+1 madem cam değişecek ileriye yönelik retrofit çalışması için farkı neyse cepten verip dla destekli camdan alın 

@forjust1day araç ararken gördüğüm bir iki aracın tramer kaydını koymuşlar sahibindene, cam değişimi olarak görünüyor kayıtlar.

Sanırım 2018 yılında belli bir  tarihen sonra yapılan cam değişimleri, açıklaması belirtilerek TRAMER'de görünmeye başladı. Tutarı yüksek olduğu için eskiden hasar kayıtlarında şüphe yaratıyordu, en azından artık hasarın camdan kaynaklı olduğu belli.

Bence önemli nokta poliçenizde (genelde 100 TL civarı fark isteniyor) orijinal cam değişimi maddesinin bulunması. Standart poliçeler muadil (genelde yerli üretim) cam veriyor. Muadil cam kötü değil ancak asla orijinal kadar iyi değil. Gerek optik kusursuzluk gerek UV koruması çoğunlukla muadil camlarda eksik. Özellikle optik açıdan kusursuz olması çok önemli, tam şoför görüş hizasına denk gelen dalglanma, flu görüntü vb gibi durumlar tüm sürüş konforunuzu bozabilir.

@forjust1day Mini onarım içinde ücretsiz haklarımız var hocam ama gel gör ki hepsi tramerde gözüküyor.

Geri
Üst Alt