Alınık Kara Jant

@brt06 hep çelik jant kullandım hocam 16 inç 18 inç inan ilk defa kara jant kullanıyorum en önemli özelliği hafif dayaniklı olması az yatırma motor yorulmamasi yol tutuşu doğru lastikle kayıp olmaması yani bi görüntü var iyide kime neyin havası 18 durban dan kara janta geldim millet aaa bune demedi dese de önemli değil kapak olayı da elalem ne der olayına çözüm çok hoş kapaklar var...

Ayrıca 225.40.18 ebat lastik den haliyle 195.65.15 lastige geçiş yapıyorsunuz yanak baya büyüyor o yüzden küçük görülmüyor siz 17 den düşeceksiniz ben 18 den düştüm tanı konfor yakıt sizin için sorun degilse güzel görüntüyü bozmayın derim 

Ayrıca kapak olayı da ayrı bi keyifli sıkıldıkça görüntüyü 50 tl ye değiştir:)))

Saygılarımla...

Moderatör tarafında düzenlendi:

bende 16 zor buldum 15'' kadar çok yok o yüzden düşünebilirim taktırmayı

6,5 jx16H2 et50 kara jant bizim golf 7 205/55/16 için uygun mudur? ( jetta dan çıkma orjinal kara jant )

6,5 jx16H2 et50 kara jant bizim golf 7 205/55/16 için uygun mudur? ( jetta dan çıkma orjinal kara jant )
Yolda veya benzinlikte gördüğünüz veya arkadaşınızda/akrabanızda Mk7 comfortline araçtan rica edip stepnesinden orjinal ölçüsüne bakabilirsiniz., veya showroom da ki comfort araçtan bakılabilir., veya forumdan bir arkadaşımız stepnesinden bakıp söyleye bilir :)  

kara jant; sac/demir/çelik bunlar hepsi aynı şey., biz dijon, durban jantlara bile çelik jant diyoruz ama doğru tabiri alüminyum janttır.!! çelik/demir/sac jantların tamına kara jant denilir.. 

Jant kapağı olarak Mk6 Golf Comfortline ‘nın jant kapaklarından temin ederseniz., çok yakından dikkatli bir şekilde bakmadıkça o janttın kara jant olduğunu anlamaları imkansızdır..!!  

Resimleri incelerseniz alüminyum gibi görünen jant kapakları var, örneğin mk6 golf comfortline’lar aşşağıdaki gibi kara jantlar ile geliyordu bunun üzerine kendi jant kapağını taktınız mı çok yakından bakmadıkça hiç bir şekilde kara jant olduğu anlaşılmıyor., görüntü kirliliği engellemiş oluyorsunuz;Ekli dosyayı görüntüle 13886

Ekli dosyayı görüntüle 13888

Ekli dosyayı görüntüle 13889

Ekli dosyayı görüntüle 13887 

Ekli dosyayı görüntüle 13890 

Ekli dosyayı görüntüle 13891

@forzaGilles üzerinde yazan herşey aynı et48 ancak jetta da et50 görünüyor sanırım buda ofset oranı bu fark sıkıntı yaratır mı?

@forzaGilles bu bilgiyi okumuştum anladığım kadarı ile jant göbeğinin içe mi dışa mı olduğunu belirten bir ölçü yani uyumla ilgili bir durum değil

Ben de kışlıkları takmak için bu  golf 6 nın jantlarından almıştım denildiği gibi alaşım jant gibi görünüyor.Aldığım kişi hiç kullanmadan çıkarıp kutulamıştı yani sıfırdı ve 350 tl ödedim 2018 yılında.

• Beğen
Tepkiler: SCC
Selamlar,

Bende de 18lik durban jant var ve kaliteli kış lastikleri 900 liradan basliyor. Ucuz cizgi roman karakteri isimli lastikler de almaya değmez 🙂 

Burda 15lik jantlardan bahsedilmiş ve sanirim mk7 trendline ve midline 15 likle satiliyor (yani sasi ve yürüyen takim ayni olduguna göre standart disi bi ekipman takmış olmayacağız?!) 

Ankara'da uugun fiyatlı kara jant bulabilecegimiz parçacı önerebilecek var mı?!

@brt06 sen de Ankara'dasın sanirim bulabildin mi uygun bişi?!

@Mbacan Dün jetta dan çıkma sadece bir kaç gün kullanılmış orjinal 16'' kara jant aldım kısacası sıfır jantlardı o yüzden piyasadan biraz pahalıya geldi ancak 0 ve orjinal olması aradaki fiyat farkına değdi lastikleri de dün taktırdım işlem tamamlandı. 16'' biraz daha zor bulunuyor ancak 15'' epey vardı dün malum ikinci el satan sitedeki ilanlarda hatta 0 yada çok az kullanılmış güzel jantlarda vardı

@Mbacan Dün jetta dan çıkma sadece bir kaç gün kullanılmış orjinal 16'' kara jant aldım kısacası sıfır jantlardı o yüzden piyasadan biraz pahalıya geldi ancak 0 ve orjinal olması aradaki fiyat farkına değdi lastikleri de dün taktırdım işlem tamamlandı. 16'' biraz daha zor bulunuyor ancak 15'' epey vardı dün malum ikinci el satan sitedeki ilanlarda hatta 0 yada çok az kullanılmış güzel jantlarda vardı
Hocam hayırlı olsun. Kaça mal oldu ? Mahsuru yoksa öğrenebilirmiyim. 

@brkylmz lastikler 1250 tl 6 taksit jantlar 700 tl peşin toplam 1950 tl ye mal oldu

internette lastik başı 15-20 lira daha uygun olanlar vardı ancak sök tak parasıyla aynı fiyata geliyordu bayiden alınca öyle bir ücret ödemedim internetten alıp kargo bekleyip onlarıda lastikçiye taşıma derdi yok en azından (lastikler 31. hafta/2019 )

@brt06 hayirli olsun, 4 jant toplam 700 tl ise cok iyi almissin kara jantlari 1000 liraya satiyorlar sari sitede 

@Mbacan teşekkür ederim. Kullanılmış jantlara 500 civarı istiyorlardı onlara göre biraz pahalı diğer yönden bakarsak ucuz aslında 0 yan sanayi ürünler 1200-1300 tl sadece 250 km gidilmiş orjinal jantlar için uygun  bir rakam sayılabilir 700 tl

Geri
Üst Alt