Alınık Kara Jant

@brt06 bende aynı arayış içindeydim, 17" ikinci el aliminyum jant aldım. Yarın nasip olursa lastikleride taktırcağım, ancak çıkma kara janta 600 lira biraz çok gibi geldi bana. Ben 17" jantları 1200'e aldım (kargo dahil 8 taksit).

@brkylmz malzeme konusunda araştırma yaptınız mı? olması gereken nedir bazı yerlerde sac bazı yerlerde demir yazıyor

16" Jetta teneke jant ve kapağı 350 TL ye almıştım ankarada. Kapaksız olarak 16 ları 300 400 arasına bulabilirsiniz bu sene de.  15 lere göre 50 TL falan daha pahalı oluyor genelde 16lar

Bana 600 biraz fazla geldi eğer 500 e verirse uğraşmam alırım ancak üstü pahalı olacak

15 kara jant isteyen olursa eski golf 6 dan kalanlar var sadece kışlıklarla kullamıştım lastikleri satınca kaldı, kapaklarıda vardır.

@brt06 sahibinden sitesinden aldım. Satıcı yedek parça dükkanı olduğu için kargo onlara aitti. Bide taksit yapınca hesaplı geldi aldım. 

@brkylmz  0 kara jant fiyatıyla aynı iyi fiyata almışsınız

@brt06 evet güzel denk geldi. Biraz nasip meselesi. Bu tarz orjinal jant fiyatları 2000 ve üstü civarında. Ben de fiyatı görünce hemen yapıştırdım. Gerçi hanım biraz fırçaladı 🤣 ama bayanların olaya bakışı farklı. Senede iki defa 80 lira vermeyim diye 1200 lira verilirmiş falan filan... 

@brkylmz bayan gözüyle ama bizim taraftan bakınca ihtiyaç

@brt06 hocam arkadaşlar paylaşmış bende 2 senedir düşünüyordum nasıl olur die 18 durban dan geçtim sonuçta....

Öncelikle araç inanılmaz yumuşadi yol tutuşu gayet güzel yakıt desem şu anda bariz 0.6 litre tasarruf soz konusu 225.40.18 e göre karşılaştırma sonucu tabiki fakat taban önemli sürtünme kat sayısı 17 ise jantiniz sonuçta 225 taban olduğu için tasarruf değeri aynı olacaktır veya çok yakın her yönden mükemmel geldi küçük de durmuyor fakat kara jant çok çirkin duruyor hele 18 durban dan sonra :))) 

Güzel kapakla bu sorunun da üstesinden gelebileceğimi düşünüyorum fakat hiç vaktim olmadı şimdiki halini ve kapaklı halini imkanım olursa paylaşırım...

Saygılarimla

@Mmt0634 bence de kara jant güzel durmuyor ancak kapak takmakta altında ki çirkinliği aman kimse görmesin diye takmışsın gibi duruyor :)

her yerde 15 '' var çoğunlukta ikinci elde 15'' taksam çok mu küçük durur 17'' dijondan sonra

Geri
Üst Alt