:( :( Koltuk döşemesi sigara yanığı çözümü?

Recep_Gul

Paylaşımcı Üye

İsim
Recep
Bugün sabah hiç yapmadığım Birşeyi yaptım, ilk defa işe giderken bi sigara yakayım dedim arabada, nasıl oldu bilmiyorum sigarayı attım zannettim ama koltuğun üzerine düşmüş. Keşke ben yansaydım da koltuk yanmasaydı, fotoğraf çekip buraya koymak istemedim, o derece canım sıkıldı. Döşemesi değiştirmek dışında yapılabilecek birşey varmıdır? Sonradan takılan koltuk üstüne şu Minder tarzı şeylerden var evde onu zaten bağlamayı düşünüyorum şuan, onun dışında yanığın olduğu yeri herhangi bir şekile kapatmanın yolu varmı? :(

Hocam nette vardı videosu.

Aynı kumaştan 2 parça bulmanız lazım.Parçanın birini deliğin altina koyuyorsunuz.Daha sonra deliğe çok az bally sürüp diğer kumaşı da tiftiklendirdikten sonra oluşan yumağı deliğe dolduruyorsunuz.Bayağı etkili bir yol.

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kendin ettin, kendin buldun suçu şeytana atma diyorsun yani :)

Upvote 0

Merhaba konu cok basit boylesine guzel bir forumda buna cevap verebilicek birilerinin olmasi gerekiyor bence goy goy iyi guzelde :)  kimse mi yama yaptirmadi nette videolar falan var gayet guzel kapatiyorlar yaptiran illa birisi olmali koca forumda . Benimde ayni derdim var unutmustum :(  

hocam sigarayakintamiri diye bir site var arayin fotolari gonderin isterseniz bende fiyat alacağım gayet guze isler yapmislar

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@Recep Gül hocam geçmiş olsun umarım sıkıntıyı bi an evvel giderirsiniz. Bilirim o duyguyu arabaya en ufak çizik olduğunda bile içe dert olur. Ama aracını bu kadar seven biri olarak araç içinde sigara içmeyin be hocam. Bende sigara kullanıyorum ama asla aracımın içinde içmem 1000 km de gitsem durur içer yola öyle devam ederim. 

Upvote 0
Ya döşemeyi değiştirmek tabii ki şart. Neyse şimdilik o minder tarzı şeyi bağlamayı düşünüyorum. Döşemeyi ilerde değiştiririm.  :(
Yanık olan bölgenin kumaşı sökülür (komple değişmeye gerek yok)., sonrasında yenisi dikilir., şayet alcantara olan bölgede olduysa daha şanslısınız çünkü koltuk döşemecilerinde alcantara zaten bulunan bir malzemedir..!! 2 tipi vardır., biri ital olanı yani orjinal ürün., diğeri yerli üretim bunda ton farkı oluşur ama ital ürün bire bir aynısıdır..

Upvote 0
@Nfk Araba mı sizin emrinizde yoksa siz mi arabanın emrindesiniz?

Arabaya bir çuval para verip birde ilkokul talebesi gibimi davranacağız içinde, vay arkadaş nasıl bir düşünce yapısı bu çözemedim, bırakın koksun yansın birseyler dökülsün arabadır birşey olmaz, siz bu kadar dikkat ediyorsunuz ama kedi köpek gelip gece uzerinde gezinip tavanında uyuyor, bence çokta iyi yapıyorlar.

Upvote 0
@Serkanasn bu mesele arabanın emrinde olma meselesi değil. Bazı insanlar için arabaları evlatları gibidir. Zarar gelsin istemezler, özenirler, sakınırlar. Tam tabiriyle bir bebek gibi bakarlar. Arabalarında bir sıkıntı, çizik, yanık ne bileyim herhangi bir şey olduğunda onlar için bu çok kötü olur. Onlar hayatlarından bu şekilde mutlu. Ben de onlardan biriyim. Ayrıca aracına değer vermeyenler tabiri caizse "eşşek" gibi kullananlar yüzünden bu memlekette 30-40bindeki araba bile bitik durumda olabiliyor. Bu ülkede araba fiyatları bu seviyede iken arabayı önemsememek bana vurdumduymazlık gibi geliyor. Arabayı önemsemeyi onla ilgilenmeyi yadırgamanız da ayrı bir durum. Evet her şeyin fazlası iyi değildir ama birisinin sigarayı arabasından inip de içmesi aşırıya girmez. Ayrıca son cümleniz de hiç hoş değil. İnsanların bu kadar özendiği arabasının üzerinde kedilerin gezinmesine iyi yapıyorlar demeniz de çok başka bir boyut...

Upvote 0
@Recep Gül hocam geçmiş olsun umarım sıkıntıyı bi an evvel giderirsiniz. Bilirim o duyguyu arabaya en ufak çizik olduğunda bile içe dert olur. Ama aracını bu kadar seven biri olarak araç içinde sigara içmeyin be hocam. Bende sigara kullanıyorum ama asla aracımın içinde içmem 1000 km de gitsem durur içer yola öyle devam ederim. 
Hocam düne kadar hiç sigara içmemiştim, olacağı varmış o gün yakasım geldi işte. Aksilik attığımı sanmışım, meğerse koltuğa düşmüş. :(

Upvote 0
@Nfk Araba mı sizin emrinizde yoksa siz mi arabanın emrindesiniz?

Arabaya bir çuval para verip birde ilkokul talebesi gibimi davranacağız içinde, vay arkadaş nasıl bir düşünce yapısı bu çözemedim, bırakın koksun yansın birseyler dökülsün arabadır birşey olmaz, siz bu kadar dikkat ediyorsunuz ama kedi köpek gelip gece uzerinde gezinip tavanında uyuyor, bence çokta iyi yapıyorlar.
Birincisi üslubunuz böyle bi forum sitesine hiç yakışmıyor. ( size yakışır yakışmaz pek umrumda değil ! )

ikincisi siz aracınıza nasıl davranırsanız davranın benim gibi aracını seven insanlara böyle kelimeler kullanmanız haddinize değil.  

@Unclaimed hocam saygılar  (y)

Upvote 0
Birde tavan döşemesini yakanlar var? Sigarayla ? Buda garip

Geçen lerde gecenin birinde   eve dogru gelirken yaktım sigarayı köşeyi döndüm 150 metre ilerde çevirme var...tavanda söndürecektim nerdeyse panikle (113 tl yani ??) Camdan atsam görecekler!!

Neyse attm orjinal golf paspasların üzerine ve gerçekten  afedersiniz kıvamlı bir tükürük? 113 cezadan kaçıcam derken 300 lük orjinal germany golf paspasları yakamam yani....

Bastım ayakkabıyla falan ...

140 bin liralık tapulu mülkün var ! İçinde sigara yasak ...ben sigara içmeden araba kullanamam ...dikkatim dagılır ...fren yerine gaza basarım otobüs durağına dalarım , yanlışlıkla 1 e takacağıma geriye takıp okul bahçesine girerim falan mazallah??

Ben içerimmmm en azından koltuk yanana kadar.......

Upvote 0
Birde tavan döşemesini yakanlar var? Sigarayla ? Buda garip

Geçen lerde gecenin birinde   eve dogru gelirken yaktım sigarayı köşeyi döndüm 150 metre ilerde çevirme var...tavanda söndürecektim nerdeyse panikle (113 tl yani ??) Camdan atsam görecekler!!

Neyse attm orjinal golf paspasların üzerine ve gerçekten  afedersiniz kıvamlı bir tükürük? 113 cezadan kaçıcam derken 300 lük orjinal germany golf paspasları yakamam yani....

Bastım ayakkabıyla falan ...

140 bin liralık tapulu mülkün var ! İçinde sigara yasak ...ben sigara içmeden araba kullanamam ...dikkatim dagılır ...fren yerine gaza basarım otobüs durağına dalarım , yanlışlıkla 1 e takacağıma geriye takıp okul bahçesine girerim falan mazallah??

Ben içerimmmm en azından koltuk yanana kadar.......
e bu gidişle size taksi yakışır.

• Beğen
Tepkiler: Nfk
Upvote 0
@Nfk Burası bir forum sitesi ve bende hakaret oluşturmadığı sürece istediğimi yazmakta serbestim, sizin hoşunuza gidip gitmemesi benim hiç umrumda değil, benim ne yazacağıma karar vermekte sizin haddiniz değil.

Upvote 0

@Serkanasn buranın bir forum sitesi olduğunu biliyorum ve seviye olarak diğer forum sitelerinden fersah fersah önde olduğundan buradayım. Yazdıklarınızda hakaret zaten olamaz.!! 

Sizin aracını seven arkadaşlara ve bu sebepten burada olan topluluğa bu kadar akıl fakiri yorum yapmanız sorun. Benim yazdığım yorum herkese açıktır doğrudur ama sizin yazdığınız yorum hiçte masum değil. 

Sakin kafa ile yazdığınız yorumu okuyun ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Artı klavye başından tartışacak kadar da ilkokul çocuğu da değilim !!! 

Upvote 0

Geri
Üst Alt