:( :( Koltuk döşemesi sigara yanığı çözümü?

Recep_Gul

Paylaşımcı Üye

İsim
Recep
Bugün sabah hiç yapmadığım Birşeyi yaptım, ilk defa işe giderken bi sigara yakayım dedim arabada, nasıl oldu bilmiyorum sigarayı attım zannettim ama koltuğun üzerine düşmüş. Keşke ben yansaydım da koltuk yanmasaydı, fotoğraf çekip buraya koymak istemedim, o derece canım sıkıldı. Döşemesi değiştirmek dışında yapılabilecek birşey varmıdır? Sonradan takılan koltuk üstüne şu Minder tarzı şeylerden var evde onu zaten bağlamayı düşünüyorum şuan, onun dışında yanığın olduğu yeri herhangi bir şekile kapatmanın yolu varmı? :(

@Nfk beyfendi hangi okul seviyesinde tartışırsanız tartışın benim için problem yok, farkında olmanız gereken konu golf a3 bmw f30 a 180 herneyse bunların hepsi bir yerden bir yere gitmek için üretilmiş ve ticari amaçlar doğrultusunda satışı yapılan araçlar, sizin aracınız hakkında duygusal olarak hissettikleriniz bu genel doğruyu değiştirmez, vw nin 3.dunya ülkelerine çarpışma testlerinden 0 yıldız alan araçları sattığını hava yastığı abs dahil hicbirsey eklemedigini bilmiyorum biliyormusunuz?

Ez cümle bu kullandığınız dört teker bir direksiyon olan metal yığını bir ticari amaçla üretilen birilerini zengin eden bir başka taraftan birilerini de paranoyaklastiran bir metal yığını, sizin ona ilk aşkınız gibi davranmanız sadece birilerinin cebine giren milyon euroların miktarını yükseltir, konuyu lütfen daha fazla uzatmayın rica ediyorum.

Upvote 0

@Serkanasn ben tamamen konunun uzamaması tarafındayım hocam. Para verip aldığımız araçlara tabi ki tapmıyoruz sadece korumak varken neden zarar verelim ki. 

neyse belki ben sizin dediklerinizi yanlış anladım belki de siz benim yazdıklarımı. Kalpler kırılmasın ortak noktamız hep dostluk olsun. 

Selamlar saygılar hocam. 

Upvote 0
Aracında sigara içen arkadaşlar için önerim küllük kullanmalarıdır camdan kül atıldığı zaman nasıl atarsanız atın arka koltuk ve bagaj pandizotunun üstünde küller birikiyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Upvote 0
1 saat kadar önce bir kaç Türk iş yeri sahipleriyle görüştüm. Ellerinde benim koltuğun kumaşından olmadığı için direkt VW ye orjinal yaptırmamı önerdiler, son bir Türk yeri daha buldum onunla pazartesi görüşmeye gidicem. 

VW bayiine gidip bu yanığın nasıl giderilebileceğini sordum, aracı daha doğrusu koltuğu görmek istedi. 

Adamın verdiği cevap direkt oturduğunuz kısım yani sigara yanığının olduğu yer sadece değişecek, işçilik dahil fiyat :) 420€ geçmiş olsun. 

Bir sigara nelere mâl oldu. 

Gri olan kısmı süngerin sarısı göze çarpmasın diye boya kalemi ile ben boyamıştım.

20191129_153705.jpg

20191129_153708.jpg

Upvote 0
@Recep Gül konuyu diriltiyorum ama eğer aracınızın kaskosu varsa kasko ile yapmış olduğunuz poliçeye bakın benim mesela anadolu sigorta ile kaskom var yılda 4 sefer mini onarım hakkı veriyor 8 defa küçük işlemler veriyor ve kasko delinmesi tramer işlemesi herhangi bir ücret ödemeden bunlardan faydalanabiliyorsunuz ve güzel bir şekilde tamiride sağlanıyor. ufak yırtıklar sigara yanıkları gibi işlemleri çoğu kasko şirketi mini onarım kapsamına alır diye düşünüyorum.

Upvote 0
@Recep Gül konuyu diriltiyorum ama eğer aracınızın kaskosu varsa kasko ile yapmış olduğunuz poliçeye bakın benim mesela anadolu sigorta ile kaskom var yılda 4 sefer mini onarım hakkı veriyor 8 defa küçük işlemler veriyor ve kasko delinmesi tramer işlemesi herhangi bir ücret ödemeden bunlardan faydalanabiliyorsunuz ve güzel bir şekilde tamiride sağlanıyor. ufak yırtıklar sigara yanıkları gibi işlemleri çoğu kasko şirketi mini onarım kapsamına alır diye düşünüyorum.
Sağolun hocam detaylı bilgilendirme için,  yurtdışında yaşıyorum Türkiyede değil.  Burda VW bayiine ne gidip bizzat sordum sadece oturduğum kısımın kumaşı değişecek ücretsiz olması söz konusu değil. Ve maalesef o kumaştan VW den hariç hiç bir yerde yok, sorduğum bir kaç yer de VW den sipariş ederiz biz takarız diyorlar. Bu daha masraflı oluyor bana. VW ye sorduğumda 420euro gibi bir masraf çıkardı, e ben bunu baka bir yere yaptırmak istesem 100-150 euro da işçilik isteyecek. Burda kasko sistemleri nasıl çalışıyor bilmiyorum.

Upvote 0

Geri
Üst Alt