Yeni OCTAVİA 21:00 live (prag)

@smhk Malzeme kalitesi sorun, benim degerlendirecegim tek opsiyon 1.0 tsi 280 bin lira civarina (ilk etapta gelmiyor bu motor ama kesinlikle gelir, 1.0 tsi hayli hayli yeter bu kasaya), yoksa 300 bine mk8 alir gecerim, skodasin sen haddini bil 300 bin lira kim sen kim!!!

Bmw 2 grand coupe Dizel e dostumun aldığı teklif dün tarihli bu fiyat??

Sport line

Evet hayalet yok gömülü carplay de yok (aktivasyonla dahi çamazsınız) sadece bu 2 opsiyonu eksik

Ama sunroof+park asistanı (otomatik park) dahil bi dünya standart donanım var

Tabi 370 etmez benzinli octavia 

Bana göre 350 de etmez

330 ? En son tav olalım hadi

IMG_20201127_153521.jpg

@krym Babama Passat almadan önce Superb ile arasında kaldığımız için her iki aracı da test etmeye Doğuş'a gittim. Yeni Passat ve Superb arasında uçurum malzeme kalitesi olduğunu düşünmüyorum. Superb'nin neredeyse her yeri yumuşacıktı (malum bölgeler hariç ki o E segmentine giriyor zaten). Marka algısından dolayı VW tercih etti ancak donanım ve malzeme kalitesi konusunda Superb'nin daha üstün olduğu yerler vardı. Superb test sürüşü yapmadım, sürüş dinamiklerini, konforunu bilmiyorum ve uzun kullanım sonrasında nelerle karşılaşırız bir fikrim yok. Sadece malzeme kalitesi ve donanım hakkında bunları söyleyebilirim.

O yüzden Skoda bu para etmez diyip geçmemek lazım önce görmek gerekir diye düşünüyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@smhk Babalar isi bilir, tecrübeli. Skoda alirken güzelde, kullandikca isler degisiyor, ayni kmlerde 2 yillik passat ve 2 yillik super b kiyaslayin,  kalite farki ortaya cikiyor, super b cok cabuk yipranyior, mavi taksileri olan arkadasim var, passat ve super b almislardi, super b 1 yilda dagilmis(taksi oldugu icin tabiki km 3 yillik gibi düsünebiliriz), lanet ediyordu skodaya

Ayni mevzu eskiden mercedesin mercedes oldugu yillarda bmw ile arasinda vardi (90'lar 2000'lerin basi)

5 yillik mercedes ile 5 yillik bmw kiyaslanirdi, bmw mercedese göre cok cabuk yipranirdi, mercedes kalitesiyle bmw'yi ezerdi

Eğer rütbe sistemi ?

Vw AG de

Audi>Vw>seat>skoda 

Şeklinde belirleniyorsa?

Çavuş /onbaşı rütbesindeki bu yeni octavianın 320-330 bandından yüksek olmaması gerekir.

Yeni ateca bayilerde 350 den anahtar sallanıyor

Birde vergisiz ham fiyat ? Ateca icin 

172950 

Kur :9,30

Çok rahat 18000 eurodan gümrüğe giren bir Fr ateca var.

Mk8 golf  icin (style) beklenti 390 a geriledi bu kurla (9,30) 

+400 ler abuk olur

Screenshot_20201129-115533.png

cd32825d75b84dbb02b2b0acec8ab09a.jpeg

evet arkadaşlar foto alıntıdır. hayırlı olsun...

@omurkadir

skoda ??? şşşıkooodaa ? 

saçmalamışlar 

e-tsi ?  

dsg den sonra koltuğun altındaki  batarya içinde  aman garantiden çıkmasın aman bozulmasın aman iyi niyetim devam etsin zorlamalarına yeni bişey eklediler ? 

3. sınıf lokanta fiyat listesi bu ise ? 

yeni a3 kesin +500 

yeni octavia da sunroof standart sanırım her iki donanımda ? opsiyonel donanımlarda yok ? 

neyse ? 

bugünün t-roc fiyatı 

sunroofsuz standart higline troc 

otavya nal toplar 

IMG_20201215_160456.jpg

@Savatage abi octavia ile troc arasında uçurum var. troc 300 bin octi 344bin motor farkı var eyvallah ama ben olsam 1.0 alır keyfime bakarım

@forjust1day 

e-tsi planı bozdu mu bilmiyorum .

ben değil tabi ama dost /arkadaş için 

sunroof dahil klasik 1.5 tsi  335  e  titan mavi kapora hazırdı ? 

e-tsi nedir ? batarya / pil / lityum / bunun bakımı / bunun ömrü değişimi  ile uğraşılır mı ? 

gerçi beklentinin sadece 30 bin üzeri ama 

birde 1.2 tsi dan 1.0 tsi a geçmeyi düşünmüyor 

beygir ihtiyacı varmış arkadaşın 

hibrit bataryası ömrünü tamamlayınca  ? iyi niyetin yoksa kesin 28 bin isterler ??? 

bunları hep düşünmek lazım 

1.5 tsi passat bussiness  sunrooflu GÜNCEL FİYAT 365.000  ? 

octavia mı ? passat mı 

octaviaya bu fiyat yüksek bence 

1.0 E-tech nedir kardesim!!!!

Ölü dogdu octavia

Avrupada 1.0 tsi satiliyor ama sanirim manuel, bunun dsglisini getir... peynir ekmek gibi satilsin, manuelide satilir

Hybrid bizim ülkede gitmez, tek tutan hybrid benzin/lpg'dir, corollanin satis rakkamlarida mi size birsey ifade etmiyor eyyy  Yücel oto...

@AhmetCakmak

1.0 devre dışı olduğu için 1.5 premium 360 lar fazla geldi ??? 

donanımları da net öğrenmek lazım tabi 

basic led değilde üst seviye  golf passat style/elegance ledi olursa  haa gayret denebilir 

mild hibrit istenmemesi de ayrı konu 

SüperB fiyatina kimse octavia almaz sirf yeni kasa diye

@krym büyük ihtimal bunlar avrupanın pandemi nedeniyle  talebi iptal edilmiş kaydırma araçlarını buraya postaladılar .

1.0 tsi alan adam batarya falan uğraşır mı yavvv ?  

Geri
Üst Alt