Yeni OCTAVİA 21:00 live (prag)

@Kysr038

o zaman tavsiye fiyat olarak görüşünüzü alayım . 

premiumda (dolusunda )

10 inç multimedya  / elitde 8,25 inç

hayalet var / elit de yok 

kaplosuz car play var  / elitde kablolu

katlanan ayna var / elitde yok

ön arka park sensörü var / elit de sadece arka park sensörü var 

anahtarsız GİRİŞ VE ÇALIŞTIRMA var / elit de sadece anahtarsız çalıştırma var 

arka kol dayama var / elit de yok 

sürücü ve yolcu koltuğu yükseklik ayarlı / elitde sürücü ayarlı yolcu ayarlanmıyor (tam eski  skoda zihniyeti) 

her iksinde de önler  LED far,  arkalar led stop  ama arkalar premiumda dinamik (kayarlı)  elitde dinamik değil.

karartılmış arka camlar var / elitde yok 

17 jant / 16 jant

cruise control / far yağmur sens . zaten her iki donanınmda da standart

buradan şu sonuç çıkıyor ki 

güncel mk 7,5 standart  highline golfün üzerine  bu yeni octavia da  + anahtarsız giriş çalıştırma / 10 inç biraz daha büyük medya / kablosuz carplay koymuşlar 

1.5 tsi dsg premium  320 den verirler mi ?  sizce ? 

tabi yine benim dost arkadaş çevresinden hemen hazır bir müşteri arkadaş var ??  benim gazımla hareket edecek ? 

@Savatage premium 370, elite 320 bin lira olur, paketler arasi fark artik cok fazla ayni ötv diliminde olmalarina ragmen

@Savatage almanya fiyatini ögrenip bir hesaplama yapayim dedim karsima alttaki ekran cikti, simdi ben hangisini seceyim, bu neya bize 2 paket almana 9 farkli versiyon, herbirinde 5 paket toplam 45 farkli kombinasyon :)

hangi ocatavia bize geliyor IV?

Ekran Resmi 2020-11-28 22.02.10.png

@Savatage almanya fiyatini ögrenip bir hesaplama yapayim dedim karsima alttaki ekran cikti, simdi ben hangisini seceyim, bu neya bize 2 paket almana 9 farkli versiyon, herbirinde 5 paket toplam 45 farkli kombinasyon :)

hangi ocatavia bize geliyor IV?

Ekli dosyayı görüntüle 40409
Ben de tam ona bakıyordum hocam sizin önceki yorumunuz üzerine. :) Ben 3.seçeneğe baktım. Fiyat listesi bu şekilde. Karoq fiyatlarına da bakacaktım ama site açmıyor. 

image.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Kysr038

o zaman tavsiye fiyat olarak görüşünüzü alayım . 

premiumda (dolusunda )

10 inç multimedya  / elitde 8,25 inç

hayalet var / elit de yok 

kaplosuz car play var  / elitde kablolu

katlanan ayna var / elitde yok

ön arka park sensörü var / elit de sadece arka park sensörü var 

anahtarsız GİRİŞ VE ÇALIŞTIRMA var / elit de sadece anahtarsız çalıştırma var 

arka kol dayama var / elit de yok 

sürücü ve yolcu koltuğu yükseklik ayarlı / elitde sürücü ayarlı yolcu ayarlanmıyor (tam eski  skoda zihniyeti) 

her iksinde de önler  LED far,  arkalar led stop  ama arkalar premiumda dinamik (kayarlı)  elitde dinamik değil.

karartılmış arka camlar var / elitde yok 

17 jant / 16 jant

cruise control / far yağmur sens . zaten her iki donanınmda da standart

buradan şu sonuç çıkıyor ki 

güncel mk 7,5 standart  highline golfün üzerine  bu yeni octavia da  + anahtarsız giriş çalıştırma / 10 inç biraz daha büyük medya / kablosuz carplay koymuşlar 

1.5 tsi dsg premium  320 den verirler mi ?  sizce ? 

tabi yine benim dost arkadaş çevresinden hemen hazır bir müşteri arkadaş var ??  benim gazımla hareket edecek ? 
320 bin tl güzel fiyat olur ama, o fiyata zaten normal kullanıcı alamadan galericiler süpürmez mi ?

@Savatage premium 370, elite 320 bin lira olur, paketler arasi fark artik cok fazla ayni ötv diliminde olmalarina ragmen
370 bin de çok gibi geldi bana, SuperB ye yakın bir fiyat çıkıyor ortaya.

Çok anladığımdan yazmıyorum bu arada, SuperB fiyat listesine bakınca ayıktım.. 

@krym

octavia g-tec / doğalgazla çalışan (cng)   gas tech yani

IV Elektrikli model

RS zaten 2.0 tsi  ....tr ye gelmiyecek (golf r muadili )

combiler  tümü station 

direk octavia yazan muhatabımız 

@Savatage 1.0 tsi dsg/manuel getirirlerse cok satilir, ben alabilirim

Super b'den 50 bin lira daha düsük olmasi lazim, bu durumda premium 330 bin gibi bir fiyattan piyasaya girerse domine eder, galericiler cok  toplayamaz,  2020 modeller ellerinde patladi, her saat 2-3 tane bildirim geliyor favori ilaninizin fiyati düstü diye..

c-segmente talep düstü

Moderatör tarafında düzenlendi:
almanya fiyatlarında STYLE donanım .  

yunanistan da da STYLE var ambition var. 

yunanistan style donanımda otonom sürüş donanımları standart mesela acc / şerit takip vs (bunları düşmemiz lazım TR de)

10 gün önce yunanistan fiyat listesini sayfanın yukarısına eklemiştim. 

oradan moral bulunur işte 

5. satır manuel 1.5 tsi style (oranın dolusu)  hadi dsg olsa vergisiz fiyatı 17bin küsür değilde 20 bin küsür olsun .

bu liste fiyatı ve bunlar üzerinden indirimli vergisiz fiyatlarla  araçlar kocaeli gümrüğe ulaşabilir .

mesela 18 bin € ???

grr.png

Bence canlı canlı görmeden dokunmadan acele karar vermeyiniz, ya da fırsat bulup bayiye gidip Octavianın ağabeyi en donanımlı Superb e oturun inceleyin kalite ve tasarımdan beklediğinizi bulamayacağınıza çok yüksek ihtimal veriyorum, tabi ki gelsin inceleyelim görelim dokunalım iyiyse Sezar’ın hakkını Sezar’a veririz, ancak VW gibi bir firmanın uzaktan beğenmesek de gelince göreceğimiz ikon modeli olan GOLF ‘u aynı kasa yapısında olmasa da OCTAVIA ‘ya ezdirmeyeceği kanaatindeyim, şunu da belirtmek isterim ki MK8 GOLF alır mıyım, kesin konuşmayayım dokunana yakından görene kadar muhtemel hayır, eldeki verilerle şu anki tercihim yeni kasa A3 olacak gibi.

@Kysr038 @krym Malzeme kalitesi de iyiyse o fiyatlar güncel piyasaya göre gayet güzel. Donanım ve tasarım anlamında beni tatmin etti.

@hsgur Kusura bakmayın kütfen videoyu izleden yukarıdaki yazıyı yazmıştım, ve videoyu izledim (kendi fikrimi beyan ediyorum) iç tasarımı ve dış tasarımı 10 senelik bir Vag gurubu kullanıcısı olarak hiç mi hiç beğenmedim, dış tasarımda tamamen basit hatlar ve iç tasarımda basit plastik malzeme kullanımına devam edilmiş, Skoda bu modelinde istediği yeni teknolojiyi kullansa da Octavia defteri benim için açılmadan kapanmıştır, saygılarımla.

Geri
Üst Alt