Jump to content

emrekk

1.4 Tsi golf 7 lerde benzin filtresi değişiyor mu?

Recommended Posts

Arkadaşlar merhabalar, benzin filtresi bakımlarda değişiyor mu? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2 saat önce, emrekk yazdı:

Arkadaşlar merhabalar, benzin filtresi bakımlarda değişiyor mu? 

Değişmiyor., söyledikleri filtrenin “life time” olduğu., ancak müşteri taleb ederse değişmicek bişey yoktur., ömürlük birşey olması imkansız.. belki 60-70bin de değiştirmek fena olmaz..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Filtre konulduysa bir şeyi tutmak için konulmuştur, her 15 te tüm filtreleri değiştiririm.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@bf417 benzin filtresi benzin pompası ile tümleşik ve yaklaşık 2000 TL fiyatı var her bakımda değişmek biraz maliyetli olabilir gibi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Serkanasn yazdı:

@bf417 benzin filtresi benzin pompası ile tümleşik ve yaklaşık 2000 TL fiyatı var her bakımda değişmek biraz maliyetli olabilir gibi.

Yenilerde öyle mi bilmiyorum fsi da hep filtreyi değiştirirdim tdi  var şimdi mazot filt. hep değiştiriyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yok diyorlar servis de 

Benzin zaten temizlik amaçlı kullanılıyor muş benzinde filtre gerek yokmuş öyle dedi abi bende tamam dedim ne diyim onunda ayrı bi dünyası var sonuçta....

Depo sökülecek temizlenecek filtre orada temizle veya değiştir dendi...

50 bin km ideal dendi aracım 82 bin km e değiştirmedim benden önceki de ugrasmamistir bence temizlet sek olacak ma bakımı zor yaptırıyoruz şimdi saçma sapan rakam çıkacak temizliyoruz die sök tak biyer bozacaklar sonuçta ülkemde ameliyatta bile makas neşter unutuluyor usta ne unutur depoda....

En iyisi kendimiz yapmak bi örneğini görsek youtube da falan bakmak lazım aslında yapan var mı ki ? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@salcek bir yanlışlık var bu işte; 1.4 tsi de yakıt deposunun içersindeki pompa ile birleşik olan filtre haricinde başka filtre yoktur, siz servise yeterki parayı verin onlar tavanı bile değiştirir🤣🤣

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
26 dakika önce, salcek yazdı:

Benim jetta TSI da var Sağ ön tekerin ön tarafına altta 2 küçük boru girer bir küçük boru motora gider . Golf 5 inde aynı yerde idi . Ama mk7 lerde kaldırdılarmı bilmiyorum

Mesela 1.2 tsi 105 lik araçlarda benzin filtresi var, 110 luklarda yok

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, Serkanasn yazdı:

@salcek bir yanlışlık var bu işte; 1.4 tsi de yakıt deposunun içersindeki pompa ile birleşik olan filtre haricinde başka filtre yoktur, siz servise yeterki parayı verin onlar tavanı bile değiştirir🤣🤣

Merhabalar, Golf 7,5  2017 Haziran ayı çıkışlı aracım var. Aracımı Doğuşa bakıma götürdüğümde özellikle bende sordum. Yukarıdaki açıklamada belirttiğiniz şekilde benzin filtresi daha önceki modellerde olduğu gibi değil, depo içinde yer aldığını belirttiler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

vw ne zaman kaldırdı ki benzin filtresi değişimini? MK5, MK6 da 2 bakımda bir değişiliyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@thelordof işin problemli tarafı zaten olmaması değil ayrica bir filtre olmaması, eğer benzin ile ilgili bir kirlilik sorunu olursa, deponun boşaltılıp sökülmesi filtrenin pompa ile birlikte değişmesi vs derken 2-3 bin masrafınız olur, yaklaşık 20-30 filtre parasını tek defada verirsiniz ve bu işlem bir günden daha uzun bir süre gerektirir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

1 Numaralı parça aktif kömür filtre

2 Numaralı parça'da hava filtresi ....

3 Basınç Düzenleme Vanası

Vs... Vs...

image.png.24293fb3db5dc9be4c53f878f0754126.png

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On ‎09‎.‎11‎.‎2019 at 2:12 AM, forzaGilles yazdı:

Değişmiyor., söyledikleri filtrenin “life time” olduğu., ancak müşteri taleb ederse değişmicek bişey yoktur., ömürlük birşey olması imkansız.. belki 60-70bin de değiştirmek fena olmaz..

benim bildiğim kadarıyla, 60.000 km bakımında bujiler ile beraber değişimi sağlanıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...