1.4 Tsi golf 7 lerde benzin filtresi değişiyor mu?

1 Numaralı parça aktif kömür filtre

2 Numaralı parça'da hava filtresi ....

3 Basınç Düzenleme Vanası

Vs... Vs...

image.png

Değişmiyor., söyledikleri filtrenin “life time” olduğu., ancak müşteri taleb ederse değişmicek bişey yoktur., ömürlük birşey olması imkansız.. belki 60-70bin de değiştirmek fena olmaz..
benim bildiğim kadarıyla, 60.000 km bakımında bujiler ile beraber değişimi sağlanıyor.

@Serkanasn Haklısınız, Vw neden böyle değişikliğe gitmiş anlamak zor.

@VAG07 kesin bilgimidir . mayıs sonu bakımımm var... golf7 1.2 tsi 
Yetkili servise sorun işte daha değiştirenini görmedim deponun içinde falan diyorlar benzin asitli birşey olduğu için mazot filtresi gibi bir filtre olmaz sadece süzgeç benzeri bir filtredir tortu ve kalıntıyı önleme amaçlı buda depoda gezer durur zararı olmaz benzin zamanla eritir onu yani takılmayın filtre olayını önemli olan polen, hava, yağ bunları kaliteli taktırın yada Yetkili serviste taktırın sorun olmaz benzinli araçlar böyle şeylerde kafa ağrıtmaz :)

@Serdararkan motora göre farklılık gösterebiliyor, olan da var olmayan da var., örneğin kardeşimin polo 1.2 tsi aracında var., sağ arka tekerin altında oluyor.. 

***Deponun içindeki o ayrı., deponun içinde dedikleri ön filtre süzgeç gibi bişey

Şimdi benim kafam karıştı, 2014 golf 1.2 tsi manuel aracımda benzin filtresi değştirmem gerekiyor mu gerekmiyor mu? Ve benzin filtresini orjinal nereden temin edebilirim?

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Tulkas aynı şeyi bende araştırıyorum ama bir türlü bulamadım. 2014 golf 7 1.2 tsi 105bg bende var. altından bakınca göremiyorum ama ben mi göremedim bilemedim. Değişiyor mu değişmiyor mu hic bi kaynak yok.

@Tulkas aynı şeyi bende araştırıyorum ama bir türlü bulamadım. 2014 golf 7 1.2 tsi 105bg bende var. altından bakınca göremiyorum ama ben mi göremedim bilemedim. Değişiyor mu değişmiyor mu hic bi kaynak yok.
Olmasına imkan yok ! 

Böyle bir yedek parca da kimsenin üretim envanterinde yok (mann-mahle-hengst-bosch vsvs)

Golf mk6 1.4 tsi da ,  jetta 1.2 tsi da benzin filtresi var . (2 yılda bir değişim)

Geri
Üst Alt