Jump to content

Salihcan

Golf 7 salıncak Burcu gıcırtı sesi

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba 2014 golf 7 aracımda kasis ve tümseklerden yavaş geçerken arabadan gacur gıcır sesler geliyor araştırdım salıncak burçlarında yaparmış hava soğyunca daha çok olur dedi ustam bu sesleri kesmek için winkel lityum beyaz sprey uyguladık ama sorun 1 hafta çözüldü tekrar ses yapmaya başladı bu sesten nasıl kurtulurum Ustam burçları değiştirsek bile soğuk havalarda tekrar yapabilir dedi kalıcı çözüm nedir yardım Ankaradan Salih 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@tahtelbahir merhaba;

Garanti kapsamında demişsiniz, aynı sorun bende de var, garantim de  devam ediyor.  Servise götürdüğünüzde değişimi ön ve arka olarak mı yaptırdınız. Biraz ayrıntı verebilir misniz  Herhangi bir ücret çıkardılar mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aynı gıcırdama benim arabamdada var ön lastikler esneme yaptığı zaman, kasislerden geçerken ses geliyor benim ustam aracın direk kutusunda yapar dedi 47.000 km deki bu sıkıntı var ayvayı yedik araç golf 2013 1.4 tsi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

krym ve Fenerizm_7 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

araba sogukken kisin bende de ses geliyor (sasi'den geliyor ses) özellikle araba esnediginde, ama 1 saat sürünce, ses gidiyor, camtavanli araclarda normalmis.

Camtavansiz araclarimda yaz-kis hic ses yoktu

tarihinde krym tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Havalar soğudu sesler artmaya başlamış herkeste. sırf bu sesi duymamak için tümseklerden yavaş geçiyorum bi kere serviste yağlandı ses kesilmişti aslında ama yine de nolur nolmaz bu sesi duyarım diye yavaştan alıyorum tümseklerde

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar benim aracımın altından da bi ses geliyor tuhaf bir ses. Sanayideki bir ustayla beraber dinledik. Kendisi de golf 7 sahibi. Burçtan geliyor ses dedi. Lakin sizde de öyle mi bilmiyorum Kasislerde araba boştayken veya ben debriyaja basılı tutarken nerdeyse bu ses yok ama özellikle araç viteste veya motora güç binerken daha çok ses geliyor. Sizde de öyle mi? 

Araç boştayken fazla ses gelmediğinden dolayı korkuyorum acaba burçlardan değil sorun başka bir yerde mi

Bu arada usta bana silikon sprey al sıkalım düzelir dedi bakalım deneyip göreceğiz.

tarihinde Ahmet Tokmak tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bunun bir çözümü var aslında uygulayan görmüştüm. Bizdeki Burçların arasında açıklıkla var bunları yağlayınca ses kesiliyor yağ gidince tekrar ediyor yada hiç gitmiyor. Bu burçların içi tamamen dolu olanları ile değiştirilir ise sorun kalıcı olarak geçiyor. Parçayı bulabilirsem resmini atayım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@agacmalzeme Bahsettiğiniz parçayı ben de internette araştırma yaparken bulmuştum fakat şu an bulamıyorum. 

febi.bilstein markasının değişim videosu var fakat bu parçayı Türkiye'de bulamadım.

tarihinde Ketenovic tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
18 saat önce, Ketenovic yazdı:

@agacmalzeme Bahsettiğiniz parçayı ben de internette araştırma yaparken bulmuştum fakat şu an bulamıyorum. 

febi.bilstein markasının değişim videosu var fakat bu parçayı Türkiye'de bulamadım.

Bende bulamadım türkiye'de. Geçen hafta lastikleri değiştirirken tabla fişeklerine Z rot uçlarına silikon sprey sıktım gacırtılar kesildi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Wurth sivi gres aldim sadece on salincagin on ve arka burcuna ve arka burclara siktirdim ustaya lifte kaldirip ciddi ciddi ses azaldi. Azaldi diyorum hala ufaktan geliyor ama oncekinden eser yok. 1 aya yine baslar yine yaglarim cozumu sadece bu 🤣

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...