Golf 7 salıncak Burcu gıcırtı sesi

@ogzogz Servis harici önerdiğiniz alternatif marka var mı ? Ve servis değişimi için parça ve işçilik ücreti gibi detayları paylaşabilir misiniz ?

@ogzogz Servis harici önerdiğiniz alternatif marka var mı ? Ve servis değişimi için parça ve işçilik ücreti gibi detayları paylaşabilir misiniz ?
Tavsiye edebileceğim başka bi seçenek yok açıkçası. Yağlama vs sonuç alamadım. Bazı durumlarda yağlamak yetmeyebiliyor. Buna servis karar veriyor. Benim aracımda sadece yolcu tarafındaki burçtan ses geliyordu. Sonuç olarak değiştirdim ve artık herhangi bi ses gıcırtı duymuyorum. Eylül sonunda 650 tl civarı fatura çıkmıştı. 2 yıl boyunca ses olursa da yapılan işlem garanti altında olduğunuda belirtmek isterim.

Aşağıdaki konuya da göz atabilirsiniz

@oguzkaanvolkan bende tunap 101 di sanırım silikon sprey sıkıldı. Lakin usta salincaklari sokerek iclerini tam doldurdu burclarin 1 ayi gecti ses yok oncesi katlanilmazdi

golf 7.5 sahibiyim bende aynı sesten sıkılmıştım. Bakıma gittim samsun özön serviste yağlattım. Sonrasında ses kesildi. Ama arkadaşların dediği gibi bir müddet ses kesilecek. Sonrasında yeniden başlayacaktır..

bende de soğukta geliyor.. (du..)

aracı kanala çektim ve öncesinde balata spreyi ile iyice bir temizledim,
ardından da silikonlu sıvı gres ile yağladım ve 2 aydır o sesi duymuyorum..

kişisel tercih ama (parasından vs değil, iyi niyetteyim zaten) sırf o ses içinde o kadar yürüyeni söktürüp taktırmam..

dediğim gibi soğukta başlayan o sesi 2 aydır duymuyorum..

@doganersin @Akif Nalca Silikon sprey o bölgede kullanılmak için değildir.. genellikle sunroof bakımı için kullanılıyor., sesi kesmiş olabilir., ancak tekrarlaması daha kısa zamanda oluşacaktır.. doğru ürün tunap 921 veya 121

@forzaGilles 

evet bende sunroof bakımı yapmak için aldığım üründü..
ancak dediğim gibi sesi kesti fakat aklımdaki tek sorun ileride burç lastiklerinin yapısını bozar mı bilemiyorum..

@forzaGilles 

evet bende sunroof bakımı yapmak için aldığım üründü..
ancak dediğim gibi sesi kesti fakat aklımdaki tek sorun ileride burç lastiklerinin yapısını bozar mı bilemiyorum..
Hiç zamnetmiyorum sonuçta sunroof ta kullanılan lastik/kauçuk malzeme daha narin bir yapısı var., ona zarar vermeyen alt takıma hiç zarar vermez., ama siz bir dahakine tunap 921 veya 121 kullanın zaten 50-60 lira bişey..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Tunap markayi inceledim su an aracimda ses yok ama alip bulundursam mi acaba

Bir kac serisi var tunap in hangisi iyidir
Hocam birdahaki kutuyu tunap alicam ses gelirse sizin aractan yaglariz bosuna almayin  :)

Youtube'ta tunap 121 ve tunap 921 olarak arama yaptırın. Hangisinin nereye sıkılacağını göstermiş. Bilginize.

.....

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt