Jump to content

AhmetCakmak

Golf 8 Motor Seçenekleri, Yeni Teknolojiler ve Tüm Detaylı Bilgiler

Recommended Posts

Dünya ahiret heryerde manuel golf 8 sunumu var satışı var .

Bu avrupalıların kafa çalışmıyor mu

DSG demek rahatlık demek 

Konfor demek

Premium stil yaşam demek

Niye manuel üretiyorlar ki halen ?

Doğuşu tebrik ediyorum ! Böyle geri kalmış manuel şanzıman hilelerini türk halkına yutturmuyor.

Doğuş her zaman en iyisini yapmıştır zaten müşteri için halk için 

Tavuklar bile kuluçka makinesinde otomatik yumurtluyor artık

Avrupa kıskan bizi ! 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

7 dakika önce, yer_ucagi_34 yazdı:

150'lik ACT motor şuana kadar sadece B8 kasanın Trendline donanımında geldi diye biliyorum hocam.

Civic gibi vututututu da yapabiliyorsa eğer harika.

:lol:

Leon’da da manuel gelmedi, gelmeyecek gibi duruyor. Ülkemizdeki manuel araba çöptür algısı yüzündendir belki de...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Gönderildi: (düzenlendi)

Türkçe video ile değiştirilmiştir.

tarihinde frknyldrm tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, metinkar yazdı:

hadi size kampanya yaptırdım:)

DF8A3448-BDC5-4835-AC0D-8B8583D89036.jpeg

Biz Almanya’da yaşasak 22.000 e golf mu oluru nasıl yorumlardık acaba? Çok mu ucuz çok mu pahalı? 22.000 yahu ülkemizde eş değeri yok şuan 40 yaşındaki araba bile 22.000 den pahalı. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
20 dakika önce, Salih Sayın yazdı:

Biz Almanya’da yaşasak 22.000 e golf mu oluru nasıl yorumlardık acaba? Çok mu ucuz çok mu pahalı? 22.000 yahu ülkemizde eş değeri yok şuan 40 yaşındaki araba bile 22.000 den pahalı. 

Berlinde yaşayan biri olarak hocam, burada araba almak, taksitle beyaz eşya almak gibi, asgari ücretle çalışan her bir birey gönül rahatlığı ile araba alabiliyor. 

He tabii ki her ay belirli bir ücret ödemek koymuyor değil, ama işin sonunda istediğin arabanın sahibi olmak var. Ben şu halimle eğer Türkiye'de yaşıyor olsaydım şuan bindiğim golf benim için hayaldi. Ancak rüyalarımda görürdüm. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Golf 8 performans odaklı versiyonlarının güçleri.

Gti 245hp, R 330hp

B05105BD-9A90-4CC8-BCE2-ACA1C0DE625C.jpeg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Gönderildi: (düzenlendi)

Golf 8'i incelerken görünür noktalarda kırpılan detaylar , görünmeyen noktalara dair beni bir şüpheye düşürdü.

Motor kaputu altındaki amortisör eksikliğini hadi görmezden geleyim diyorum. Kokpite geçtiğinizde far kumanda ünitesi altında kalan kapaklı eşya gözü iptal edilmiş, orta konsolda vitesin önünde yer alan kapaklı eşya gözü yerini kapaksız telefon şarj ünitesine bırakmış.

Vitesin arkasında kalan, rulo kapaklı bardaklık yuvası yerini düz bardaklığa bırakmış.

Yine orta konsoldaki çakmak kitini bile iptal etmişler, sadece dandik kapaklı soketi kalmış.

Golf'ün sınıfında en göze çarpan detaylarından biri olan içi halı kaplı, kilit mekanizmalı, geniş torpido gözü yerini halı kaplaması olmayan sıradan bir torpido gözüne bırakmış.

Tepe lambası önünde yer alan kapaklı gözlük yuvası da iptal edilmiş.

Koltuk altlarındaki içi halı kaplı çekmeceler Golf 8'de var mı bilmiyorum. Ancak kapaklı olarak sadece torpido gözü ve orta kol dayama altındaki göz kaldıysa, kapalı eşya gözü konusunda ciddi sıkıntı var demektir.

A sütununda dikiz aynası hizasında bulunan siyah parçanın (gövde rengini gizleyen parça) kaldırılması bile bir çok detayda kırpmaya gidildiğini gösteriyor.

Bagajda yer alan tam boy stepne de yine yerini tamir kitine bırakmış.

Golf 7 alırken dikkat ettiğim detayları Golf 8'de görememek cidden üzdü. Komple dijital kokpit yapacağız derken kabinde bayağı bir tasarrufa gidilmiş, bu sebeplerle kendi aracıma olan bağlılığım bir nebze daha arttı.

Yeni kasada en sevdiğim detay ise R-Line donanımda bulunan VW logosu üstünde şerit şeklinde yanan led oldu, ön farlar ile bütünleşik bu detay aracı harika göstermiş. 

tarihinde adonissoyadonis tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@AhmetCakmak oz jant dokunuşu her araca nasip olmuyor :) golf 7.5 içinde çok hoş duruyor. 8 versiyonunada çok hoş olmuş!

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ön tasarımı ben de dahil olmak üzere çoğumuzun beğenmediği defalarca dile getirildi.

Ön taraftaki bu başarısız tasarım değişikliği hava sürtünme katsayısı muhakkak düşürmüştür, yoksa neden böyle bir şey yapsınlar diye düşünürken 7 kasa ile arasındaki farka baktım.

Mk 7-7,5'da 0,29 olan hava sürtünme katsayısı (Cd) (birimini bilmiyorum), Mk 8'de 0,275'e düşmüş. Bu fark pratikte ne kadar fark eder, rüzgar sesine/yakıt tüketimine ne kadar etkisi olur bilmiyorum. Yakıt tüketimine pek etki edeceğini zannetmiyorum ama rahatsız edici düzeydeki bir rüzgar sesinin eşiğini 20 km/h yükselttiyse benim gözüme gerçekten başarıdır.

Ama bu çirkin olduğu gerçeğini değiştirmiyor. :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Zamanla daha çok seveni olacak Golf 8 in :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Ender  golf 8 in benim tarafimdan tek sevebilecek yani ömrü kisa olupta mk9 u kisa surede gormek olabilir. Zaten senelerin yüzü mk 8 benim icin ön japon arka tiguan olunca yeni diyemiyor insan.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@frknyldrm Güzellik ve çirkinlik göreceli kavramlardır,

Yada gönül otada konar ..kada.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Golf 8 GTI TCR kameralara yansımış yine. Pretoria jantlar test amaçlı takılı ama yakışmış. :) 

2021-VW-TCR-Golf-GTI-1.jpg

2021-VW-TCR-Golf-GTI-2.jpg

2021-VW-TCR-Golf-GTI-3.jpg

2021-VW-TCR-Golf-GTI-4.jpg

2021-VW-TCR-Golf-GTI-5.jpg

2021-VW-TCR-Golf-GTI-6.jpg

2021-VW-TCR-Golf-GTI-7.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@AhmetCakmak Bu GTI TCR modeli olacak büyük ihtimal. GTI zaten tanıtılmıştı. Yalnız bu çok yakışıklı olmuş. Bir de Golf R’ı görseydik.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, Öner Öztel yazdı:

@AhmetCakmak Bu GTI TCR modeli olacak büyük ihtimal. GTI zaten tanıtılmıştı. Yalnız bu çok yakışıklı olmuş. Bir de Golf R’ı görseydik.

Evet hocam GTI TCR bu, TCR yazmayı unutmuşum. Golf 8 yine rakiplerinden daha çok satılacak muhtemelen. Benim en çok merak ettiğim Skoda Scala. Tam olarak fiyat/performans aracı olarak bakılıyor satışa çıktığı ülkelerde ve halen bize gelemedi aradan epey zaman geçmesine rağmen. Hayırlısı bakalım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@AhmetCakmak hocam şahsen scala hatchback’ten çok station wagon’a benziyor. Skoda iç hacimde her zaman en yukarıda ama olmamış. Satışları fiyatları belirleyecektir tabi ama Golf rekabetçi fiyatla gelirse yine çok satar. Malzemeden biraz cimrilik yapmışlar belki fiyatlara olumlu yansır. Bekleyip göreceğiz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Recep Gül olsun sonuçta bizi kiskaniyorsunuz hocam...:)

Aylık verdiğiniz ücret emin olun buradan ucuz aylığa vurunca alım gücüne vurunca kasko sigorta vergi yine öndeyiz sizden totelde....

4 sene yaşadım rüya gibiydi...

Ne yazık ki yaşamak çok zorlaştı igneden ipliğe...

Golf iyidir candır bakalım gelsin dsg ler rahatımıza düşkünüz millet olarak manuel alıp sorunsuz binecegime alırım dsg güncellenmiş yeni vergi oranlariyla dsg patladıca sipariş ederim almanyada sıkıntı yok...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Golf 8 mi;

''Dışı sizi içi bizi yakacak...'' 

Dış tasarım kabullenilmese de zamanla göz alışabilir. Yada dışına güzel bir body kit ile dokunuşlar yapılabilir.

Önemli olan iç kısımda ki Teknolojik gelişmeler ve Güzelleşmeler diyebilirim. Çoğunuzun aksine Ben MK 8 den çok umutluyum ve Güzel olduğu- daha da güzel  olacağı  umudumu yitirmedim. Tr paketleri geldiğinde Canlı Gözle bakıldığında inanıyorum ki haksız eleştirinin fazla olduğunu göreceğiz.

Sınıfının Referans noktası olan ve Dünyada En çok satılan ( 35 Milyon adet +.... )  ve Seri üretimi 40 yılı aşkındır devam eden yeryüzünde ki 2 araçtan birisi olan ( diğeri Toyota Corolla) ve Otomotiv Devi Almanların Herşeyi Düşünmüşlüğü ile Alman Mühendisliğine olan Güvenin sembolü olarak GOLF 8 ciddi anlamda Başarılı olması için bence çok neden yoktur.

Herkese Keyifli Forumlar Diliyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: AhmetCakmak
      Ana konuda takip ediliyor ama kaçıranlar olabilir diye yeni konu açalım dedim.
      Tüm bilgileri de yeni açacağımız Golf 8 kategorisinde detaylıca açıklamaya çalışırız.
      Golf 8 canlı yayın (10 dk içerisinde görücüye çıkacak): 

Golf 8'in tanıtım vakti yaklaştıkça casus fotoğraflar da bir hayli artmış durumda. En son şubat ayının başında kamuflajsız haliyle fotoğraflar yayınlanmıştı. Şimdiyse kamuflajlı haliyle Motor1 kameralarına yakalanmış. Her ne kadar halen daha photoshop olduğunu iddia edenler olsa da, casus fotoğraflar ile diğer fotoğraflardaki çizgilerden anlaşılacağı üzere Golf 8 karşımızda gibi gözüküyor. Golf 8'in 2019 Eylül ayında Frankfurt Otomobil Fuarı'nda tanıtılması bekleniyor.
      Bugün Motor1 sitesinde yayınlanan kamuflajlı fotoğraflar:

Şubat başında yayınlanan fotoğraflardan hiç farkı yok neredeyse:

Yeni Volkswagen Golf'ün gelişim süreci şimdiye dek pek de markaların planına göre gitmedi. Havadan güncelleme konusundaki yazılımsal problemler takvimde sekteler oluşturmuş olsa da VW, Golf 8'in sene bitmeden tanıtılması için elinden geleni yapıyor.
      Ekim ayında tanıtılması beklenen yeni nesil Volkswagen Golf'ün üretiminin üçüncü çeyrek sonuna doğru başlayacağı tahmin ediliyor. İlk plana göre teslimatlar için 2020 Şubat işaret ediliyordu. Ancak Automotive News'tan gelen yeni haberlere bakılırsa VW CEO'su Herbert Diess, Golf 8'in ilk örneklerinin 2019 bitmeden müşterilere ulaşacağını belirtmiş.
      Volkswagen Grubu Üst Yönetim Kurulu toplantısında konuşan Diess, "Şu anda sıkıntılarla boğuşuyoruz ancak belirlediğimiz tarihi kaçırmayacağız ve sene bitmeden ilk teslimatları yapacağız." dedi.
      Eğer Volkswagen sözünü tutarsa önümüzdeki aylarda yeni teaser'lar görebiliriz. Ekim ayında yapılacak bir lansman, Frankfurt Otomobil Fuarı'nın birkaç hafta sonrasına denk gelecek. Böylece büyük etkinliğin rüzgârını arkasına alacak olan Alman üretici, hem masraf kısacaktır; hem de Frankfurt'ta tanıtlacak diğer önemli modeller arasında kaybolma riskinden kurtulacaktır.
      JATO Dynamics'in verilerine göre Volkswagen Golf, 149 bin 16 adet ile senenin ilk dört ayında hâlâ Avrupa'nın en çok satan modeli konumunda. Her ne kadar %14'lük bir düşük olsa da ünlü Golf, ikinci sıradaki Renault Clio ile 30 bine yakın bir fark (122 bin 405 adet) var.
      Kaynak: motor1
      Forumumuzda önceden paylaşılan casus fotoğraflar üzerinden komplo teorileri kurup kendimizi daha iyisi olacak diye geçiştirmeye çalıştığımız vakitler zamanla azalıyor. Bu hafta çekilen fotoğraflarla gerçek Golf 8'in karşımıza çıktığı bir gerçek. Halen daha stoplar photoshop sanılsa da üzerinde kamuflaj olduğu için o şekilde gözüküyor. İnternette yayınlanan çok daha farklı Golf 8 görselleri yabancı medya kuruluşlarının yaptığı photoshop çalışmalardır. 
      Volkswagen'in Golf 8 hakkında yaptığı son basın toplantısında 2020 yılının ilk çeyreğinde satışa çıkması planlandığı belirtilmişti.

Şu konuda daha önceden paylaşmıştık: 

Volkswagen Grubu, dün yapılan basın toplantısında bu yıl tanıtacağı araçları açıkladı.
      Gelecekteki ürün yelpazesini bir görsel aracılığı ile paylaşan Alman otomotiv devi, bu yıl içerisinde, Audi Q3 Sportback, Bentley Flying Spur, Porsche Cayenne Coupe ve ismi henüz konulmayan beş koltuklu bir Volkswagen crossover modeli sunacak. Ayrıca grafikte yer almayan Golf MK8’in tanıtımının da 2020 yılbaşından sonra yapılacağını belirtildi. 
      ---------------------
      Türkiye şartlarında benim en çok merakla beklediğim araç Skoda Scala. Fiyatı fazla absürt olmazsa oldukça tercih edilecektir diye düşünüyorum. Kalite anlamında elbette kuzeni Golf'ten marka konumu itibariyle aşağısında ama fiyat/performans aracı olarak tercih edilebilir. 
      Skoda Scala: http://www.golftutkusu.com/topic/7295-skoda-scala-üretime-girdi-satışlar-yakında-başlıyor/
      Skoda Kamiq: http://www.golftutkusu.com/topic/7373-2019-skoda-kamiq-tanıtıldı

Ayrıca merak edenler için T-Cross'un iç ve dış tasarımı:

• Yeni Oluştur...