2020 Volkswagen Golf 8 Lansmanı

yorumlara bakınca gülmemek elde değil...
plastiğin renk ve duruşundan ödün vermişmiş  elin almanı ...  hem de en gözde modelin Almanya üretiminde ))

O değilde bu ilanlara lansman rengi yazıp 8-10 bin fazla isteyenler bu limon sarısı arabayı satarken lansman rengi bu eski lansman renkleri ile karıştırmayın deyip 8-10 bin fazla isteyeceklermi?

Bu lansman rengi hikayesi nedir, nereden girdi galerici esnafının lügatına bilen varmı.

Golf 8 in ciddiyet tasimayan bir arac oldugu lansman renginden bile belli bence , yani araci tasarladiniz banttan indirdiniz hic soyle uzaklasip bakmadiniz mi bu renk olmus mu olmamis mi diye gercekten insan dusunuyor , ayrica dış tasarimi tartismiyorum bile. Yani bir aracin yeni kasasi uretildiginde eskisinde begenilen yonleri daha da gelistirip yeni begenilecek seyler sunma mantiginda ilerlenmeli bence , aracin hidrolik kaput destegini kaldirip yerine duz demir koymanin izah edilebilir bir yani oldugunu dusunmuyorum volkswagen adina , bundan tasarruf saglamayi kar sayan bir firma golf 8 de tahminimce bir cok kisinin haberi bile olmayan onlarca parcayi niteliksiziyle degistirmistir. Yeni bmw 1 e baktim inceledim az bir sure oncesiyle mukayese kabul etmez arabadaki ilerleme ama vw maalesef geriye gitmis hemde ciddi bir anlamda , yani arabaya teknolojik ekipman koymakla olmuyor sadece bu kasa yenileme isleri bence

Hahhaha hey gidi piston :D

Ya bu D sinifi ya da ust modellerde kaput cubugu olan yok mu acaba.. Cok onemli mi ki bu (?)

Arkada en azindam havalandirma izgarasi varmis hala.. 3 bolgeli klima falan :D

O kadar da gommeyin ya Golf u artik :)

• Beğen
Tepkiler: SCC
Hahhaha hey gidi piston :D

Ya bu D sinifi ya da ust modellerde kaput cubugu olan yok mu acaba.. Cok onemli mi ki bu (?)

Arkada en azindam havalandirma izgarasi varmis hala.. 3 bolgeli klima falan :D

O kadar da gommeyin ya Golf u artik :)
Her arabada olduğu gibi Golf 8'de de süreç şöyle işliyor bence; Önce casus fotoğraflara photoshop deniliyor. Sonra araç tanıtılınca, bu ne çirkin yahu hiç beğenmedim. Araç satışa çıkıyor, acaba alsak mı demeler başlıyor. Aradan 2-3 ay geçiyor ve yeni araba hayırlı olsun.  :lol:

Moderatör tarafında düzenlendi:
Piston severler.. dert etmeyiniz.. yeni golf 8 alacaklar.. eski pistonunuzu sakın satmayın.. Ya da ucuz iken yani şuanı gelecekten ucuz diye düşünenler şimdiden bi tane alıp köşeye koysun, degerlenecek😂 araclardan teyp ayna vs araklayanlar piston işine girebilirler. Dikkat edin. Pistonunuza sahip çıkın. 20191106_202321.jpg

Piston severler.. dert etmeyiniz.. yeni golf 8 alacaklar.. eski pistonunuzu sakın satmayın.. Ya da ucuz iken yani şuanı gelecekten ucuz diye düşünenler şimdiden bi tane alıp köşeye koysun, degerlenecek😂 araclardan teyp ayna vs araklayanlar piston işine girebilirler. Dikkat edin. Pistonunuza sahip çıkın. Ekli dosyayı görüntüle 24964
Ee bunun motoru da aynı niye yenisini alıyoruz elimizdekine hayaleti takalım bir milyon km ye kadar binelim beyin bedava 🤔

Yeni gelen bir bilgiye göre golf 17. seride uçacakmış,(uçan golf) ama kaput yine pistonsuz çünkü uçarken hafiflik önemli yüksek alman mühendisliği bunu gerektirir. Olayın özeti aslında şu bizim golften istediğimizle golfün bize verebilecekleri arasındaki çıkmaz, golfün babası 30bin euroya satılıyor 2500 yüro maaş alan hans dayının 12 maaşı, bizde 200 bintl, 2bin asgari alıp gece mesaiye giden 2500 yapan işçisin sen işçi kalın 80 maaşı,

çok şey mi istiyoruz rıza baba,  adam 80 maaşını veriyor piston aşağı insin

İnsan o kadar para verince istiyor bee.

@bf417 Yalniz 80 maas, 200.000/2500=80, ekstra mesai olmadan 100 maas :( (Bir piston cok degil arkadaslar, bugün pistonu alan yarin neleri elimizden almaz)

2018 golfümde DVD sürücü vardi torpidoda, 2019 modelini aldim, sanki hirsiz calmis gibiydi, dvd kasasi duruyor, dvd yok, hemen dogus otoyu aradim, dvd'im yok diye, aldigim cevap: "2019 modellerde kaldirdik biz onu"

@bf417 Yalniz 80 maas, 200.000/2500=80, ekstra mesai olmadan 100 maas :( (Bir piston cok degil arkadaslar, bugün pistonu alan yarin neleri elimizden almaz)

2018 golfümde DVD sürücü vardi torpidoda, 2019 modelini aldim, sanki hirsiz calmis gibiydi, dvd kasasi duruyor, dvd yok, hemen dogus otoyu aradim, dvd'im yok diye, aldigim cevap: "2019 modellerde kaldirdik biz onu"
Düzelttim 😀

Ee bunun motoru da aynı niye yenisini alıyoruz elimizdekine hayaleti takalım bir milyon km ye kadar binelim beyin bedava 🤔

Yeni gelen bir bilgiye göre golf 17. seride uçacakmış,(uçan golf) ama kaput yine pistonsuz çünkü uçarken hafiflik önemli yüksek alman mühendisliği bunu gerektirir. Olayın özeti aslında şu bizim golften istediğimizle golfün bize verebilecekleri arasındaki çıkmaz, golfün babası 30bin euroya satılıyor 2500 yüro maaş alan hans dayının 12 maaşı, bizde 200 bintl, 2bin asgari alıp gece mesaiye giden 2500 yapan işçisin sen işçi kalın 38 maaşı,

çok şey mi istiyoruz rıza baba,  adam 38 maaşını veriyor piston aşağı insin be rıza baba, alaman 38 maaş verince volvo xc90 sabah işe kendi götürüyor. 

İnsan o kadar para verince istiyor bee.
İnsanlar zorla alın demiyorlar zaten. Ayrıca tanıtım sadece Türkiye'ye yapılmış değil. Yani belirli hesaplamalar yaparak üretiyorlar. Ürettiklerine ne diyebilirizki? Hoşumuza giderse alırız tabi imkanımız varsa. Herkes eksiklerinden söz ederken şuanda tanıtımda görünenlerden de eksik geleceği bilinmeli. Bugüne kadar discoveryli ekranı sayılı kişi eklettirmiştir mesela. Ya da dynaudio ses sistemini.. alan alıyo zaten. Piston kalktıysa belki az arıza çıkacak vurgusu yapıyorlardır(şaka şaka).

İcat edilen ilk ampülün halen yanmaya devam ettiğini okumuştum. Ancak günümüzde her ampülün bir kullanım ömrü var mesela.(Siyasetle bağdaştırmazsanız sevinirim)

Ben de eldekinin kiymetinin bilinmesi taraftarıyım ancak hicbisey yerinde durmuyor maalesef.

Allah bindiğinden geri düşürmesin diyoruz, öyle olmuyor ama oldurmaya çalışıyoruz gibi gözüküyor. Marketten peynir alırken bile herzaman aldığınız peynir 1kg. Bi bakmışsınız olmuş 900gr.

Şaka biyana ticaret yapıyorlar ya da şöyle diyelim, ekmek parası.. 

@krym yani dvd, cd kullanımı azaldığı içindir. Nasıl ki kaset çalar kalktı bu da aynı durum. Antenli telefon kullanırken şimdi kullanılan telefonlar.. eskiden küçük telefon makbuldü , şimdi en kocamanı mesela. 

Bazen fikir ve eleştiri yaparken düşünmek lazım. Derler ki sonra, "fikir verenler kendileri yapsalar da bi görsek." 

"Orada şöyle, bizde böyle.. onlar şöyle, bizim Türkler böyle." Hiç hoş gelmiyor kulağıma..

Bi Hans olmadığım için de şükürler olsun.

@ogzogz Forumu kapatalim ozaman elestiri yapamiyacaksak, fikirlerimizi paylasmiyalim.

Buarda ben anneden dolayi yari almanim, kendi milletimi iyi bilirim.

Almanlar suyun basini tutar, sistemi kurar.

Almanlarin basarisinin bir diger sirri, biz bu ürünü nasil daha ucuza getiririzdir.

Bir piston 10€ olsa 10 yilda VW 10 milyon aractan piston tasarruf etse 100 milyon€. Basit bir kalemden elde edilen gelir. Ve adamlar bu arabayi daha pahaliya satacak.

DVD'yi söküyorsunda fiyati düsüyormusun?

Koltuk alti dolabi söküyorsunda fiyati düsüyormusun?.....

Hayir, fiyatlar Euro bazinda yükseliyor.

Ben her yil sifir Golf alirim (Buda benim hobim), 2020 mayista golf almiyacagim, ben sizin aksinize heryil kalitenin düstügünü, aksesuarlarin azaldigini tecrübe ediyorum (13. golfüm suan kullandigim)

Yani burda tecrübe konusuyor, golf nereden nereye geldi, tecrübeli arkadaslar bilir.

Ayrica bu forumda saygi cok ciddi sorun. Bir iletiye su sekilde baslamak hic hos degil: "İnsanlar zorla alın demiyorlar zaten" "Bazen fikir ve eleştiri yaparken düşünmek lazım"

Bazilari her önüne gelene eyvallah diyip parasini ödemez, parasinin karsiligini ister, buda bukadar basit. Isteyen elestirir, isteyen elestirmez. Saygi duymak önemli.

Edit: Otomatik Golf 8 tahminimce 190-220 bandinda olacak, orta halli donanima göre. (Son zamanlarda araba almak icin arastirma yaptigim icin piyasaya hakimim, fiyatlar ucmus, Fransizlar gayet iyi araba yapiyorlar artik, önyargimizi kirmamiz lazim, benim tercihim yeni BMW 1 olacak gibi duruyor, highline golf 8'in üstüne 30-40 bin verip BMW almak mantikli) Yani bu fiyatlara göre elestiriyoruz, kimse golf 8'i bize 140-170 bin araliginda satmiyacak

İnsanlar zorla alın demiyorlar zaten. Ayrıca tanıtım sadece Türkiye'ye yapılmış değil. Yani belirli hesaplamalar yaparak üretiyorlar. Ürettiklerine ne diyebilirizki? Hoşumuza giderse alırız tabi imkanımız varsa. Herkes eksiklerinden söz ederken şuanda tanıtımda görünenlerden de eksik geleceği bilinmeli. Bugüne kadar discoveryli ekranı sayılı kişi eklettirmiştir mesela. Ya da dynaudio ses sistemini.. alan alıyo zaten. Piston kalktıysa belki az arıza çıkacak vurgusu yapıyorlardır(şaka şaka).

İcat edilen ilk ampülün halen yanmaya devam ettiğini okumuştum. Ancak günümüzde her ampülün bir kullanım ömrü var mesela.(Siyasetle bağdaştırmazsanız sevinirim)

Ben de eldekinin kiymetinin bilinmesi taraftarıyım ancak hicbisey yerinde durmuyor maalesef.

Allah bindiğinden geri düşürmesin diyoruz, öyle olmuyor ama oldurmaya çalışıyoruz gibi gözüküyor. Marketten peynir alırken bile herzaman aldığınız peynir 1kg. Bi bakmışsınız olmuş 900gr.

Şaka biyana ticaret yapıyorlar ya da şöyle diyelim, ekmek parası.. 

@krym yani dvd, cd kullanımı azaldığı içindir. Nasıl ki kaset çalar kalktı bu da aynı durum. Antenli telefon kullanırken şimdi kullanılan telefonlar.. eskiden küçük telefon makbuldü , şimdi en kocamanı mesela. 

Bazen fikir ve eleştiri yaparken düşünmek lazım. Derler ki sonra, "fikir verenler kendileri yapsalar da bi görsek." 

"Orada şöyle, bizde böyle.. onlar şöyle, bizim Türkler böyle." Hiç hoş gelmiyor kulağıma..

Bi Hans olmadığım için de şükürler olsun.
Örnek alınması gereken bir durum olduğunda; çalışkanlık, disiplin, ahlak, demokrasi vs niye karşı çıkıp hans olmadığım için şükür diyorsunuz ben yazımda yarın topluca hans olalım falan yazmadım hani laf geldiğinde gavur denilen o hans bizden kat kat refah yaşıyor, siz şimdi beğenmiyorsan oraya git dersiniz, ben de diyorum ki ben de güzel ülkemde refah yaşamak istiyorum, alım gücümün artmasını paramın değerli olmasını çok şey mi istiyorum ?

Geri
Üst Alt