Akü bitti

Selam arkadaşlar  geçen hafta  aracım (2016 14tsi) Esc hatası verdi kapattım tekrar çalıştırdım bi daha vermedi bir gün önce de  lastik hatası vermişti start stop devreye girmiyor acaba aküden mi kaynaklanıyor  aracım aküyle ilgili de bir uyarı vermiyor baktırmama gerek varmı.

ben sadece tecrübemi paylaşayım. Bir öncek aracım 2016 1.2 TSI comfortline donanım bir golftü. 3 ay önce Akü bitti, takviye yaparak sanayiye kadar geldim. Orada bana start-stop var mı diye sordular ben de var dedim, Bosch marka bir akü taktılar (1300tl)...tanıtma falan hiçbirşey yapılmadı...üzerindeki fabrika çıkışı akü de start stopsuzmuş sonradan öğrendiğim, onun fiyatı 650 tl idi

ben sadece tecrübemi paylaşayım. Bir öncek aracım 2016 1.2 TSI comfortline donanım bir golftü. 3 ay önce Akü bitti, takviye yaparak sanayiye kadar geldim. Orada bana start-stop var mı diye sordular ben de var dedim, Bosch marka bir akü taktılar (1300tl)...tanıtma falan hiçbirşey yapılmadı...üzerindeki fabrika çıkışı akü de start stopsuzmuş sonradan öğrendiğim, onun fiyatı 650 tl idi
Bosch akü 1300 lira mı..? 2 katı fiyatına satmışlar., serviste orjinal akü bile daha ucuz., dışarda varta akü bile daha ucuz.. AGM akü taksalardı yine daha ucuz..

@forzaGilles vallahi o fiyata sattılar kardeşim, üstelik sanayide bi tanıdık aracılığıyla gittim..
Nasıl insanlar bunlar yazıklar olsun diyecek bişey bulamıyorum., kaç amper akü taktılar.? EFB akü mü yoksa AGM akü mü takmışlar.?

@forzaGilles vallahi bilmiyorum Ali bey hangi akü, ama bana söyledikleri ve benim ödediğim fiyat buydu...hatta keşke start-stopsuz tercih etseydim dedim, onun fiyatı 650 tlydi.

59 Ah efb akü yerine 60 Ah efb akü alıyoruz. 59 Ah Efb akü Piyasada yok sanırım fabrika cıkısı doğrumudır 

Golf 7.5 1.4 TSİ 2017 aracımda da, yaklaşık 2 hafta önce sorun olmuştu.Ölçüm sonucu değerler 8 A kadar düşmüş idi.Varta 70 EFB 600.-TL, Duracell 580TL, Bosch 540.-TL fiyat verdiler.Tercihim 2020/01 üretimi olması ve TR fazla bilinmese bile Avrupa'da oldukça yaygın kullanılması nedeniyle Duracell EFB'den ( Avusturya Üretimi ) yana kullandım.Sonuçta akü yönüyle TR'de bilinmemesine karşın bildiğiniz üzere pillerde önemli bir paya sahip, kendisini ispatlamış bir marka..

Demirkoc Akü Market /İvedik OSB Mahallesi 1354 Cad. (Eski 21 Cad) No : 149, 06370 Yenimahalle

Fabrika çıkışı 59a 640 efb akü yerine Varta n60 60a 640 akü aldım.Kendim takacağım bulunduğum ilçe de kodlama yapabilecek kimse yok.Kodlama yapmazsam bir sıkıntı olur mu acaba ?Aracım 2018 Polo 1.0 tsi dsg.

@egzersayz İki akü arasında amper farkı yok sayılır. O yüzden kodlamaya gerekduyacağınızı sanmıyorum.
Aküyü kaça ve nerden aldınız?

Geri
Üst Alt