Forumsal hasar tespiti öneri / göçük düzeltme referandumu

@Savatage hocam geçmiş olsun hasarı örnek olacak şekilde hallettiniz ileride bu şekilde ufak kazaya karışan herkese örnek olacak.
Evet güzel örnekleme ...forum için iyi bir arşiv oldu..

Karşı tarafa 8/5 kusur çıktığından bu miktar bana çarpanının trf sigortasından geriye kalan 8/3 maliyet benim kaskodan? bu işlerle kaskoyu bozdurmaya %60 hasarsızlık indirimini kaybetmeye, tramerde nerden baksanız ilerde gözücek 3-4 bin hasara değmez dedim. Doğus direk boyayacaktı çamurluğu

Zaten kasko bozulunca, yenilerken en son 1300 e yaptırdığım  tutarı %60 lık bindirmeyle 2200 e çıkaracaklar?

Tampon tamiri 200

Göçük onarımı 400 

Toplam 600 cebimden çıktı evet.

Ama yukardaki hesaplamalara göre tümden kardayım.

Trf kaza tutanağı yalan oldu  tabi ..yırttım attım....bana çarpan da hasar olmadı için tabi...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Çok geçmiş olsun. Mükemmel bir şekilde düzeltmişler

@Savatage sigorta şirketi sadece kaskodaki indirimi geri almakla kalmayacak ayrıca kaza yaptığınız için bir miktar daha arttıracaktı, riskli sigortalı olduğunuz için, bu boyasız göçük düzelme işini hakkıyla yapabilen Kişiler bence sadece usta degil sanatkar sayılırlar, geçmiş olsun Allah daha beterinden korusun.

Konunun finaline ekleyelim...

Önce tamponu halletmek için ankara ivedik sanayideki kendi motor/mekanik ustama uğramıştım(garantiyi yaktıktan sonra aracın bakımlarını burada yaptırıyorum zaten)..bi kaporta/tampon ustasına yönlendirsin diye. Çamurluğa bakınca bunu da hallettiririz ayrı bi yere dedi.oysa ben başkent/şaşmaz sanayide başka bi göçük onarımın merkezine gidecektim.

Bi git ön sokakta bi göçükçü var göster deyince hiç ismini duymadığım bu yerde buldum kendimi? Oldu bitittiye geldi ...usta bakıp 400 liraya yaparız diyince gaza geldim orda yaptırdım

Yanlız ilginç bir kuralları var!

Usta tamam arabayı içeri al dedikten sonra? Abi yanlız burada ayak altında dolaşmak yasak. 3-4 saat sürecek işlem boyunca olayı seyretmek yasak dedi.. 

Adamlar yayın yasağı koymuşlar kendi işlerine

Orda çay var odada şeker var deyip postayı koydu.  

Bizim Göcükcü/ankara ivedik sanayi

IMG_20191016_131905.png

hani sihirli değnek derler ya.
aynen öyle olmuş..
doğuş görse de feyz alsa bari..

tekrar yaşanmaması dileği ile..
tekrar geçmiş olsun

bu tip güzel işleri görünce kazalar eskisi kadar can sıkmıyor artık. günlük kazalar değer kaybı olmadan yaptırılabiliyor.

Geçmiş olsun hocam...

Aracın hasarlı halini gördük fakat yapıldıktan sonra ki halini göremedik? 

Görmemiz mümkün mü? 

Değiştirmeden boyamadan göçük düzeltme çok duyuyorum fakat işlem sonrası nasıl bir sonuç oluyor görmek nasip olmadı... 

Bende de 2 yerde 10 ve 15 cm büyüklüğünde park halinde oluşmuş hasarlarım var olmuş kaçmış muhteremler sizin başınıza gelmiş talihsiz olaydan daha basit olsa da boya atmasi yok benzerlik burada bende elletmedim fakat gerçekten görme imkanımız varsa orjinaline çok yakın bir sonuç elde edilmiş ise bende gitmek isterim....

Çok geçmiş olsun nice +250 bin km ler de kazasız taş izi bile olmadan sağlıklı kullanımlar diliyorum saygılarimla....

@Mmt0634

Dün canlı yayında anında habercilik ruhuyla yayınladım hocam.. kaçırmışsınız..

Tekrar banttan özet görüntüleri yayınlıyorum.

Bu arada evet cepten yaptırdım 

400 çamurluktaki göçük düzeltme (3,5 saat işlem )

200 tampon klips onarımı tampon sökme takma falan...

Yani cepten 600 verdim ama bana çarpan araç 20 cm ileriden  sol farı kırıp hasar verse? 

Bu farın doğuştakı tek adet  fiyatı 4000 lira (çift sağ sol takım 8000)

Böyle bir durumda cepten falan yaptırmam imkansızdı bununla yırttık

IMG_20191014_171817.jpg

IMG_20191014_164223.jpg

IMG_20191015_144439.jpg

Benim bu işlerde alternatif çözümler ürettiğimi yada araştırdığımı bilen bir arkadaş 1 hafta önce telefonla aradı? (Benim olaydan önce ama?)

Hanım arabayı vurdu? Dedi (tek taraflı ev otopark hasarı)

Hadi ya geçmiş olsun dedikten sonra gönder şu hasarın fotosunu bi dedim

Şimdi bu araç istanbul avekte ?

Çamurluk değişiyor

Tampon boyanıyor

Hasar kaydı expertiz? Tramere yansıycak tutar ne biliyormusunuz ? Dün kendisi söyledi 7200 lira ?

Ben olsam ? Kendi yaşadığım tecrübeyi örnek aldığımızda?

400 liraya benim hallettiğim hasara göre bu beyaz golfün arka çamurluğunu 700 liraya boyasız göçük düzletmeye bir verirdim....???

Oldu bitti mi yani ? 

Tabiki baktığınızda bu çamurluğun hasarı hem daha keskin bükülmeli hemde boyada minimal hasarlar var gibi

700 boyasız göçük düzeltmeye verdikten sonra 350 liraya sanayide boya !

Şu an gider  1050 oldu

Tampon ? Çok rahat sağ arka bölge lokal boyanacak cinsten!

Hadi 200 de ona ver

Fatura 1250 !(cepten)

Bu yengemiz kaskosunu bozdurdu mu?

1800 lira olan en son kaskosu nerden baksanız 2700 olacak mı? 900 lira kasko şişeceğine 1250 ye herşeyi hallederim ben !

Şimdi satarken ! Arka çamurluk değisti arka tampon boyandı ...tramere bakan sol arkadan darbeyi yemiş diyecek .. bide 7200 hasar kaydı? 

Benim bu beyaz golf için çizdiğim senaryoda çamurlukta sivilce vardı keyfe keder boyattım der geçerim satarken 

Tampona zaten expertizde bakan yok!!

IMG_20191017_235204.png

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt