Dizel partikül filtre uyarısı

@Culture33 şimdi depoyu fulluyorum, ve yola çıkıp 3 veya 4. Viteste 2800 devirde yarım saat kullanıyorum öyle mi? Arada dur kalk olursa yolda?

Arada bir fan açıyor araç ama bu uyarıyı vermiyor bende fan susana kadar bekliyorum o şekilde de temizleme işlemi tamamlanmış oluyor mu?

paralı yollardan birine cık istanbulda iseniz dur kalk olmaz orda 

Klima açık olsa olur mu?

@ogzogz 

@Golftdi bence siz işinize gücünüze bakın. Müsait olunca sorarsınız. Malum parça 20-25bin tl civarı. Müsait olunca sorun ki insanlar size araç kullanım kılavuzunda olan bilgileri tekrar tekrar yazmak durumunda kalmasın.
Anladım uyarınızı. Peki nelere yol açıyor bu arıza?

Vag-Com Kablonuz mevcut ise durduğunuz yerde de yapabilirisiniz ....

önce deponuzu zamlı fiyattan fulleyin çünkü deponun 3 çeyrek seviyesinde yani yarım ile fulün arasında olması gerekiyor yoksa temizleme işlemini yapmıyor sonrasında uygun kimseyi ve trafiği aksatmayacak bir yola çıkın hız önemli değil,  M'de 4. Viteste veya 3. viteste yolun hız durumuna göre hızınızı kendiniz belirleyip  2800 d./dak ile 15 er dakikalık iki sürüş yapın. partikül filtreniz tıkanma seviyesinde. bu aktiviteyi 10 gün sonra tekrar yapın.

sanırım araç devamlı şehir içinde ve kısa mesafede kullanılıyor.
Bu yanlış bir bilgi.

Depo isigi yandiginda temizlik yapmaz, diger turlu yapar.Yok 3 ceyrek...vs gerek mevzusu yok

10 gun sonra yapmasinin hicbir esprisi yok, pasif rejenerasyon baslamadigi surece temizlik olmaz 

Ben km durumuna bakarak ve arabanin kasap yazilimli olmadigini(stock) varsayarak mazot isigi yanik cok gezdiğinizi dusunuyorum.O isik yandiginda pasif temizlik hic baslamaz, haberiniz olsun.Depo isigi yanik geziyor musunuz cok ?

Hocam jenerasyonun başladığını araç durumu start stop ekranından görebilirsin araç çalışması gerekir diye bilgi ekranında çıkıyorsa jenerasyon başalamış demektir start stop ne zaman kullanılabilir duruma gelince jenerasyon tamamlanmıştır. Ben burdan takip ediyorum 

@ogzogz 

Anladım uyarınızı. Peki nelere yol açıyor bu arıza?
Kabızlık gibi düşünebilirsiniz.

İllaki otoban felan gerekmez aracı manuel moda alın  3. Vites 45 50 km hiz da olur. Ara ara 4e yükseltin 70 civarı çıkın. Eğer imkan var ise 80 km üstü sürüş yapın uyarı geçene kadar. 

Yani uyarıyı gördüğünüzde siz d konumunda  ya da manuel konuma alıp yukarıdaki yazdıklarımı uygulayın yeter. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yavvv hani insanın katır gibi çalışıp perişan olduğu mesai sonları vardır ya?

Eve gelip Bir duş almaya üşenip sızar kalırsınız

Ben bedensel temizliğe bu kadar özen gösteremiyorken? 

Cebimden keyfi yakıt yakarak / motoru bağırttırarak motor temizliği işi bana biraz dokunuyor!

İnsanlık için temizlik imandan gelir

TDİ için temizlik cepten gider...

Doğruya doğru

Bir depo ile ıkınarak kasarak Max 1100 km görüyorum.

Dfp olmasa bu değer kesin 1250 ve üstü olurdu...

• Beğen
Tepkiler: SCC
Kısa mesafe sürüş yapanlar. Haftada bir motoru ısıtın ki temizleme işlemi gerçekleşsin. Hergün motor yağı sıcaklığı 50-70 derecelerde kullanılırsa tıkanma oluşabilir. 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt