Jump to content

haliluzuner41

2014 Golf.7 sahibiyim 2 multimedia ekrandan hangini almalıyım?

Recommended Posts

10 yıl boyunca oto ses sistemi ve multimedya işi yapan biri olarak orjinal vw teyiplerini kullanın derim..  çünkü çin cihazlar.. multimedya da ses gücü çok düşüyor. Cihazın sesi düzgün çıkmıyor. Ses sistemi yapincada büyük bı sorun oluyor. Multimedya da tiz sesi yükseliyor ama ses kalitesi çok düşüyor.. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Bayram61 şu yorumu keske taktirmadan önce okusaydim orjinal comfort teyp te calan muzik ve basslar beni okadar tatmin ediyorduki simdi car playli teybi aldim taktim hersey guzel ama ses beni tatmin etmedi basslar kutu gibi geliyor tiz cok cirtlak ses berrakligi kayboldu gibi 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

üsteki cihazda video izleyebilir, mirror link kullanabilir ayrıca easyconnect özelliğide vardır. bende aynısından var. ben memnunum. tek sıkıntısı araç durumunu, gündüz farı açıp kapama, offroad ekranı gibi bazı bölümleri göstermiyor. yazılım ile Türkçe yaptık ve menü geçişleri kırmızı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Bayram61 ben okumadim malesef :) ses kalitesini biraz olsun nasil gelistirebilirim bi ön görünüz varmi ? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Cucu13 OEM cihazlar ile hicbirzaman iyi bir ses alamazsın.. çok yapacak birşeyin yok ses sistemi vs taktirsan bile ses çok iyi bir şekilde çıkmayacak.. benim bu tarz araçlar için kendi düşüncem Pioneer double.. ve Pioneer double nin araca uyum aparatları bunlar Türkiye'de dahi satılıyor. Sadece fırsatçılık yapılıyor pahalıya geliyor aparatı .. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İyimiş , bu konularda bilgi sahibi olmadigimdan malesef taktirmis bulundum. Aslinda ses kotu degil basslar tok gelmiyor bass olayinida cozebilsem bir nevi icimi rahatlatirim cunku gercekten aracta muzik dinlemek en keyif aldigim seylerden biri 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Cucu13 evet özellikle bluetooth la bağlanınca ses seviyesi düşüyor ama kabloyla bağlanınca çok daha iyi geliyor. Çok müzik dinlerim bende ama okadar kötü bi ses verdiğini düşünmüyorum ses illaki  farketmiştir fakat araçta birsürü özellik eklenmiş oldu geri görüş kamera da buna dahil.işin bu tarafı bence daha cazip

tarihinde haliluzuner41 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ufak bir sokulebilir amfili bass montaji ile sorunu cozmeyi dusunuyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 30.09.2019 at 11:09 PM, haliluzuner41 yazdı:

@Bugracan android de mirrorlink özelliği var kullanılıyor.. teyibi bu işleri yapan biyerde taktırdım kendim almadım

Bende taktırmayı planlıyorum, nasıl irtibat kurabiliriz taktırdığınız yer ile fiyatıda söylerseniz sevinirim, güle güle kullanın bu arada 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Bayram61 bu gün itibariyle önerebileceğiniz cihaz varmıdır ben iPhone kullanıcısıyım navigasyon olursa sevinirim önereceğiniz cihazın özellikerini de atabilirseniz sevinirim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Forumda şu an 4900 TLye Discover pro satılıyor, bence multimedya ihtiyacı olan almalı. Bir daha bu fiyatlar bulunmaz. Android cihazların en iyisi olsa bile arayışınız bitmez, Çinli medyalar ise dil desteği vs hususunda eksiklikleri olan cihazlar. Discover pro cihazımı aldım artık medya konusu kapandı benim için. Umarım istediğiniz şekilde cihaz temin edersiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On ‎28‎.‎9‎.‎2019 at 12:48 PM, Bayram61 yazdı:

Kullandığım bir cihaz bire bir golf7 uyumlu pioneer-AVIC-EVO1

11-44-03-AVIC-EVO1-G71-DMD-500x500.jpg

11-43-36-sc-apple-big-500x500.jpg

11-43-58-perfect-integration-accessories-1-500x500.jpg

11-43-33-perfect-integration-accessories-5-500x500.jpg

11-43-28-perfect-integration-accessories-4-500x500.jpg

bu cihazın fiyatı nedir ve özelliklerinden bahseder misin

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Bayram61 hocam bu cihazı biliyorum, Türkiye'de bu cihazı araca takmanın maliyeti 9-10bin TL civarı, bu fiyatlara 9" discover pro takılıyor. Karşılaştırma yaptığımızda ekran boyutu açısından discover pro üstün. Ama pioneer in cihazı 5bin TL civarında olsa iyi bir alternatif olur. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Discovery pro cihazını 2013 comfortline araca uydurmak mümkün müdür tak çalıştır şeklinde değil anladığım kadarı ile

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

hocam üstekinde carplay yok. alttakinde var. alttaki video göstermiyor açık konuşmak gerekirse bir çok insan carplay var diye alttakinden alıyor ancak kimse carplay kullanıyor çünkü pek bir işe yaramıyor. üstekinde ise video dosyalarını açabiliyor. esyconnect ve mirror link var. bence en mantıklısı üsteki. bende üstekinden vardı bir zamanlar çok hızlı işlemcisi ayrıca ses çıkışıda iyiydi.video göstermesi çok güzel bir özellik sırf onun için almıştım. o zamanlarda araştırıp üstekini almıştım çünkü bir işe yaramıyor. üstekinde şöyle bir eksi yönü var oda araç menüsünde durum göstermiyor. gerçi oda kadranların ortasındaki münüde gösteriyor pek ihtiyac duymadım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Konuyla alakalı birkaç hususta ben paylaşayım. Çinli cihazlarda 100 dolardan başlayıp 400 dolarak kadar cihaz çeşidi mevcut. Ses kalitesi üzerinden konuşmak gerekirse cihaz üzerinde ses çıkışını veren bileşenlerin kalitesi çok değişiyor. Genelde telefonda 1000 lirayada android cihaz var şeklinde tepki alıyoruz. 2000 liralık cihazlar 1000 liralık cihaz aracın ciddi fark var. Malzeme kalitesi, ekran kalitesi, ses kalitesi gibi birçok hususta Çinli cihazlar çok farklı.

Navimex, Myway gibi Çinli cihazlarda belirli kalite standartı bulunan ürünleri kullanıyoruz. Özellikle kendi ithalatımız Myway, Necvox marka cihazlarla aynı kalitede bileşenlere sahip. Orijinal cihazdan geri olan tek konu FM radyo çekim gücü. Radyo tuneri olarak orijinal cihaz her zaman daha iyi. Ses kalitesi olarak kesinlikle orijinal cihazdan daha iyi. Çok daha berrak, daha yüksek ses kalitesine sahip. Orijinal hoparlörle ile mid ve bass seslerde ciddi iyileşme oluyor. Bunu ücretsiz deneyimleyebilirsiniz. Aracınıza bağlantısını yaptırıp tecrübe eder isterseniz montajı tamamlayabilirsiniz.

Çinli cihazlar diye genelleme yapmak yanlış olur. Android 9 diye aliexpress üzerinden alınan cihazlar, fiyatı uygun diye alınan cihazlar memnun etmeyebilir. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@EMR-Garage teşekkürler değerlendirme için. Cihazlar uzun vadeli istikrarlı bir şekilde çalışıyor mu? Yani araç bilgileri %100 görünüyor mu yıllarca hizmet edebilir mi? Herkes android cihazlarda aynı şeyden şikayetçi. Araç bilgilerinde sıkıntı, zamanla kasılma ve istikrarsızlaşma sonunda reset veya memnuniyetsizlik deniyor. Selamlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@mfatihk Fatih bey golf için farklı marka model birçok cihaz mevcut. Biz sattığımız tüm cihazlarda 15 gün değişim garantisi verdiğimiz için sorunlu cihaz satma lüksümüz yok. Araç bilgileri ve ayarlar konusu artık birçok cihazda sorunsuz. Kasılma zaten olmaz eğer sistemde gereksiz çöp uygulamalar yüklenmezse. Navimex, necvox, myway gibi markaların cihazları en çok satan modellerimiz ve memnuniyet oranı çok yüksek. Stabilite sorunu yok. Memnuniyetin düşük olduğu konu menü tasarımı. Birçok kişi orijinal cihaz menüsü arıyor ama android cihazlardaki menüler ben dahil birçok kişi için tatmin edici olmuyor. Bunun çözümü de interface cihaz. Orijinal ekrana dokunmadan android sistem özelliklerini kullanmak çok hoş oluyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Herkese merhaba, foruma ve Golf 7 dünyasına 2015 1.6 TDI Midline Plus alarak katılmış oldum. İsmim Mehmet, 23 yaşındayım, İstanbul'da yaşıyorum.

Aracımda park sensörü olmadığı için onu taktırmak yerine geri görüş kamerası takmayı düşünüyorum. Bunun için MIB diye geçen 6.5 inçlik ekrandan düşünüyorum (Android Auto olan) 

Bu ekranı kullananlar genel olarak görüşlerini belirtebilirler mi? Önemsediğim konular geri görüş kamerası ve Android Auto üzerinden navigasyon programlarını kullanmak, bu konularda nasıllar? 

Bir de bu ekrana orijinal VW geri görüş kamerası takılabilir mi maliyet ne olur? Standart kameraların görüntü kalitesi ve yönlendirme çubukları biraz kötü duruyor açıkcası ondan istemiyorum pek.

İyi forumlar diliyorum herkese.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Alkantra Multimedia olarak orijinal 6.5" media kullanmaktayım. Bluetooth, carplay vs her şey harika çalışıyor. (Sağ olsun Murat hocam) Geri görüş kamerası içinde orijinal olan kamerayı seçmeni öneririm. Forumda @zulalyol arkadaşım var, onda olması lazımdı. Yakınlardaysan montajına bile yardımcı olacaktır.  http://www.golftutkusu.com/topic/9365-satılık-amblem-kamera/

tarihinde yavuzbattal tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Carplayli 7.5 cihazı tavsiye ederim fakat durum müsaitse Discovery Pro'ya geçmek daha mantıklı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...