Jump to content

Seastar76

Cruise control eklemek

Recommended Posts

arkadaşlar, merhaba.
2014 golf7  comfortline 1,4 DSG aracıma cruise control ekletmek istiyorum. 
yetkili servise mi yoksa sanayide mi yapmalı ? yaklaşık maliyet ne olur ? önereceğiniz yerler varsa (Antalyada) sevinirim.
teşekkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, forjust1day yazdı:

Comfort aracta gateway değişimine gerek yok , zaten fonksiyonel tuşlar var , tuş takımı değişip aktivasyon yapılacak. 

hocam peki comfortline araca 2017 model hız sabitleyici için getway değişimine gerek var mı _?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, kralmali yazdı:

hocam peki comfortline araca 2017 model hız sabitleyici için getway değişimine gerek var mı _?

Araç Paketiniz nedir hocam ?   Midline Plus Dışında   Gateway değişimine gerek kalmaz.   Sadece tuş takımı ve Aktivasyon gerekli diye biliyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
48 dakika önce, ByCiHaT yazdı:

Araç Paketiniz nedir hocam ?   Midline Plus Dışında   Gateway değişimine gerek kalmaz.   Sadece tuş takımı ve Aktivasyon gerekli diye biliyorum.

Comfortline hocam birde direksiyonumda tuşlar var ama hemen tuşların altındaki ses açma kapama tuşları yok

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, alicankaradag yazdı:

@Seastar76 sabitleyicili tuş takımı alıp aktivasyon yapmanız gerekir. Direksiyonu düğmeli araçlar destekler.

hocam direksiyonu düğmeli derken bende düğme var ama ses açma kapama tuşu yok tuşların altında ender elektronik olmayanlar için sinyal kolunu değiştiriyor muş Comfortline olduğu için getway değişmesine gerek yok sanırım değil mi ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
54 dakika önce, kralmali yazdı:

@MSE @mbonat  yardımcı olmuştu hocam gateway değişmesi gerektiğini de söylemişti kendisi ama kafam karıştı şimdi

Arabanın donanımına ve modeline görede değişiyor . 7.5 gatewaylerine aktivasyon yapılamadığı için gateway değişimi yapılıyor diye biliyorum . Gateway değiştirmek şuan bence en mantıklı iş gateway değişiminden sonra servisten çok çok ucuza sürüş modu , sesli komut , app connect açtırabiliyorsunuz ve ilerde daha farklı bir donanım takmak istediğinizde kafanız rahat oluyor çünkü gatewayiniz destekliyor . 

Muhammed abi bu işlerde 1 numaradır . Bu işi yapıyorum diyenlerin bozduğu aracımı kendisi düzeltmişti . Herhangi bir retrofit işinden önce kendisinden bilgi alınmasını kesinlikle öneririm .

tarihinde mbonat tarafından düzenlendi
Ender, kralmali ve Ömer Kahraman bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, mbonat yazdı:

Arabanın donanımına ve modeline görede değişiyor . 7.5 gatewaylerine aktivasyon yapılamadığı için gateway değişimi yapılıyor diye biliyorum . Gateway değiştirmek şuan bence en mantıklı iş gateway değişiminden sonra servisten çok çok ucuza sürüş modu , sesli komut , app connect açtırabiliyorsunuz ve ilerde daha farklı bir donanım takmak istediğinizde kafanız rahat oluyor çünkü gatewayiniz destekliyor . 

Muhammed abi bu işlerde 1 numaradır . Bu işi yapıyorum diyenlerin bozduğu aracımı kendisi düzeltmişti . Herhangi bir retrofit işinden önce kendisinden bilgi alınmasını kesinlikle öneririm .

7.5 larda artık gateway değişimine gerek yok. Uzaktan da yapılabiliyor 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Her aktivasyon yapan aynı metodu kullanmıyor. Bazıları gateway söküp masa üzerinde yapıyor kimi sistem verilerini değiştirerek araç üzerinde yapıyor. @murat644 hocam gibi. Araç üzerinden obd  soketinden yapabiliyor. Hatta uzaktan bağlanarak sürüş modu app conncet discovery pro acc gibi aktivasyon gerektiren tüm işlemleri yapıyor. 

murat644 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2015 1.6 Midline Plus aracım var bende hız sabitleyici taktırmak istiyorum. Şu an direksiyon da hiç bir tuş yok.
Birde double ekran taktıracağım, double takıldıktan sonra mı tuş takımını değiştirmeliyim?
Bana öneriniz ne olur ? Serviste mi takılmalı yoksa sanayi de mi taktırayım ?

tarihinde jaxen tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2015 1.6 Midline Plus aracım var bende hız sabitleyici taktırmak istiyorum. Şu an direksiyon da hiç bir tuş yok.
Birde double ekran taktıracağım, double takıldıktan sonra mı tuş takımını değiştirmeliyim?
Bana öneriniz ne olur ? Serviste mi takılmalı yoksa sanayi de mi taktırayım ?

Servis tuş takımı takmıyor [emoji28] hız sabitleme takıyor galiba bi danışmanızı öneririm. Bana sorucak olursanız önce ekranınızı taktırın Forumda Emr Garage var ankara onlara bi sorun birde Carvocal var instagramda onlara sorun. Ekranınızı taktırıp sonra direkt Ender Elektroniğe Tuş takımı ve hız sabitlemeyi yapıp aracınıza güle güle binin :) Yapılan işlemler 2 yıl garantili kafanız rahat olur boşverin sanayiyi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Cruise control icin tuş takimi takildiktan sonra yaninda lisans varsa sadece montaj icin ucret talep ediyorlar, ama lisans yoksa onu aktive etmek icin ciddi bir ucret talep ettiler. Nedir bu lisans isi ve lisanssiz olunca aktivasyon sikintili ve maliyetlimi? Bide lisans'siz alip takinca sonradan dert cikarirmi acaba?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Cruise control icin tuş takimi takildiktan sonra yaninda lisans varsa sadece montaj icin ucret talep ediyorlar, ama lisans yoksa onu aktive etmek icin ciddi bir ucret talep ettiler. Nedir bu lisans isi ve lisanssiz olunca aktivasyon sikintili ve maliyetlimi? Bide lisans'siz alip takinca sonradan dert cikarirmi acaba?

Eskiden servisten lisans alıyordunuz bi kod ile aktive ediyorlardı şimdi crack ile aktive ediyolar daha uygun oluyor ve herhangi bir sıkıntı çıkmıyor [emoji4]

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, mutlubey17 yazdı:

Eskiden servisten lisans alıyordunuz bi kod ile aktive ediyorlardı şimdi crack ile aktive ediyolar daha uygun oluyor ve herhangi bir sıkıntı çıkmıyor [emoji4]

Peki servise gidince sorun olmaz mı? Silinmez mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...