Yetkili Servis Liqui Moly kabul etmiyor

@latissimusdorsi Ben son bakımda Liqui Moly kullandım. Şu anki görüşlerim abartıldığı gibi bir etkisini görmedim. Bir sonraki bakımda castrol, Liqui Moly ya da motul arasında hangisi uyguna gelirse onu tercih edeceğim.

Yağın etkisi nasıl görebiliriz. Çok merak ediyorum. Belki 200 bin km de mi ? Yoksa 300 bin mi?. Bence servisin yağı kabul etmemesi çok normal. Yadırgamamak lazım . Belirli kriterleri karşılaması gerekir ürünün. Onların da üreticiye , distribütöre ve en önemlisi müşteriye karşı sorumlulukları var. Yarın sorun olsa demez miyiz madem uymuyor bu ürünü kullandın. Servisden de ben kullanmadım siz getirdiniz cevabı gelse, ben ne bilicem sen bu işin ehlisin uyaracaktın beni. Deriz.

Hocam o marka yağ ısrarınız neden? Dediğiniz yağın bu aralar çok reklamı dönüyor 
Alman malı ve almanyada birkaç defa üst üste yılın yağı seçılmiştir hocam.

mobil kullansak esp formula 5w-30 artık üretimden kaldırdılar

castrol kullansak dolum tr de yapılıyor bp ıstasyonlarında (güvenim olmadıgı için biz türkler kısa yoldan zengin olma peşindeyiz)

motul kullansak zamanında distributoründe bile sahte yağ yakalandı diye soylentiler mevcut.

hocam sizce ne kullanalım pekii ??

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yağın etkisi nasıl görebiliriz. Çok merak ediyorum. Belki 200 bin km de mi ? Yoksa 300 bin mi?. Bence servisin yağı kabul etmemesi çok normal. Yadırgamamak lazım . Belirli kriterleri karşılaması gerekir ürünün. Onların da üreticiye , distribütöre ve en önemlisi müşteriye karşı sorumlulukları var. Yarın sorun olsa demez miyiz madem uymuyor bu ürünü kullandın. Servisden de ben kullanmadım siz getirdiniz cevabı gelse, ben ne bilicem sen bu işin ehlisin uyaracaktın beni. Deriz.
@İlker34 kesinlikle hocam. Yarın motor ile ilgili bir sıkıntıyla gidildiğinde, suçu yağa atıp geçip giderler. Onun için yapılacaksa ya komple sanayide işini bilen bir ustada yaptırılmalı, ya da servis ne kullanıyorsa karışılmamalı.

Alman malı ve almanyada birkaç defa üst üste yılın yağı seçılmiştir hocam.

mobil kullansak esp formula 5w-30 artık üretimden kaldırdılar

castrol kullansak dolum tr de yapılıyor bp ıstasyonlarında (güvenim olmadıgı için biz türkler kısa yoldan zengin olma peşindeyiz)

motul kullansak zamanında distributoründe bile sahte yağ yakalandı diye soylentiler mevcut.
@Ümit Akkaya hocam kapital sistem, çıkar ilişkilerine dayalıdır. Yoksa alman markaları varken, ingilizlerle neden çalışsınlar. Örneklemek gerekirsek; Türkmenistanda çok daha ucuz olmasına rağmen, inatla Rusyadan gaz almamız gibi...

Arkadaslar merhaba buradaki onerilerle liqui moly yag aldim, 3. bakim icin. ( egemot’tan ve faturali) ancak avek yagi kabul etmiyor, onerileriniz neler ? Burada yetkili servise disardan yag goturen bircok arkadas var diye biliyorum. Onerilerinizi alabilir miyim ?

Fren hidroligi ve antrifrizi degistirecegim icin yetkili serviste halledeyim demistim hepsini.

1.4tsi manuel
Filtreleri evde kendiniz değiştirin yağıda herhangi bir usta değiştirir . Eğer tanıdığınız iyi bir usta yoksa soğutma suyu ve fren hidroliğini serviste değiştirmeniz daha iyi olur .

@Ümit Akkaya ben en son shell kullandım hocam yakıtta shell den bu konuda yeniliğe kapalıyım galiba 

Geri
Üst Alt