Bp -Shell yakıt tüketimindeki efsane fark

Ben yakıt tüketimi olarak hiç dikkat etmedim ama BP'den aldığım yakıtta motor dizel gibi çalışıyor. Tok ve fazla bir sesi var. Shell sessiz.

Aytemizin self servis istasyonlarından herkes memnun Sakarya'da olsa kesinlikle kullanırdım . 

@bf417 Hoca setan nedir? nasıl düzeltiriz ? Yeni başladı bu durum.
Düzeltilecek bir durum değil firmaların kendi düzenlemeleri motorinde setan oranı aralığı 40 ile 70 arasınde değer alır vuruntunun nedeni tutuşma gecikmesi ile ilgilidir tutuşma geciktikçe daha fazla  basınçlı yanma oluşur bu durum motorda vuruntulu çalışmaya neden olur, setan sayısı arttırılarak tutuşma oranı daha yükseğe çekilir ancak bu durumda daha fazla yakıt sarfiyatına sebep olur.

yakiti devamli shel den aliyorum yaptigim 1240 km yol shell yakitidir
max elde ettiğiniz menzil mi ? 1240 km ?

tdi mı araç ?  birde manuel mi ? dsg mi ?

pompa attıktan sonra 4 litre daha koyduruyormusunuz ? (taşana kadar) 

Moderatör tarafında düzenlendi:
max elde ettiğiniz menzil mi ? 1240 km ?

tdi mı araç ?  birde manuel mi ? dsg mi ?

pompa attıktan sonra 4 litre daha koyduruyormusunuz ? (taşana kadar) 
krdesim arac 1.0 tsi benzinli  shellden aldim pompa attiginda birkac litre daha cektirdim  1240 ta ben benzin aldim gostergede 27 km daha yaziyodu ben uzun yol riske girmemek icin gordugum shell istasyonuna girdim tekrar 377 tl benzin aldim hesaplamama gore 30 31 kurus arasi deger elde ettim ortalama yakitim sehir icine girip kocaelinden istanbula eve gelene kadar 4.2 lere yukselde yoldaki degeri 3.7 idi

86E11339-2B7F-4A67-B87B-F14CA11D2F0A.jpeg

Geri
Üst Alt