Lastik değişim zamanı -- foto içerir --

@forzaGilles Ali Hocam merhaba, Conti. PC6'yı daha yeni aldık aile içindeki Focus 3'e. 330 tl/adede geldi. 18-19-20. hafta 2019 üretimi, üretim yeri : Çek fabrikası

ContiEcoContact 6 Bir göz atın hocam piyasada yakıt ve yol tutuşu A sınıfı olan nadir lastiklerden

@bf417 Continental de Premium Contact yerine contisport contact tavsiye ederim özellikle jantlarınızı kaldırıma sürtmekten çekinenler için 1'e 1 (y)

@bf417 Continental de Premium Contact yerine contisport contact tavsiye ederim özellikle jantlarınızı kaldırıma sürtmekten çekinenler için 1'e 1 (y)
Kaldırım sürtmesine karşı aynı özellik premium contact 6 serisinde de var., bu özellik sadece sport contact serisine özgü bir özelllik değildir..

Moderatör tarafında düzenlendi:
@onurmat continental düşünmüyorum yukarıda belirttiğim sebepten sağol yine de 😀

lastik yüzünden yaptıgım ilk kaza sonrasında arabam 40 gün atıl bir şekilde sanayi köşelerinde yattıktan sonra araba çıkana kadar uzun bir lastik araştırması sonucu 14 janttı ozamanki arabam falken markasında kanaat getirdim ozamanlar tek bir michelin 135 tl iken ben falkeni 95 tl  e almıştım ve falkende ıslak zemin A  yakıt B  di michelinde ıslak zemin B yakıt C di dedim galiba çakma bi lastik sonra arastırdımki petlas ile çankırıda ortak bi yatırım yapmış  japon ürünü bi lastik sonra aldım kullandım yumusaklıgı olsun yol tutuşu ııslak kuru mükemmeldi sonra sattıgım araçla gitti golf aldıktan sonra jant lastık aramaya başladım ikinci el tek aradıgım falken takılmış bi jjanttı ve onuda buldum 225/40 18 kullanıyorum bu üretilen türkiye değildi ama 14 caplı aldıgım  türkiye yazıyodu lafın kısası falken al arkana bakma türkiye yetkili satıcıları galiba continantaldı ve sana şunu söyleyim öyle cukurlara girdim ki yani her seferinde aha şimdi yanak kesti dedigim hiç bir çukurdan lastigim patlamadı  gözün kapalı al runflat i varmı bilmem ama batlamayacagına garanti veririm hatta en son girdigim çukurdan rot ayarı bozuk cıktım yinede banamasın demedi 

arkadaşlar konuya bir eklemede benden olsun biraz araştırma sonucunda sava almaya karar verdim kullanıpta memnun olan varmı acaba 

3D2BC981-A7F3-4E99-B080-4EE85A48781A.png

@serkanhector ben de savaya baya yakinlastim internette yazan 66db lastik sesi nedeniyle, ancak yerel bayi ile gorustum lastik deseninin degistigini ve yeni uretimde sesin 70db oldugunu soyledi.

Eger internetteki satici birebir yazilan urunu gonderecekse sava yada debica alinir.

bana da fiyatıyla  göz kırpan/uyan bir lastik.

Evet sava şampiyonlar ligi lastiği değil ama  

Fiyatına göre / karşılık alınacak zaten

Real madridin sponsoru olan malum xxxx marka  lastik bunu arkasına alarak ben elite markayım diyerek fiyata 450 istiyor! (17 jant)

Yavv conti zaten 500

Xxxxx ? Kötü lastik mi ? Değil ama 450 lik lastik değil... 350 ye verirlerse bi ihtimal ? 

@serkanhector ben de savaya baya yakinlastim internette yazan 66db lastik sesi nedeniyle, ancak yerel bayi ile gorustum lastik deseninin degistigini ve yeni uretimde sesin 70db oldugunu soyledi.

Eger internetteki satici birebir yazilan urunu gonderecekse sava yada debica alinir.
bütçem kısıtlı çıkma lastiklere 700-800 diyorlar sava bayağı aklıma yattı sanırım alıcam 

@Savatage ben de bir kaç haftadır araştırıyorum 1200 küsür tl ye fiyatı gayet mantıklı zaten aile arabası olarak kullanıyorum öyle çok aksiyonlu kullanmıyorum ortalama konfor sağlamlık ve performans yeterli gibi 

Ne kadar ekmek o kadar köfte çok kaliteli ürünler çok pahalı maalesef.

Internetten lastik almak iyi de, bazen saticilar ya tutarsa diye farkli lastik gonderebiliyor. Mesela ilanda uretim 2019 demis, ama 2018 son hafta geliyor. Tabi lastiklere bir de sok-tak-balance i eklemek lazim. Internetten lastik isini gozum kesmedi, eledim, cunku geri dondermek gerekirse zamanim yok. Ama denenebilir.

Bulundugum sehirde cpc6 yetkili bayi fiyati 625tl(indirim yok keskin continental canakkale) ps4 fiyati 650-700 bandinda. Goodyear bayisine sava intensa almaya gittim, 225 45 17 66db olani, fiyat 325dedi hersey dahil ama yeni gelecek lastigin deseninin degistigini uretimin fransada oldugunu ve sesin 70db oldugunu soyledi, iyi  bir lastik oldugunu soyledi. (Ses 66db olmadigi icin bunu da eledim)

Uzun zamandir takip ettigim Goodyear F1 Asy5’i bayiden aldim, su an 500tl hersey dahil. (Internette en son 430du)

Bir hayli amator bir kullaniciyim ama araba baya iyi oldu, konfor artti yol tutusu fena 😎 dunloplara veda etmek zorunda kaldim.

Yeni lastikler sadece dunloplara gore bi tik daha ince gorundu, halbuki ikisi de 225mm kesitte. Dunlop enine kesit efsaneydi. Arkadan bakildiginda, bu farkin nedeninj cozemedim. Aslinda 235 45 17 takmayi dusunsem de basimiza is acmayalim dedim.

0D3E23A8-69A5-4CF6-B4CB-DC514E718355.jpeg

8AF74CA6-FCFF-4FA3-B249-29A753E04965.jpeg

5F0E9C89-F900-4FE5-ADB4-E6B86B5D232B.jpeg

Bu arada golftutkusu ansiklopedi gibi bir forum,  cok bilgili kullanicilar var. lastik konusunda harika bilgiler paylasmislar, hepsine tesekkur ederim.

Dayton touring kullanan var mı ben ömrünü bitirmek üzereyim fena bir lastik değil bu arada 235 40 18 lastik bu arada

@latissimusdorsi  hocam bende cpc6 ve ps4 dusunuyordum asym5 ile beraber su an pirelli mevcut , internetten bayagi arastirdim iclerinde en iyi fiyat performans lastiginin asym5 olduguna kanaat getirdim,  bu sezodnan sonra pirelliler iyice asinirsa asym5 e gececegim bende

Geri
Üst Alt