Kaza ( Öner'i ve onarım lazım )

@Mesut Demir öncelikle geçmiş olsun aracınızı yaptırdınız mı bilmiyorum ama şaşmaz da dent teknik var Alim bey kendisi bu konuda boyasız göçük düzelmede iyidir tavsiye ederim ayrıca başkent oto sanayide ki oto king de iyidir bilginiz olsun

Arkadaşlar bugün başıma küçük bi kaza geldi ana cadde üzerinden giderken tali yoldan hızla çıkan araç hızla sağ taraftan vurdu sağ ön çamurluk göçtü  sağ farında camın kenarında kırık var servis de sigorta veya kaskodan yaptılarsa bu küçük. Kaza bile 7 8 bin hasar kaydı çıkartıyor direk değiştiriyorlar 2 parçayı da  siz ne önerirsiniz Ankara da  Çamurluğu ve farı onarım yapabileceğim yer var mı işin ehli fotoğrafları ekliyorum araç 2014 higligne

Ekli dosyayı görüntüle 22637

Ekli dosyayı görüntüle 22638

Ekli dosyayı görüntüle 22639

Ekli dosyayı görüntüle 22640
O çamurluk adam olmaz abim, bence servise gidin ve her şeyi orada yaptırın, kaportacıya giderseniz orayı düzeltir ve macun doldurur ama yinede aynı bombeliği veremez. zaten bi far 3000 tl civarı 7-8 bin çok bişe değil. haa bu arada da servise fazla abarmamasını söylemeyi unutmayın. bu arada ortada ana yol tali yol olayı yok, sağdan gelen öncelikli kuralı var. her halükarda karşı tarafın masrafı trafikte olsa kasko da olsa size yansıyacaktır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Öncelikle çok geçmiş olsun. Umarım gönlünüzün rahat edeceği bir yerde onarımı yaptırırsınız.

Ana yol,  tali yol bahsi yapmışsınız. Bu konu da bir çok arkadaşım aynı yanılgıya düşüyor.

Görüntüdeki levhalar, bulunduğunuz yolda olmadığı sürece; tali yol, ana yol ayrımı yolun büyüklük veya trafik yoğunluğuna göre yapılmaz.

Yine aynı şekilde bu levhalar yok ise; sağdan gelen her daim haklıdır. 

Kazasız, sağlıklı, keyifli günler dilerim. 

Ekli dosyayı görüntüle 22645
görüntüden arkadaşın hatalı olduğu ortada. avrupada araç sürücülerinin bir çoğu sadece sağına bakar yola çıkar, soldan gelen durmak zorunda olduğunu bilirler. bu kural da bizlerin yaya geçidi kuralını, trafik lambalarına yaklaşırken frenleme mesafesinde şerit değiştirmeme kurallarını uyguladığımız gibi sadece yasa üzerinde var.

Hocam bence şöyle yapın :  Farın sadece camı kırıldıysa farın camını değiştirin . Farı serviste değiştirmek isteseniz 2-3 bin tutar . Çıkmada alıp takabilirsiniz . Çamurluk düzeltilebilir mi bilmiyorum ama düzeltilebiliyorsa düzeltin .  Araç beyaz olduğu için şanslısınız çıkma aynı renk çamurluk da alıp değiştirebilirsiniz . 

İşlemi serviste yapsanız dediğiniz gibi 7-8 bin hasar kaydı olucak  ve ayrıca hem değişen parça hemde tramerden dolayı aracınız ikinci elde değer kaybedecek . 

Farın camı maksimum 500 e değişir .  Çamurlukta çıkma alsanız maksimum 500 tl .  Etti 1000 tl  1000 tllik işlem için 7-8 bin hasar kaydı bence gereksiz .  
Sıcak pres olduğu için far camı değişmiyor maalesef. bende de far kırıldığında cam değişmez komple far değişimine gidiliyor dediler ve eksperde zaten far tamiri olmaz, komple değişim diye rapor yazmıştı.

Hocam çok geçmiş olsun.

Aynı iş yerinde çalıştığım arkadaşımın bu şekilde aracı pert oldu. Polis sağdan gelen haklı diyerek yüzde 80 hatayı arkadaşıma verdi.

Hocam çok geçmiş olsun.

Aynı iş yerinde çalıştığım arkadaşımın bu şekilde aracı pert oldu. Polis sağdan gelen haklı diyerek yüzde 80 hatayı arkadaşıma verdi.
herhangi bir uyarı levhası yoksa ve polis, ambülans, itfaiye (sirenler açık olması koşulu ile) yoksa sağdan gelen daima haklıdır. aslında bu kural sağdan gelenin de fren izine bakılarak verilmedi diye düşünüyorum. sağdan gelen gelen 30'luk yerde 100 yapıyorsa yine de haklı mı olacak.?

@Culture33 

Valla hocam olay şu şekilde oluyor; 

Benim arkadaş ortalama 30-40 km hızla seyir halinde iken diğer araç ortalama 110 km hız ile geliyormuş. 

Arkadaş frene basmış durmuş fakat diğer araç duramayıp vuruyor, kaldırıma çıkıp bir binanın duvarına çarparak duruyor.

Polis hız, fren mesafesi vb hiç bir şeye bakmaksızın sağdan gelen haklı mantığı ile suçlu bizim arkadaş çıkıyor.

Kasko bu günler icin yok arkadaslar, kaskoyu sadece pert için kullanin cok ufak bi hasar icin arabanin degerini dusurmeye gerek yok

Camurluk ve far değişecek o Allahın emri. 2sininde çıkmasını bulup değiştirebilirsiniz ama kasko yaptırmanın anlamı nedir ozaman?

Sürekli aynı muhabbet dönüyor. 

Çekin fotoğrafları satarken gösterin, zaten değer kaybı alınıyor karşı taraftan. Satarkende 2-3 altına verirsiniz. Ben şahsen böyle bir kazayı alıcı olarak sorun etmem ama serviste yapılmamışsa sorun ederim. Geçmiş olsun.

Ayrıca üzülerek söyleyeyim bu kazada sizin kusurlu çıkmanız muhtemeldir.

Geçmiş olsun. Bu "satarken naparım" stresini anlamıyorum. Bizler bu anlamsız strese düştüğümüz için alıcıların zulmüne uğruyoruz. Alan adam zaten arabaya baktırır alır. Ben sırf temizlik amaçlı her yaz ön arka tampon boyatan adamım. Arabamı görüp de ben bunu almam diyen adam görmedim daha... Takılmayın böyle şeylere.

Geçen ay ben de bir köpeğe çarptım. Daha doğrusu köpek bana koşarak gelip yandan çarptı. Çok saçma bir olaydı... Çamurlukta hiç bir şey yoktu, far camı kırıldı tampon alttan kastırdığı için, ve tamponda boya çatlağı oldu. Bu sadece görünen... Tamponu sökünce sisin de ayaklarnın kırıldığını ve cam yıkama su haznesinin kırıldığını, far yıkamanında zedelendiğini gördük.

Toplamda 6.500 TL masraf çıktı. Bunun 3.500 TL' si u ledli far, 1.900 TL'si GTI sis farı zaten...

Sonuç oalrak, servise gidin... 

Ek olarak, lastikten de darbe gelmiş olabilir. Alt takıma bakılmalı, jant yamulmuş olabilir, poryalar vs. vs... 

@akifurhan aynı olay başıma geldi işte hocam ben 30 40 km hızla seyrederken aracı gördüm cadde de olmama rağmen durdum  adam geldi 60 70 le girdi sağdan çevirdi bile indi balatayı yeni değiştirdim fren tutmadı sesi polise söyledik ona rağmen hatayı %75 bana vermiş adalet mi bu şimdi yani 

@Mesut Demir hocam geçmiş olsun. Serviste yaptırmak istemiyorsanız gerekli parçaları servisten temin edip dışarıda yaptırabilirsiniz. @necati ustamızı tavsiye ederim, işinin ehlidir. Dükkanı ostimde, kaygusuz oto. 

Geri
Üst Alt