cila önerisi ?

Koch cp hızlı cila ürünü güzel bir ürün alman malı ancak hızlı cila sadece 1-2 günlük siz söyle yapabilirsiniz daha uzun parlaklık ve koruma alırsınız kısaca anlatıcam ayrıntıları siz internetten yada bu sitenin boya koruma konularından öğrenebilirsiniz

malzemeler:

demir tozu temizleyici (jant içinde kullanılır her marka var ben koch almıştım) 500ml bolummuşler 30-40tl 

kil golf için yumuşak almak gerekir piayasadan bulanilirsiniz 60-70 tl gibi

izopropil alkol 20tl gibi )seyreltip kullanılır tüm ekran temizliğnide bununla yapıyorum evdeki lcd monitör kumanda telefon teknosalarda hafif renklendirlip 40-50 tl ye 100ml satılıyor )

autogym srp (boyaya dolgu yapan malzeme benzer başka ürünlerde var ) bolunmuş fiyatı 30-40tl

fk 1000 yada fuso yada benzeri wax (parlaklığı artıran boncuklama sağlayan ürünler) bolunmuş 30-40tl

2 orta sert sünger srp ve wax için ayrı ayrı 20-30tl

1 adet microfiber kaliteli bez (kaliteli olması önemli srp ve wax bununla siliniyor ve parlaklıkta çok etkili)

İşlemler kosaca söyle:aracı yıka kurula demir tozu ile kapılar, ön kaputu arka tampon vs temizle gerekirse yine yıka demir tozundan arındır boyaya herhangi bir zararı yok sonra kil ile tüm aracı temizle (kaydırıcı ile yapılır kaydırıcı ayrı satılır ama ben cam suyundan yapıyorum işlemi en uzun bu sürüyor 2 saat gibi)

alkol ile temizle (yüzeyi hazırlıyorız)

srp uygula ve fiber bezle sil

beklemeden wax uygula hemen fiberle sil

Bu yapılan işlemler boyada yaklaşık 3-4 ay parlaklık verir boyaya zarar vermez aşındırma yapmaz sadece dolgu işlemi yapar siyah plastige uygulama cıkartmak zor işlem aralarında bekleme zor çıkıyor sürülen waxlar toplam işlem 4-5 saat ve işlemler elle yapılıyor (makine biraz pro işi) bu işlemlerden sonra aracını yıka ve hızlı cila ile tekrardan tüm arabayı geç sonuş inanılmaz yorgunluk ama gözlerine inanamayacağın bir parlaklık...yukarıda yazdıklarımın ayrıntıları detailing forumlarında en ince ayrıntısına kadar anlatılıyor bunun dışında yapılan hızlı cila yada benzeri işlemlerin boyaya bir katkısı olmuyor maalesef sadece 1 günlük parlaklık koruma vs yok...
Güzel anlatım olmuş elinize sağlık.,

Yalnız hızlı cilalar için "sadece" 1 gün parlaklık verir demek yanlış olur., kaliteli bir hızlı cila (hava şartlarına ve mevsim şartlarına) bağlı olarak ve ürünün kalitesine göre 15 güne kadar parlaklık verebilir., her yıkamada "sürekli" kullanımda bir miktar su kaydırıcılık ve az da olsa "kısmen" koruma sağlayabilir.. Tabii bunda aracın açık alanda veya kapalı garajda durması da önemli bir etken.. Pek tabii hiç bir hızlı cila markası ne olursa olsun Wax kadar koruma sağlaması mümkün değildir..

@turgay8268 Merhaba Hocam, Siyah golf aracımda "Sonax Çizik Giderici Güçlü Cila 250ML 316200"kullanmıştım. Sonuçtan memnun kaldım ufak çaplı çizikleri tamamen olmasa da kapatıyor,su tutucu özelliği var ve parlaklık konusunda gerçekten başarılı.Düşünürseniz hespsi burada da 79,90 TL

9158672646194.jpg

Güzel anlatım olmuş elinize sağlık.,

Yalnız hızlı cilalar için "sadece" 1 gün parlaklık verir demek yanlış olur., kaliteli bir hızlı cila (hava şartlarına ve mevsim şartlarına) bağlı olarak ve ürünün kalitesine göre 15 güne kadar parlaklık verebilir., her yıkamada "sürekli" kullanımda bir miktar su kaydırıcılık ve az da olsa "kısmen" koruma sağlayabilir.. Tabii bunda aracın açık alanda veya kapalı garajda durması da önemli bir etken.. Pek tabii hiç bir hızlı cila markası ne olursa olsun Wax kadar koruma sağlaması mümkün değildir..
Ben kullandığım hızlı cilalarım 15 gün parlaklık verdiğini görmedim  varsa öyle bir ürün ne güzel wax uygulamak daha iyi

[mention=2173]Ugur.[/mention] Güvenilir mi iste bende sipariş vericem ama içine ne kattıkları belli değil 10 litre alsak da aramızda paylaşsak güzel olur aslında 10 litre açılmamış kutu 900 tl civarında ama sipariş versem mi yoksa 20 kişi bulsam mi bilemedim [emoji4]
Ben 1 litrelik orjinal kutusunda aldım. Bölünmüş olarak satılan hakkında bir şey söyleyemeyeceğim hocam.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@Ugur. Nereden aldınız hocam n11 de varmı okadar baktim bulamadım size zahmet olmazsa nette varsa link yollayabilirmisiniz hem benim durumum da olan küçük yerleşim yerinde yaşayan arkadaşlar içinde çok iyi olacağını dusunuyorum saygılarimla 

[mention=2173]Ugur.[/mention] Nereden aldınız hocam n11 de varmı okadar baktim bulamadım size zahmet olmazsa nette varsa link yollayabilirmisiniz hem benim durumum da olan küçük yerleşim yerinde yaşayan arkadaşlar içinde çok iyi olacağını dusunuyorum saygılarimla 
Hocam ben n11 den 140 ₺ ye aldım beğenince birkaç kişiye daha önerdim. Hatta onlar 2 gün önce temizlikmadeni üzerinden 500 ml bölünmüş ürün olarak aldılar bugün geldi baktık hiçbir fark yok orjinal yani oradan alabilirsiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ben kullandığım hızlı cilalarım 15 gün parlaklık verdiğini görmedim  varsa öyle bir ürün ne güzel wax uygulamak daha iyi
Evet wax her zaman daha iyidir., Aksini söylemedim., sadece hızlı cilaların 1 gün dayanıyor demek yanlış olur.. 

Daha öncede soran arkadaşlara soft99 önermiştim. Uygulama öncesi gerekli temizliği iyi yaparsanız pişman ettirmeyeceğini düşünüyorum. 2 ayı geçti uygulama yapalı, bir çok kez aracı yıkadım (%80 kendim yıkadım)  Bu sabah acil işim vardı oto yıkamacıya uğradım, su sıktıktan sonra kendi aralarında konuşuyorlardı "abi bu araçta boya koruma var"  vs. gibi  :)

Tahminim 5-6 ay rahat götürecektir (ürün üzerinde 12 ay yazıyor ama yarısına razıyım ben) Çünkü gittiğim yol gereği tozlu çamurlu yollar, kuş pisliği, arı ..oku sarı leke, vs. bunları görür görmez ıslak mendille silmek zorunda kalıyorum... Buda belki korumayı çözüyor olabilir. 2 araca uyguladım, biri sürekli garajda ve bu bahsettiğim yola ayda yılda bir giriyor. Biri her gün bu zorlu yollarda :D    Dayanma sürelerini böylelikle net anlarız. 

Yağmur yağdığında boncuk boncuk... Berbat yollarda özellikle kapı yanları toz tutmuyor.  Uygulamadan önce toza girdiğimde her gün araca boş su sıkmak zorunda kalıyordum. Şimdi aracın yüzünde toz pislik nadir oluyor (o da genellikle camlarda, fitillerde oluyor)  jantlar iyice toz kir içinde kaldığında yada aracın içi yeterince pis olduğunda yıkıyorum... Baya fark etti.

NOT: Uygulama sonrası resimler ve Yaptığım işlem sırası aşağıdaki konuda mevcut.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Daha öncede soran arkadaşlara soft99 önermiştim. Uygulama öncesi gerekli temizliği iyi yaparsanız pişman ettirmeyeceğini düşünüyorum. 2 ayı geçti uygulama yapalı, bir çok kez aracı yıkadım (%80 kendim yıkadım)  Bu sabah acil işim vardı oto yıkamacıya uğradım, su sıktıktan sonra kendi aralarında konuşuyorlardı "abi bu araçta boya koruma var"  vs. gibi  :)

Tahminim 5-6 ay rahat götürecektir (ürün üzerinde 12 ay yazıyor ama yarısına razıyım ben) Çünkü gittiğim yol gereği tozlu çamurlu yollar, kuş pisliği, arı ..oku sarı leke, vs. bunları görür görmez ıslak mendille silmek zorunda kalıyorum... Buda belki korumayı çözüyor olabilir. 2 araca uyguladım, biri sürekli garajda ve bu bahsettiğim yola ayda yılda bir giriyor. Biri her gün bu zorlu yollarda :D    Dayanma sürelerini böylelikle net anlarız. 

Yağmur yağdığında boncuk boncuk... Berbat yollarda özellikle kapı yanları toz tutmuyor.  Uygulamadan önce toza girdiğimde her gün araca boş su sıkmak zorunda kalıyordum. Şimdi aracın yüzünde toz pislik nadir oluyor (o da genellikle camlarda, fitillerde oluyor)  jantlar iyice toz kir içinde kaldığında yada aracın içi yeterince pis olduğunda yıkıyorum... Baya fark etti.

NOT: Uygulama sonrası resimler ve Yaptığım işlem sırası aşağıdaki konuda mevcut.
oto markete gidip bakicam soft99 urunune tsk ederim

Kolay temizlensin, kir toz yuzeye cok tutunmasin ve ayni zamanda uzun dayanim suresi (kotu sartlarda bile 5-6 ay) Soft99 Fusso Coat (beyaz veya koyu renk araclar icin farkli versiyonlari var dikkat et alirken)

Yine parklaklik onemli dersen ustte saydigim ozelliklerden biraz feragat ederek max 1-2 ay dayanim gosterebilecek Soft99 Kiwami yi oneririm.

Hem dayanim, hem parlaklik dersen (3-4 ay dayanim saglar) SONAX Xtreme Protect Shine Hybrid oneririm.

Ben Soft99 Fusso hem de Sonax i kullandim. Soft99 uygulamasi cok mesakatli. Bolge bolge surup en az 5-10 dk beklemen lazim kurlenmesi icin. Silmesi de biraz ugrastiriyor. Ama muazzam bir su iticiljm ve dayanim gosteriyor Soft99. Sonax ise uygulamasi daha kolay. Surup 1-2 dk bekleyip silmen yetiyor. Su iticiligi yine cok basarili ayni zamanda parlakligi da iyi. Soft99 fusso dan belirtin bicimde daha iyi parlaklik sunuyor. 

Kolay temizlensin, kir toz yuzeye cok tutunmasin ve ayni zamanda uzun dayanim suresi (kotu sartlarda bile 5-6 ay) Soft99 Fusso Coat (beyaz veya koyu renk araclar icin farkli versiyonlari var dikkat et alirken)

Yine parklaklik onemli dersen ustte saydigim ozelliklerden biraz feragat ederek max 1-2 ay dayanim gosterebilecek Soft99 Kiwami yi oneririm.

Hem dayanim, hem parlaklik dersen (3-4 ay dayanim saglar) SONAX Xtreme Protect Shine Hybrid oneririm.

Ben Soft99 Fusso hem de Sonax i kullandim. Soft99 uygulamasi cok mesakatli. Bolge bolge surup en az 5-10 dk beklemen lazim kurlenmesi icin. Silmesi de biraz ugrastiriyor. Ama muazzam bir su iticiljm ve dayanim gosteriyor Soft99. Sonax ise uygulamasi daha kolay. Surup 1-2 dk bekleyip silmen yetiyor. Su iticiligi yine cok basarili ayni zamanda parlakligi da iyi. Soft99 fusso dan belirtin bicimde daha iyi parlaklik sunuyor. 
tsk dostum sonax alayim ozaman ortalama rakaminhakkinda bilgin varmi

bu arada arac 7.5 lansman rengi 

bu arada arac 7.5 lansman rengi 

Bu fiyat iyi gibi. Bunu uygulamak icin bir sunger (meguiars in sari uygulama pedi olabilir. 10 lira civari. kesinlikle bulasik sungeri kullanmayin boyaya zarar verirsiniz) ve bir mikrofiber beze ihtiyaciniz var. Bim de uygun fiyata 5 li mi 6 li mi ne bir paket satiliyor, tavsiye ederim. oldukca basarili f/p orani yuksek bezler.

Sonax Xtreme Protect Shine Hybrid Boya Koruma
https://www.hepsiburada.com/sonax-xtreme-protect-shine-hybrid-boya-koruma-p-OTGOLDS222100968?magaza=Otogold

Meguiars 3ü1 arada wax var bunu deneyeniniz var mı acaba arkadaşlar 

Bu fiyat iyi gibi. Bunu uygulamak icin bir sunger (meguiars in sari uygulama pedi olabilir. 10 lira civari. kesinlikle bulasik sungeri kullanmayin boyaya zarar verirsiniz) ve bir mikrofiber beze ihtiyaciniz var. Bim de uygun fiyata 5 li mi 6 li mi ne bir paket satiliyor, tavsiye ederim. oldukca basarili f/p orani yuksek bezler.

Sonax Xtreme Protect Shine Hybrid Boya Koruma
https://www.hepsiburada.com/sonax-xtreme-protect-shine-hybrid-boya-koruma-p-OTGOLDS222100968?magaza=Otogold
tsk dostum bu urunu inceledim mutlaka alicam sagol begendim bunu pratik ve guzel

Geri
Üst Alt