cila önerisi ?

@Alpyaman 🤣hocam yanlış alıntı oldu kusura bakma auto glym tabiki üst model ama arkadaş ilk defa yapacaksa sonax da fena değil BMW mercedes gibi diyelim farka 

Sonax kalitesiz değil hocam memnun kalırsınız içiniz rahat olsun seçim sizin 

@turgay8268 dostum dediğim gibi YouTube üzerinden yurtdışı kaynaklı karşılaştırma videoları var. Bende senin gibi ilk ürünü alırken bu üç ürün arasında kalmıştım autoglym ile başladım bu üçünçü kutu 

karar sizin. Kazasız belasız günler 

sankı cok fark yok gıbı bende turk malı dıyerek newmix aldım bende memnunum set olarak 100 tlye almıstım hem cok uygun hemde ısımı goruyor bence cok pahalıyada kacılmamalı ama bu benım gorusum...

Meguiars ın 3u bir arada wax var bu konuda başarılımıdır acaba ? 

@yalin memnuniyetiniz; parlaklık mı? Toz tutmama mı? Su iticilik mi? Yağmur yağsada aracın çok kirlenmemesi mi?

sankı cok fark yok gıbı bende turk malı dıyerek newmix aldım bende memnunum set olarak 100 tlye almıstım hem cok uygun hemde ısımı goruyor bence cok pahalıyada kacılmamalı ama bu benım gorusum...
evet haklisin

Merhaba , koch chemie protector wax ı öneririm. Su kaydırıcılık ve boyaya kattığı derinlik bence çok iyi ayrıca çok bereketli bi ürün 1/100 seyreltme oranı var araba ıslakken sıkıyoruz 10 dk bekledikten sonra tekrar su tutuyoruz işlem çok basit. Eğer kuru şekilde uygulamak isterseniz 1/50 olarak seyreltip sık sil şeklinde de uygulanabiliyor. Kokusuda güzel seyreltince kiraz gibi kokuyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Merhaba , koch chemie protector wax ı öneririm. Su kaydırıcılık ve boyaya kattığı derinlik bence çok iyi ayrıca çok bereketli bi ürün 1/100 seyreltme oranı var araba ıslakken sıkıyoruz 10 dk bekledikten sonra tekrar su tutuyoruz işlem çok basit. Eğer kuru şekilde uygulamak isterseniz 1/50 olarak seyreltip sık sil şeklinde de uygulanabiliyor. Kokusuda güzel seyreltince kiraz gibi kokuyor.

fiyatlarinnedir bilgin varmi  1.100 inceltme nedir cok anlamadim islakken tavsiye ediliyor genelde sivi cilalar

fiyatlarinnedir bilgin varmi  1.100 inceltme nedir cok anlamadim islakken tavsiye ediliyor genelde sivi cilalar
Hocam 500 ml bölünmüş ürün olarak satışı var internette. 1 / 100 sulandırma oranı var derken 1 birim ürün koyuyorsak 100 ml su koyuyoruz. Ben 1 litrelik boş sprey kutusu aldım 1000 ml su 10 ml ürün koyuyorum böylece 500 ml üründen 50 litre cilaya sahip oluyoruz
sanırım 54₺ gibi bir fiyatı vardı.

Koch chemie pw ben de öneririm, hem bereketli hem başarılı bir ürün. Hatta imkan varsa önce sealant bir ürün uygula, üzerine de bunu yıkama sonrası her seferinde uygularsın ve alacağın sonuç harika olur.

chemical guys hibrid v07  öneririm. Yıkandıktan 1 gün sonra araç toz tutuyorsa bana göre o cila işe yaramaz.

@Ugur. Güvenilir mi iste bende sipariş vericem ama içine ne kattıkları belli değil 10 litre alsak da aramızda paylaşsak güzel olur aslında 10 litre açılmamış kutu 900 tl civarında ama sipariş versem mi yoksa 20 kişi bulsam mi bilemedim :)

Koch cp hızlı cila ürünü güzel bir ürün alman malı ancak hızlı cila sadece 1-2 günlük siz söyle yapabilirsiniz daha uzun parlaklık ve koruma alırsınız kısaca anlatıcam ayrıntıları siz internetten yada bu sitenin boya koruma konularından öğrenebilirsiniz

malzemeler:

demir tozu temizleyici (jant içinde kullanılır her marka var ben koch almıştım) 500ml bolummuşler 30-40tl 

kil golf için yumuşak almak gerekir piayasadan bulanilirsiniz 60-70 tl gibi

izopropil alkol 20tl gibi )seyreltip kullanılır tüm ekran temizliğnide bununla yapıyorum evdeki lcd monitör kumanda telefon teknosalarda hafif renklendirlip 40-50 tl ye 100ml satılıyor )

autogym srp (boyaya dolgu yapan malzeme benzer başka ürünlerde var ) bolunmuş fiyatı 30-40tl

fk 1000 yada fuso yada benzeri wax (parlaklığı artıran boncuklama sağlayan ürünler) bolunmuş 30-40tl

2 orta sert sünger srp ve wax için ayrı ayrı 20-30tl

1 adet microfiber kaliteli bez (kaliteli olması önemli srp ve wax bununla siliniyor ve parlaklıkta çok etkili)

İşlemler kosaca söyle:aracı yıka kurula demir tozu ile kapılar, ön kaputu arka tampon vs temizle gerekirse yine yıka demir tozundan arındır boyaya herhangi bir zararı yok sonra kil ile tüm aracı temizle (kaydırıcı ile yapılır kaydırıcı ayrı satılır ama ben cam suyundan yapıyorum işlemi en uzun bu sürüyor 2 saat gibi)

alkol ile temizle (yüzeyi hazırlıyorız)

srp uygula ve fiber bezle sil

beklemeden wax uygula hemen fiberle sil

Bu yapılan işlemler boyada yaklaşık 3-4 ay parlaklık verir boyaya zarar vermez aşındırma yapmaz sadece dolgu işlemi yapar siyah plastige uygulama cıkartmak zor işlem aralarında bekleme zor çıkıyor sürülen waxlar toplam işlem 4-5 saat ve işlemler elle yapılıyor (makine biraz pro işi) bu işlemlerden sonra aracını yıka ve hızlı cila ile tekrardan tüm arabayı geç sonuş inanılmaz yorgunluk ama gözlerine inanamayacağın bir parlaklık...yukarıda yazdıklarımın ayrıntıları detailing forumlarında en ince ayrıntısına kadar anlatılıyor bunun dışında yapılan hızlı cila yada benzeri işlemlerin boyaya bir katkısı olmuyor maalesef sadece 1 günlük parlaklık koruma vs yok...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt