Golf 7 1.6 tdi ağır bakım (triger-devirdaim değişimi)

@forzaGilles hocam doğuş otoda tanıdık buldum ve trigeri set olarak bugün değiştirttim rahatladım😅  ama iki enjektör de mazot kaçağı varmış oda değişince iki değil hepsi değişiyormuş onuda öbür ay dedim usta acelesi yok dediği için. İyi mi yaptım kötü mü yaptım bilemedim 
Usta acelesi yok dediyse bir bildiği vardır., fakat siz enjektörden mazot kaçağı olduğunu fark etmediniz mi? kaputu açınca koku falan hissetmediniz mi veya motorun çekişinden falan..? Değişen parçaların faturasını paylaşırsanız triger değişimi maliyetini diğer arkadaşlarımız için de faydalı olacaktır..

@forzaGilles tek fark ettiğim çalışırken biraz geç çalışıyordu. Baska kaputu açınca koku felan hiç gelmedi.
4 enjektöre serviste 5 binden az fiyat vermezler şu an piyasada oem 04L130277AN kodlu clha 1.6tdi enjektörü 1250 civarı işçilik hariç

Moderatör tarafında düzenlendi:
@berredayhocam  ben tanıdığa yaptırdım herhangi bir liste fln almadım.ama triger seti değişti devir daim değişti hidrolik yağı değişti debriyajda her bastığımda gacır gucur ses geliyordu onu yağladı radyatör suyu nu tamamladı bunlar komple 1700₺ verdim 

@Kordi_gs kızdırma bujisi olabilir mi acaba geç çalışıyo felan diyosunuz. buji enjektör karıştırmış olabilirsiniz bir de bu km de enjektör gitmesi için berbat bi yakıt kullanmanız lazım

@Yehanoha Oda olabilir ama pek anlamıyorum bu konulardan. Bilya da dedi ama bir tane bilya değişecek dedi buji ile alakası varmı bilya olayının

pekala buji olmuş olsa 700₺ fiyat normal mi 

@Kordi_gs 

@Yehanoha Oda olabilir ama pek anlamıyorum bu konulardan. Bilya da dedi ama bir tane bilya değişecek dedi buji ile alakası varmı bilya olayının

pekala buji olmuş olsa 700₺ fiyat normal mi 
Isıtma bujisi 50tl civarında 4 tane olsa 200 eder serviste biraz daha pahalıdır

Herkese merhaba. Konuyu hortlatmak gibi olacak ama faydası olucağını düşünüyorum. Dün ustanın söylediğine göre v kayışımın bir parçasının kopması sonucu kayışın bir parçası motorun içine girmiş ve triger kayışına sente atlatmış. Bundan dolayı aracın triger kayışı devirdaim pompası ve v kayışı değişti. Aracım 91 kmde. Bu km ye kadar butun bakımlarını yetkili serviste yaptırdım. 90 bim km dahil ve bu arızadan sonra gitmeme kararı aldım. Daha yeni bakımdan çıkan aracın v kayışı nasıl kopar anlamak çok güç. servisten aldığım fiyat v kayışı hariç 4100 lira. Vw özel servisinde 2800 liraya yaptırdım. V kayış ve triger Gates, Devirdaim pompası Continental marka kullanıldı. 

araç 2016 golf 7 tdi cxx motor

@Katharsis 91 km kayışmı koptu abı geçmiş olsun  bu işler  birazda şans  işi 

Geri
Üst Alt