Golf 7 1.6 tdi ağır bakım (triger-devirdaim değişimi)

@Katharsis Konularda tsi için 180bin kmler konuşuluyordu.İyiymiş diyordum ki sizin yorumunuzla karşılaştım.

Ne yapacağımızı şaşırdık doğrusu.. Geçmiş olsun.

Moderatör tarafında düzenlendi:

@Tevfiksoysal  2016 model 55.000km de triger devirdaim v kayış ve tüm bilyeleri değiştirdim 4 yıl ya da 120.000km de değişmesi gerekir hocam. Yeni güncelleme 120.000km ama ben güvenemedim değiştirdim toplam bana maliyeti 1670₺ oldu continental marka.

@Katharsis öncelikle geçmiş olsun hocam Triger kayışı için km ve yıl bazında problem yaşamanız biraz şanssızlık olmuş kayışta üretim hatası olabilir servisin bunu kabul etmemeside garip bir durum büyük bir problem ile karşılaşmadan çözülmesi iyi olmuş.

@Tevfiksoysal  2016 model 55.000km de triger devirdaim v kayış ve tüm bilyeleri değiştirdim 4 yıl ya da 120.000km de değişmesi gerekir hocam. Yeni güncelleme 120.000km ama ben güvenemedim değiştirdim toplam bana maliyeti 1670₺ oldu continental marka.
Bence en doğrusunu yapmışsınız. Ben açıkçası 3 parçanın dizelde 120 bin km gidebileciğini düşünmüyorum.

@Katharsis öncelikle geçmiş olsun hocam Triger kayışı için km ve yıl bazında problem yaşamanız biraz şanssızlık olmuş kayışta üretim hatası olabilir servisin bunu kabul etmemeside garip bir durum büyük bir problem ile karşılaşmadan çözülmesi iyi olmuş.
teşekkür ederim . Arabayı hareket ettirmemen en doğrusu olmuş. Yoksa sibop yamultabilirdi..

@Katharsis 91 km kayışmı koptu abı geçmiş olsun  bu işler  birazda şans  işi 
Malesef öyle oldu.

teşekkür ederim.

@Katharsis Konularda tsi için 180bin kmler konuşuluyordu.İyiymiş diyordum ki sizin yorumunuzla karşılaştım.

Ne yapacağımızı şaşırdık doğrusu.. Geçmiş olsun.
Bence içiniz rahat olması açısından en azindan 100 binden sonra yaptırmak fayda var. yada  5-6 yıl

@Katharsis evt abi   triger  devirdaim  değişimini  100 bınde  yapmak  gerek

Moderatör tarafında düzenlendi:
merhabalar 2013 model golf7 1.6tdi aracım var. 5 sene geçti fazla kullanmadım dedim 90 bini bekledim. baktım dediler uzadı 8 sene 120 bin km de yapılsa olur dediler. 117 bin km. de geçen sene eylül de INA marka devirdaimli triger seti sipariş verdim. bugün 120 bine dayandı araç çok şükür sorun çıkarmadı ama. tavsiyem ani çekiş yaptırmayın değişim yapmadıysanız bu km. lere kadar kopartabilirsiniz dikkat. geçen sene 1.600 tl ye aldım evde durdu 1 sene boyunca, bugün götürdüm değişime işçilik için pazarlık yaptım. normalde 1000 tl dediler tanıdık vs 800 e anlaştık antifiriz dahil işçilik fiyatı. triger seti aldığım adres aşağıda şimdi 3000 tl yi geçmiş çok artmış tabii ki. sevgiler selamlar

triger set CLHA golf 1.6 tdi 2013
https://www.onlineyedekparca.com/urun/volkswagen-golf-7-1-6-dizel-clha-motor-triger-seti-devirdaimli

Geri
Üst Alt