BENZİNE YİNE ZAM GELMİŞ...

@doganersin 21. Yüzyılda bu tarz insanları görmek gerçekten acı verici yazık çok yazık....6.20 ye kim çıkarmış dış güçler 5.40 sanki iyiymiş gibi de hadi iyi olsun kim indirmiş dış güç degilmi daha çok şey yazılırda.....

Moderatör tarafında düzenlendi:

@Mmt0634

inanın sadece kafamı sallayıp alaycı bir tebessüm ettim🥴

çünkü o düşüncede birinin fikrini değiştirmeye ne gücüm ne sabrım yeterdi.😳 

Doğalgaza neden %15 zam oldu peki.Benzinle doğalgaz aynı yolun yolcusu değilmi.

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@slck 

evet sonuçta o da yakıt ama maksat havaların ısınmasından önce zam yapmak

şu an aylık 10 15 liralık geliyor

fark edilmez çok kullanılmadığı için..

illa ki havalar soğuyacak

zammı ekim ayında yapsa

(tepki gelecek diyeceğim ama)

😳 bak yine boş konuştum 😳

Dün patronum 2015 yılında aldığı sıfır km 5.20D BMW faturasını gösterdi. 175.000 TL ye almış. 4 yılda nereden nereye geldik ver mehteri verrrrrz

18 kuruş daha geldi depo yu değil bidonlari doldursak olacak köpruden once son çıksı direk 10 tl olacak sanırim :( şuna bak mutluluk bile acı veriyor cünku sonu ağır oluyor benzin 6.50 birim oldu die seviniyoruz ki biliyoruz dış güçler 10 tl yapacak kısa sürede 

Motorin bu gece 38 kuruş indirim geliyor. 

Arkadaşlar ben cok sinir oldum.Kusadasina gelirken o meşhur yeni acilan otobana girdim 40 tl kesti.Cok kizginim kafam bozuldu arabayi alirken vergi binerken vergi benzinine vergi bakimi saymiyorum...Allaha sukur maddi durumum iyi sayilir ama benden maddi anlamda yetersizleri hep düşünürum elimden geleleni yapmaya calisirim ama bizim insanimiz bunu hak etmiyor memleketimiz icin calisiyoruz vergimizi veriyoruz vs.Su anda kaldigim otelde yaridan fazlasi yabanci gonul ister hepsi bizim halkimiz olsun fakat nafile...Biz yine calisacagiz alnimiz ak bir sekilde ama bu sistem her zaman zihnimizi kurcalayacak.Daha radikal seyler yazabilirdim ama malum sistem...

@fanajal ülkemizin ne yazık ki geliri kalmadı dışa bağımlı bir ülke olduğumuz yıllardır şu götürmez gerçek fakat yillar önce prensip vardı satılık birşeyimiz yoktu simidi de satacak birşeyimiz kalmadı ya satilan kurumları sayarsak ne yazık ki sayfalar sürer... 

peki sattık yollar yaptırdık ücretlerini ödeyemedik arabası olmayan bir kere bile görmeyen vatandaşlara çeşitli vergilerle ödet....

Arabası olana %160  otv mi olur demeyin olur otv KDV mtv isim de buldular ve bunları çoğaltarak gittiler sonra otv de su kadar indirim sevindik... 

Konu benzin zaten hepsi vergi yollar vergi arabanın marşına basma sigorta kasko vergi zaten kapıda durması bile ağır yükken marşına başanin vay haline...

Belki şu anda durumumuz fena olmaya bilir ama fena ya dogru gidiyoruz geldik bile ne yazık ki.... 

İyi tatiller hocam saygılar 

Başlık benzine zam diye kalmış olsa da peş peşe iki indirim olmuş.

Tabi ki ucuz araba ucuz yakıtın çaresi belli;

1.Arabayı kendin üreteceksin. Yanında katma değeri, çarkı döndürmek için  gerekli yüksek vergiyi paylaşacak bir çok ürün daha üreteceksin.

2.Dünyanın geri kalmış ülkelerine, bölgelerine "demokrasi" getirip onları her zaman sömürüp, onlar ekmek su bulamazken sen yakıtı sudan çok daha ucuza alabilirsin. Üstelik 3000, 5000 cc lik motor bile umurunda olmadan!

Yoksa her yerde konforun, hizmetin muhakkak bir karşılığı vardır.

Su an farkinda degiliz ama akaryakit uygun sayilir eskiye ve diger urunlerin fiyat artislarina gore.

Bunda petrolun fiyatinin dusuk olmasi ve devletin akaryakittaki sabit otv miktarina bir suredir dokunmamasi etkili.

Geri
Üst Alt