Beyazlar da Parlar

@AhmetCakmak Hocam dün saat 14:00 gibi  verdiğim havlu siparişini bugün Ankara da teslim aldım, üstelik sürat kargo olması nedeniyle gecikme yaşayacağımı düşünüyorken.

@KaiZeNhocamın dediği gibi hediye kurulama bezi göndermişler, üstüne fatura zarfı içerisinde 3 adet el hijyen jeli de eklemişler, çok ince bir düşünce.

Umarım flowey ürünler de bugün yetişir. 

IMG_20200728_102300.jpg

IMG_20200728_102506.jpg

Bu niye parlamiyor

O zaman bu beyaz degil

467dd1208b136d59464e0cd4d5c304c2.jpg

@AhmetCakmak Hocam dün saat 14:00 gibi  verdiğim havlu siparişini bugün Ankara da teslim aldım, üstelik sürat kargo olması nedeniyle gecikme yaşayacağımı düşünüyorken.

@KaiZeNhocamın dediği gibi hediye kurulama bezi göndermişler, üstüne fatura zarfı içerisinde 3 adet el hijyen jeli de eklemişler, çok ince bir düşünce.

Ekli dosyayı görüntüle 36068

Ekli dosyayı görüntüle 36069
Hayırlı olsun hocam. Benim sipariş hazırlanıyor gözüküyor, yine dün sizinkiyle benzer saatlerde bugün kargo alır heralde. Bugün Qashqai’yi servise bıraktım, yakınında yamaclardetailing varmış, oradan Foamula 1 ve kwazar aletini almayı düşünüyorum. Kwazar alma konusunda henüz net karar veremedim 150 liraya değer mi diye. :)  Foamula 1 iyi köpürüyormuş sanırım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@AhmetCakmak Benim de halen sipariş hazırlanıyor şeklinde görünüyor  :)  Sanırım orayı güncellemiyorlar.

Kwazar ben de çok git-gel yaşadımz siz alın bir inceleme yapın da gaza gelelim  :D

@mustafacagri Hocam kova yıkamayı petrolde yapabiliyor musunuz? Ben açıkcası çekiniyorum, sıra bekleyen de olunca iyice geriliyorum.

Siz sabah veya akşam, tenha bir petrolde mi yıkıyorsunuz? Ankara da öneriniz neresi olur? 

Teşekkürler. 

@KaiZeNSayın hocam konuyu da dağıttık, eğer mahsuru varsa lütfen açıkca söyleyin başka konu veya özel mesaj üzerinden devam edebilirim. 
Gölbaşının girişindeki petrol ofisinde yapıyorum genel olarak kışları. 8-10 peron var ve araları ayrılmış şekilde. 

@KaiZeN @mustafacagri  @tiesay 

Hocalarımın değerli tavsiyeleriyle havlu ve keçe siparişi geçtim. Hızlı cila için mavi renkli Sonax Bsd'yi, şampuan olarak da Flowey Ev13 tedarik sorunu olduğu için bulamadığımdan dolayı Foamula 1 alacağım. Jant temizleyici ise flowey 1.3 veya sonax jant temizleyici alacağım henüz karar veremedim tam. Ürünleri sayın hocalarımın da önceden tercih ettiği Mikrofibermarket sitesinden aldım. 1 ay sonra yeni purestar ürünleri de gelince forumumuza özel indirimler ayarlayacağımızı da konuştuk yetkili arkadaş ile.

Normalde böyle araba yıkama işleriyle uğraşmayı sevmem ama her yıkatma sonrasında boya üzerinde geçmeyen su izleri vs gördükçe ve araba da siyah olunca rahatsız etmeye başladı. Kova ile yıkama şansım pek olmadığı için zirai tip veya kwazar marka pompa almayı düşünüyorum. Zirai tip olanlar 50 tl civarı. Kwazar 2 lt olan 150 tl civarı. 

Ürünler gelince konu açarım inşallah, @KaiZeN hocamın konusunu daha fazla meşgul etmemek adına.

Ekli dosyayı görüntüle 36037
Jant temizleyici olarak flowey r1 öneririm. Fiyat performans olarak gayet yeterli. Sulandırma oranı da olunca son derece ekonomik hal alıyor. O sebeple 1.3 yerine r1 alın direk :)

Hayırlı olsun hocam. Benim sipariş hazırlanıyor gözüküyor, yine dün sizinkiyle benzer saatlerde bugün kargo alır heralde. Bugün Qashqai’yi servise bıraktım, yakınında yamaclardetailing varmış, oradan Foamula 1 ve kwazar aletini almayı düşünüyorum. Kwazar alma konusunda henüz net karar veremedim 150 liraya değer mi diye. :)  Foamula 1 iyi köpürüyormuş sanırım.
Bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum: 50 liralık zirai pompa yerine 150 liralık Kwazar pompa almaya değer mi? @KaiZeN @mustafacagri

Bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum: 50 liralık zirai pompa yerine 150 liralık Kwazar pompa almaya değer mi? @KaiZeN @mustafacagri
Bugün bezler geldi. Arabayı hazır servise vermişken çıkışta Yamaçlar Detailing’e uğradım hocam. Kwazar pompa, şampuan ve hızlı cila aldım. Sonax bsd alacaktım Bauhaus’tan felan ama uğraşmayayım dedim, aynı fiyatlarda eşdeğer ürün olarak fotoğraftaki polytop velox shine’ı aldım.

Kwazar aslında almayacaktım ama zirai pompayı modifiye etmekle vs uğraşmamak için alıp geçtim. Üç ürünü 290 tl’ye aldım toplam. Bu kendi yıkama işi jant temizleyici almadım henüz ama çoktan 540 tl ye maloldu.  1 ay açız. :)  

41B46283-7145-40BC-BFCF-4D0D367DA1AA.jpeg

6E749937-301B-4B05-8C3A-1C0F58C4A9BB.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bugün bezler geldi. Arabayı hazır servise vermişken çıkışta Yamaçlar Detailing’e uğradım hocam. Kwazar pompa, şampuan ve hızlı cila aldım. Sonax bsd alacaktım Bauhaus’tan felan ama uğraşmayayım dedim, aynı fiyatlarda eşdeğer ürün olarak fotoğraftaki polytop velox shine’ı aldım.
Kwazar aslında almayacaktım ama zirai pompayı modifiye etmekle vs uğraşmamak için alıp geçtim. Üç ürünü 290 tl’ye aldım toplam. Bu kendi yıkama işi jant temizleyici almadım henüz ama çoktan 540 tl ye maloldu.  1 ay açız. [emoji4] 
/monthly_2020_07/41B46283-7145-40BC-BFCF-4D0D367DA1AA.thumb.jpeg.f639c34faf60fa6bfdbae92ad6b0f8ed.jpeg
/monthly_2020_07/6E749937-301B-4B05-8C3A-1C0F58C4A9BB.thumb.jpeg.1b700df173e747de0ba78e1007987d09.jpeg
Oooo gule gule kullan ustad

Demo yap bana

Aç kalmazsin hallederiz

Kwazar aslında almayacaktım ama zirai pompayı modifiye etmekle vs uğraşmamak için alıp geçtim. Üç ürünü 290 tl’ye aldım toplam. Bu kendi yıkama işi jant temizleyici almadım henüz ama çoktan 540 tl ye maloldu.  1 ay açız. :)  

Ekli dosyayı görüntüle 36085

Ekli dosyayı görüntüle 36086

Hocam hayırlısı olsun ürünleriniz. Güzel günlerde aracınızı parlatırsınız :)

Kwazar bende yok ama alta foam var. Alta nın daha iyi olduğu söylendiği için almıştım. Ancak tr de satışı yok ürünün. Alta da şöyle bir problem oluyor benim için çok fazla ve sık pompalamak gerekiyor bu da epey yorucu oluyor. Ben ön yıkama da autobrite direct magifoam kullanıyorum şuan. Aslında onun için almıştım köpük formunda daha iyi temizlik sağlayıp, araç üzerinde kurumadan çok daha fazla kaldığından dolayı. Ph nötr olmamasına rağmen Wax ında ömründen yemiyor. Ama dediğim gibi alta epey yoruyor. Kwazar ın köpük yapması alta dan bir tık daha kötü diyorlar ama inşallah pompalaması daha azdır :)

@yunusaktas91 hocamında sorusuna burdan cevap vereyim. Zirai pompalar spreyleme atar ürünü. Kwazar, alta foamer gibi ürünler traş köpüğü kıvamında. Burda bazı ön yıkama şampuanlarının kir sökücülüğünün traş köpüğü olarak uygulandığında daha iyi olduğu söyleniyor. Örnek ad magifoam. Aracın üzerinde kurumadan daha fazla kaldığı için de küçük detay fırçalarıyla yakıt kapağını, cam fitillerini, ablem etrafını, farlar ve stopların etrafını detaylıca temizlemeye olanak sağlar. 

Bazı ön yıkama şampuanları da hem spreyleme hem de köpük formunda çalışabilmektedir ki geneli böyledir diyebiliriz. Flowey ev 13, vp foamula 1 gibi. Alacağınız zirai pompa secho fx2 gibi spreyleme ile çok rahat kullanabilirsiniz. Modifiyede yapabilirsiniz köpük formu için ama o size kalmış tabi. Ben secho fx 2 ile alta ya göre çok daha az pompalama yaparak aracı dönüyordum :) ve spreyleme olarak kullandım. Memnunmuydum memnundum , bazen insan işte daha iyi olurmu nasıl yaparız diye düşününce bir bakmışsın alta foam u almışsın :)

Ekli dosyayı görüntüle 36068

Ekli dosyayı görüntüle 36069

Hocam hayırlısı olsun, güle güle kullanın. Deneyimleriniz paylaşırsanız, kullanmayı düşünen arkadaşlar için daha fazla done toplamış oluruz :)

@tiesay @KaiZeN

Sayın hocalarım, dün ekipmanları aldığımdan bu yana ilk kez kullanmak nasip oldu. 1 aydır öylece bekliyorlardı evde :)  İlk kez kullandığım için bir şey soracaktım sizlere. Purestar kurulama havlusunu işimiz bittikten sonra durulayıp kurulayıp asmak mı gerekiyor? Dün keçe eldiveni kullandıktan sonra evde güzelce yıkayıp kirinden arındırıp astım. Purestar havluyu ise hiç durulamadan direkt olarak astım. Komple arabayı kurulamama rağmen hem ne ara kurulama bitti anlamadım hem de tamamını kuruladıktan sonra bile bez ıslak gibi değildi. Resmen yukarıda sizlerin söylediği gibi bu zamana kadar araba kurulamak için kendimizi heba ediyormuşuz. :)  Bu güzel tavsiyeler için de çok teşekkürler. 

@AhmetCakmakHocam siz geç bile kalmışsınız, ben 3 posta yıkadım aldığımdan bu yana. 

Havlu öncelikle çok başarılı, performansı çok iyi. 

Kurulama bittikten sonra havluyu katlayarak sıkın (dürmeyin) ve bol suyla durulayın. Eğer kirlenmişse çamaşır makinasında perwoll ile yumuşatıcı kullanmadan ve sıkma yaptırmadan yıkayın. Makinadan çıkarken resmen 5kg ağırlığı oluyor, çok su tuttuğu ve sıkma yapmadığımız için. Bu nedenle yine aynı şekilde katlayarak sıkın suyunu ve gölgeye asın. Asmadan önce 2-3defa çırparsanız pileleri açılır ve kuruma esnasında birbirine yapışmaz, sonraki yıkamalara performansı düşmez. Tüm bunları tabi @KaiZeN Hocam okuyup, yanlış varsa düzeltme yaparsa memnun oluruz. 

Kuzu postu eldiven de benzer şekilde temizleyebilirsiniz, tavsiyem yıkama yaptıktan sonra eve gitmeden bol su işe yıkayın yoksa keçeleşme yapabilr. Ayrıca kurulama mutlaka gölgeye sererek yapın. 

Şimdi bendeki soruna da bir el atalım dostlar, bir akıl verin.

Ben aracımı 2 haftada bir yıkıyorum. Flowey ev13 ön yıkama şampuanı ile sprey şişesinden köpük şeklinde sıkarak ve kuzu postu eldivenle iyice kaporta üzerinde köpürterek yıkıyorun. Ancak sonrasında basınçlı su ile durulama yapsam dahi özellikle kapılarda (yanlarda) sanki yıkamamış da kiri sıvamış gibi dağıtıyor. (Bazen bu kir belli olmuyor ve kurulama yaparken kurulama havlusuna bulaşınca fark ediyorum) Sorunun nedeni nedir? Sadece ön yıkama köpüğü yapmak yetmediğinden ötürü çift yıkama mı yapmak lazım?

Sırf bunun için çok daha güçlü flowey b33 aldım ve %50 - %50 şeklinde flowey ev13 ile karıştırdım ancak yine de kapı yanlarında 100% temizlik sağlayamadım.

Eski kurulama havlumla tavan ve kaput kuruladıktan sonra artık hayli nemli olduğundan kapı yanlarını silerken bu kirleri de nem sayesinde çıkarıyordum fakat purestar o kadar kuru kalıyor ki, yanlara gelince kuru olduğundan bez gibi kirleri çıkarmıyor. 

2 haftada bir yıkama yaptığımdan sürekli flowey b33 kullanmak da doğru gelmiyor ki onda bile kir yine kaldı. 

Uygulama konusunda ne hata yapıyorum acaba. 

[mention=17078]tiesay[/mention] [mention=2496]KaiZeN[/mention]
Sayın hocalarım, dün ekipmanları aldığımdan bu yana ilk kez kullanmak nasip oldu. 1 aydır öylece bekliyorlardı evde [emoji4] İlk kez kullandığım için bir şey soracaktım sizlere. Purestar kurulama havlusunu işimiz bittikten sonra durulayıp kurulayıp asmak mı gerekiyor? Dün keçe eldiveni kullandıktan sonra evde güzelce yıkayıp kirinden arındırıp astım. Purestar havluyu ise hiç durulamadan direkt olarak astım. Komple arabayı kurulamama rağmen hem ne ara kurulama bitti anlamadım hem de tamamını kuruladıktan sonra bile bez ıslak gibi değildi. Resmen yukarıda sizlerin söylediği gibi bu zamana kadar araba kurulamak için kendimizi heba ediyormuşuz. [emoji4] Bu güzel tavsiyeler için de çok teşekkürler. 

Su ürünleri deniyelim benim arabada anlatmanla anlamıyorum

@AhmetCakmakHocam siz geç bile kalmışsınız, ben 3 posta yıkadım aldığımdan bu yana. 

Havlu öncelikle çok başarılı, performansı çok iyi. 

Kurulama bittikten sonra havluyu katlayarak sıkın (dürmeyin) ve bol suyla durulayın. Eğer kirlenmişse çamaşır makinasında perwoll ile yumuşatıcı kullanmadan ve sıkma yaptırmadan yıkayın. Makinadan çıkarken resmen 5kg ağırlığı oluyor, çok su tuttuğu ve sıkma yapmadığımız için. Bu nedenle yine aynı şekilde katlayarak sıkın suyunu ve gölgeye asın. Asmadan önce 2-3defa çırparsanız pileleri açılır ve kuruma esnasında birbirine yapışmaz, sonraki yıkamalara performansı düşmez. Tüm bunları tabi @KaiZeN Hocam okuyup, yanlış varsa düzeltme yaparsa memnun oluruz. 

Kuzu postu eldiven de benzer şekilde temizleyebilirsiniz, tavsiyem yıkama yaptıktan sonra eve gitmeden bol su işe yıkayın yoksa keçeleşme yapabilr. Ayrıca kurulama mutlaka gölgeye sererek yapın. 

Şimdi bendeki soruna da bir el atalım dostlar, bir akıl verin.

Ben aracımı 2 haftada bir yıkıyorum. Flowey ev13 ön yıkama şampuanı ile sprey şişesinden köpük şeklinde sıkarak ve kuzu postu eldivenle iyice kaporta üzerinde köpürterek yıkıyorun. Ancak sonrasında basınçlı su ile durulama yapsam dahi özellikle kapılarda (yanlarda) sanki yıkamamış da kiri sıvamış gibi dağıtıyor. (Bazen bu kir belli olmuyor ve kurulama yaparken kurulama havlusuna bulaşınca fark ediyorum) Sorunun nedeni nedir? Sadece ön yıkama köpüğü yapmak yetmediğinden ötürü çift yıkama mı yapmak lazım?

Sırf bunun için çok daha güçlü flowey b33 aldım ve %50 - %50 şeklinde flowey ev13 ile karıştırdım ancak yine de kapı yanlarında 100% temizlik sağlayamadım.

Eski kurulama havlumla tavan ve kaput kuruladıktan sonra artık hayli nemli olduğundan kapı yanlarını silerken bu kirleri de nem sayesinde çıkarıyordum fakat purestar o kadar kuru kalıyor ki, yanlara gelince kuru olduğundan bez gibi kirleri çıkarmıyor. 

2 haftada bir yıkama yaptığımdan sürekli flowey b33 kullanmak da doğru gelmiyor ki onda bile kir yine kaldı. 

Uygulama konusunda ne hata yapıyorum acaba. 
ön yıkamayı sadece köpük sıkıp gemen durulayın sonra  ise kovaya şampuan döküp  eldiven ile  uygulayın en azından 2 yıkamada  bir 

Geri
Üst Alt