Beyazlar da Parlar

Moderatör tarafında düzenlendi:

@AhmetCakmak Ahmet hocam flowey EV13 de PH nötr diyor sitesinde, evde tekrar bakarım.

Ben de ikisi arasında kalmıştım, EV13 için köpük performansı daha iyi olduğunu yorumladığım için tercih etmiştim ancak EV12 denemediğim için bilemiyorum.

("Foam lance ile mükemmel Snow Foam köpük performansı sergiler" diyor EV13 için. ) 

İkisi arasında kir performansı aynıdır bence. 

@KaiZeN @tiesay 

Sayın hocalarım Ev13 pek fazla satan kalmamış sanırım, birkaç yere sordum stokta yok diyor. Flowey kendi sitesinde de EV13 stok bitmiş, EV12 satıyor. Sizce EV12 alınır mı?

Zaten biliyorsunuz ama yinede paylaşayım. EV12 tamamen ph nötrmüş, EV13 ise bildiğiniz gibi ph8. Sizce hangisini alayım? https://satis.floweyturkiye.com/flowey-ev12-ph-notr-sampuan-kova-evopur-shampoo-extra-1l
@KaiZeN şahane şekilde listeyi oluşturmuş detaylıca. Benim de tavsiyem twisted pile bile bez alarak başlamanız olur. Çünkü o kurulamanın verdiği rahatlık sonrası farklı amaca yönelik ürünler almak da isteyeceksiniz. Ama beziniz kötü olur ve kurulaman işkence haline dönüşürse o kadar aldığınız ürünleri uygulamak istemeyeceksiniz, yıkama yapmak istemeyeceksiniz malesef :).  EV12 ev13 konusunda da ev12 kova şampuanı, ev13 Prewash yani ön yıkama şampuanı olarak geçer. Ev13 köpük aparatı içinde veya sprey olarak araca sıkıp bekleme usulü ile kullanılır.  EV12 ise Kovaya dökülüp eldiveni batır araca sür şeklinde kullanıma yöneliktir. Ön yıkama anlamında ev13 fp canavarı denebilir ülke şartlarında. Kova şampuanı olarak flowey ev12 veya valet pro concentrated da düşünebilirsiniz.

@KaiZeN yine güzel bir uygulama ve yine parlayan beyaz abi ellerine sağlık :) şu janta yaptığın işlemin sonucunu çok merak ediyorum. Ön jantlarda aşırı demir tozu oluyor bende ve neredeyse her yıkama demirtozu ürünü sıkmak durumunda kalıyorum o simsiyah olan Jantlara :/

@KaiZeN şahane şekilde listeyi oluşturmuş detaylıca. Benim de tavsiyem twisted pile bile bez alarak başlamanız olur. Çünkü o kurulamanın verdiği rahatlık sonrası farklı amaca yönelik ürünler almak da isteyeceksiniz. Ama beziniz kötü olur ve kurulaman işkence haline dönüşürse o kadar aldığınız ürünleri uygulamak istemeyeceksiniz, yıkama yapmak istemeyeceksiniz malesef :).  EV12 ev13 konusunda da ev12 kova şampuanı, ev13 Prewash yani ön yıkama şampuanı olarak geçer. Ev13 köpük aparatı içinde veya sprey olarak araca sıkıp bekleme usulü ile kullanılır.  EV12 ise Kovaya dökülüp eldiveni batır araca sür şeklinde kullanıma yöneliktir. Ön yıkama anlamında ev13 fp canavarı denebilir ülke şartlarında. Kova şampuanı olarak flowey ev12 veya valet pro concentrated da düşünebilirsiniz.

@KaiZeN yine güzel bir uygulama ve yine parlayan beyaz abi ellerine sağlık :) şu janta yaptığın işlemin sonucunu çok merak ediyorum. Ön jantlarda aşırı demir tozu oluyor bende ve neredeyse her yıkama demirtozu ürünü sıkmak durumunda kalıyorum o simsiyah olan Jantlara :/

Teşekkürler Mustafa sağolasın.. Aslında babama söyleyecektim değiştirsin diye jantları ama o kadar uğraştık daha takarken lastikçi imzasını bırakmasın diye yarına bıraktım :) Ben götüreceğim lastikçiye artık bir aksilik olmazsa :)

@AhmetCakmakHocam eğer mahsur görmezseniz ben de +1 olarak kurbana ortak girebilirim. :)  Böylece fiyat konusunda satıcı belki daha rahat destek olabilir. Hangi ürünleri nereden aldığınız linkini bırakırsanız ben de inceleyeyim. 
+1 :)  

@KaiZeN hocamın tavsiyesiyle purestar dublex almıştım, son derece memnunum. Şampuan, kil, fırça vs. detay ürünlerini almayı düşündüğüm markalar dahilinde olursa ben de girebilirim kurbana. :)

@tiesay Tahmin etmiştim hocam, maalesef öyle bir sıkıntı var satıcılarda. Tamamını tek yerden çözmek imkansız gibi bir şey. Olur da ben böyle bir fırsat yakalarsam haber ederim sizlere de. 👍🏻

@KaiZeN @mustafacagri  @tiesay 

Hocalarımın değerli tavsiyeleriyle havlu ve keçe siparişi geçtim. Hızlı cila için mavi renkli Sonax Bsd'yi, şampuan olarak da Flowey Ev13 tedarik sorunu olduğu için bulamadığımdan dolayı Foamula 1 alacağım. Jant temizleyici ise flowey 1.3 veya sonax jant temizleyici alacağım henüz karar veremedim tam. Ürünleri sayın hocalarımın da önceden tercih ettiği Mikrofibermarket sitesinden aldım. 1 ay sonra yeni purestar ürünleri de gelince forumumuza özel indirimler ayarlayacağımızı da konuştuk yetkili arkadaş ile.

Normalde böyle araba yıkama işleriyle uğraşmayı sevmem ama her yıkatma sonrasında boya üzerinde geçmeyen su izleri vs gördükçe ve araba da siyah olunca rahatsız etmeye başladı. Kova ile yıkama şansım pek olmadığı için zirai tip veya kwazar marka pompa almayı düşünüyorum. Zirai tip olanlar 50 tl civarı. Kwazar 2 lt olan 150 tl civarı. 

Ürünler gelince konu açarım inşallah, @KaiZeN hocamın konusunu daha fazla meşgul etmemek adına.

image.png

@AhmetCakmakNe tesadüftür ki ben de 2 saat önce siparişlerimi geçtim hocam. :)

Dün yine 2 saat iç dış komple temizlik yaptım ancak flowey ev13 sanki bir tık yetersiz gibi geldi, çünkü kurulama yaparken kirleri tam çıkmadığını gördüm. (nihayetinde ön yıkama şampuanı ve asıl yıkama için kir çoksa yetersiz kaşıyor) Bu yüzden  flowey b33 de aldım, ikisini karışım yapmaya karar verdim. 

Umarım memnun kalırsın (kalırız) 

Screenshot_20200727_155200.jpg

Screenshot_20200727_155140.jpg

@AhmetCakmakNe tesadüftür ki ben de 2 saat önce siparişlerimi geçtim hocam. :)

Dün yine 2 saat iç dış komple temizlik yaptım ancak flowey ev13 sanki bir tık yetersiz gibi geldi, çünkü kurulama yaparken kirleri tam çıkmadığını gördüm. (nihayetinde ön yıkama şampuanı ve asıl yıkama için kir çoksa yetersiz kaşıyor) Bu yüzden  flowey b33 de aldım, ikisini karışım yapmaya karar verdim. 

Umarım memnun kalırsın (kalırız) 

Ekli dosyayı görüntüle 36042Ekli dosyayı görüntüle 36043
Hocam bende hiç şampuan yok. Ön yıkama ve normal yıkamaya vaktim olmaz. Direkt B33 alıp tek yıkama yapsam verimli olur mu acaba?

@AhmetCakmak @tiesay hocalarım hayırlı olsun ürünler. b33 ü her yıkamada düzenli kullanmak fazla agresif gelebilir. ayrıca sonax bsd almışsınız. b33 ile yıkadığınız anda bsd silinip gidecek yüzeyden :)  b33 evet daha güçlü,daha iyi kir söküyor ama aynı zamanda yüzeye sürdüğünüz koruyucu ürünleri de aynı şekilde söküp atıyor. o yüzden yüzeyde koruyucu ürün varsa flowey ev13 , vp foamula gibi temizlik kabiliyeti bi tık daha az ama koruyucu ürünlere de zararı olmayan bir ön yıkama ürünü tercih etmelisiniz. bu ön yıkamadaki temizlikte olan zayıflığı da çift kova veya tek kova çoklu eldiven yıkaması yaparak telafi edebilirsiniz. yaz kirleri için düzenli olarak ev13 kullanıyorum ankarada ve fazlasıyla yeterli geliyor kirlere. kışın da vp snowfoamcombo2 ve b33'ü düşük yoğunlukta karışım yaparak kullanıyorum. o yüzden sizlere tavsiyem foamula veya ev13 gibi korumayı sökmeyen bir ürün almanız ve elinizdeki boyayı koruyan parlatan ürünleri de çabuk bitirmemeniz olurdu :)    önceleri b33 gibi agresif şampuanla yıkayıp yıkayıp sık sık koruyucu ürün uygulayan biri olarak sizlere tecrübem hem daha pahalıya geliyor hem de çok sık ürün uyguladığım için daha yorucu hal alıyor :)    

@KaiZeN abi konuyu biraz değiştirdik hakkını helal et :)  

@AhmetCakmakHocam flowey b33 en güçlü şampuanlardan birisi, @KaiZeNhocamın da paylaşım yaptığı detail forumunda bu b33 ürünü için çok iyi yorumlar var, kir temizleme konusunda. 

Aracın yarısı ev13 diğer yarısı b33 yakıyorlar. 

EV13 olan taraf peçete sürünce kir kalıyor, b33 tarafı tertemiz. 

Sadece b33 için wax temizleyecek kadar güçlü olduğundan wax varsa kullanmayın diyor. 

@mustafacagri Hocam kova yıkamayı petrolde yapabiliyor musunuz? Ben açıkcası çekiniyorum, sıra bekleyen de olunca iyice geriliyorum.

Siz sabah veya akşam, tenha bir petrolde mi yıkıyorsunuz? Ankara da öneriniz neresi olur? 

Teşekkürler. 

@KaiZeNSayın hocam konuyu da dağıttık, eğer mahsuru varsa lütfen açıkca söyleyin başka konu veya özel mesaj üzerinden devam edebilirim. 

@AhmetCakmak  @tiesay 

hocam hayırlısı olsun güle güle kullanın şimdiden. Kampanya da çok iyi olur arkadaşlar için, elinize sağlık. Genelde mikrofiber market hediye gönderiyor siparişlerin yanında size büyük ihtimalle cam bezi gelecektir :)

Jant temizleyici R1 alırsanız çok daha ekonomik olacaktır. Jantın kır durumuna göre 1:3-5 oranlarında sulandırılabiliyor. Bir de sprey pompa alırsınız yada mutfak, banyo temizleyicilerin içini ve tetiğini güzelce temizleyip kullanabilirsiniz. 5-6 ayda bir demirtozu temizleyici olan R10 da uygularsanız çok daha iyi olacaktır hocam.

Kova yıkama aslında çok zaman alacak bir durum değil hocam. Ben benzinlikte yapıyorum. Tabi haftaiçi belli bir saatten sonra ve 6 adet peronu olan yıkama yerine gidiyorum. Kova şampuanların kayganlıkları çok daha iyi olduğu için temaslı yıkamada çizme riskini azaltmaya yardımcı olur. Ben en azından eldivende almışken bir kova şampuanı gerekli diye düşünüyorum. @mustafacagri nın da belirttiği gibi ev13 yaz şartlarında ve araç çok kirli olmadığında ön yıkamada görevini yapar ancak kış ve sağlam kirlenmiş araçta bunu beklemek yanlış olur. İçerisine 10ml kadar b33 ilave edilebilir. Gücünü arttırmak için. Ancak b33 te sürekli kullanımda temizlik kabiliyeti çok üstün olduğu ve kokusundan yola çıkarak köstik içerdiği düşünülürse aracın plastik, krom vb aksamlarında solma, matlaşma gibi problemler görülebilir. 

Geri
Üst Alt