Geç kalınmış bir ACT hikayesi

bende çok beğendim gönlünce binersin inş.. seni en iyi ben anlarım..gerçekten çok emek ve masraf gerektiren işler...bende a3 de yaptım bunları ve neredeyse tr de tek oldu yani..bir kaç ufak işi kaldı..

Moderatör tarafında düzenlendi:

@MSE Hocam elinize emeginize saglik. Donanimdan ziyade mekanik bir sorum olacak. ACT motoru arastiriyorum, kullanan birisi olarak goruslerinizi dusuncelerinizi almak isterim. 

@MSE Hocam elinize emeginize saglik. Donanimdan ziyade mekanik bir sorum olacak. ACT motoru arastiriyorum, kullanan birisi olarak goruslerinizi dusuncelerinizi almak isterim. 
Teşekkürler hocam. 

ACT motorun yakıt ekonomisini gördünüz mü derseniz "görmedim"

Ama 140 hp olması çok güzel. Daha önce 122'lik Golf 7'im vardı cidden arada fark var. 2015 22. Haftadan sonra üretilenlerde Euro 6 motor var ve 150 hp olarak geliyorlar. Onlar daha da iyidir. 

@MSE Muhammed selam 122 lik ve 140'lık arasındaki fark turbo büyüklüğünden geliyor diye duydum doğru mu?

Teşekkürler hocam. 

ACT motorun yakıt ekonomisini gördünüz mü derseniz "görmedim"

Ama 140 hp olması çok güzel. Daha önce 122'lik Golf 7'im vardı cidden arada fark var. 2015 22. Haftadan sonra üretilenlerde Euro 6 motor var ve 150 hp olarak geliyorlar. Onlar daha da iyidir. 
Su aralar temizini bulursam bir Golf alacagim. Dizele kafam pek yatmadi, benzinlinin de normalden ziyade ACT olanini cok methediyorlar okudugum kadariyla. Ozel durumlar gerekmedikce sehirler arasi kullanimim pek olmayacak, İstanbul’da kullanacagim. Herkes bastimi giden bir arac ister ama surekli gazlama hevesim de yok. Suanki ihtiyacima gore biraz daha az yakmasi isime geliyor. Bunun icin de 1.0 motor tavsiye ediliyor ama okudugum kadariyla ortalama 1 litre daha avantajli, yani full depoda 50 tl bile degil. 1.0’in sanirim 500 tl gibi bir vergi avantaji var ama alirken ikinci eline 150 bin tl vermek de hic icime sinmiyor.

ACT olarak istedigim ozelliklerde 6-7 arac var ilanlarda ama modeli yuksek, km dusuk, fiyati da daha uygun 125hp araclar var. Lafi uzatmamdan anlayacaginiz gibi cok arada kalmis durumdayim. :)

Geri
Üst Alt