Bmw 118i hakkında

@mbonat Aynı araç aynı motor One Edition paketini kullandım. Golf  e kıyaslarsak kullanım , sürüş pozisyonu ve sıkı olmasıyla çok daha iyi bir araç amortisörler çok güzel çalışıyor takır tukur ses duyman imkansız. Sürüş çok keyifli yola oturuyor güven hissi çok iyi.

Eksileri ise yakıt anlamında olacak ki 1.6 benzinli Golf e göre daha ok yakıyor bariz hissedeceksin. Birde kapı fitillerinden gıcırdamayı bir türlü kesememiştim. Ayrıca teker yol sesi golften çok daha kötü rahatlıkla diyebilirim.  Sonuç Golf - Bmw 1 ve yeniden Golf e döndüm... şimdilerde A3 e meraklıyım.

@Golf835 Google az araştırınca bmw 2 serisinin en meşhur özelliği orkestra gibi olan trim sesleri direkt karşımıza çıkıyor.

@Golf835 aynen parayı faize yatırdım hesaplarıma göre 10 yıl sonra 2018 Q8 alıyorum 250binde az boyalı.

Gaziantep'ten araba alınmaz :)  ben bunu bilir bunu söylerim.

@Golf835 Eksperler tırt motordan anlayan düzgün usta yok. Sanayisi çakalların fink attığı yer memleketim diye demiyorum sadece yemekleri güzel insanlarına zerre güvenim yok. 
Hocam büyük ihtimalle yollarda bozuktur. Dediklerinizin dışında ben Sakarya'da oturuyorum o taraflara gitmem için araba ya çok özel olucak yada fiyatı uygun olucak . 10-12 yol gittiğime değicek araba olması lazım.

1.18 i bilmem de 3.20 İED 40.year alınır ve binilir trim seslerine rağmen.
F30 ları çok sevmeme rağmen maalesef temizini bulmak oldukça zorlaştı . Alanların çoğu  her köşe başında yanladı içinden geçtiler . İlanları incelerseniz çoğu zaten kazalı ve boyalı araçlar. Ayrıca 40. yıl parasına f10 m paket alınabiliyor . 

@mbonat Aynı araç aynı motor One Edition paketini kullandım. Golf  e kıyaslarsak kullanım , sürüş pozisyonu ve sıkı olmasıyla çok daha iyi bir araç amortisörler çok güzel çalışıyor takır tukur ses duyman imkansız. Sürüş çok keyifli yola oturuyor güven hissi çok iyi.

Eksileri ise yakıt anlamında olacak ki 1.6 benzinli Golf e göre daha ok yakıyor bariz hissedeceksin. Birde kapı fitillerinden gıcırdamayı bir türlü kesememiştim. Ayrıca teker yol sesi golften çok daha kötü rahatlıkla diyebilirim.  Sonuç Golf - Bmw 1 ve yeniden Golf e döndüm... şimdilerde A3 e meraklıyım.
Hocam one editonları çok seviyorum donanım olarak çok güzeller.  Dediğiniz gibi sürüş zevki güzel spor koltuklar çok güzel . Yakıt dediğiniz gibi çok yakıyor sizin yakıt ortalamanız neydi şuan ne golfle ne yakıyorsunuz ? Turbo motorlu araçlarda sürücü yakıtı çok etkiliyor.

Şehir içi kullandığım için lastik sesi pekte umrumda olmaz açıkcası ama trim sesi gibi şeylere çok takılıyorum arabadan soğutabilir .  

Bende sizin gibi golften sonra 1 serisine geçmeyi düşünüyorum fakat aracın negatif yönleri kafamı karıştırıyor . Yakıt kronik sıkıntılar ikinci el vb

A3 ü hiç kullanmadım ama incelemiştim . Arada ki fiyat farkına değmez bence o fiyatlara d sınıfına geçmek bence daha mantıklı .

@mbonat antep in yolları iyi ama hatay antakyadan araba alınmaz yolları çok kötü belediye denen bişey yok bir de merkez ilçe olacak çukura girdim kiralık araçla kendi aracım gibi üzüldüm her yer delik deşik toprak yol olsa daha iyi bir de samsundan dsg alınmaz ben hayatımda öyle yokuş görmedim karadenizde samsundan doğusuna gitmedim ama tahminim öyledir o yokuşlarda trafikte beklerken aklıma hep dsg geldi 😂

Gaziantep'ten araba alınmaz :)  ben bunu bilir bunu söylerim.
G.antep  TR otomotiv sektörünün LEGOLAND  diyarıdır derler

Ölü kağıdı hazır , yıkanmış kefenlenmiş fatihası okunmuş araçlar otomekanik reenkarnasyonla yeni hayatlarına başlarlar orada.

Expertizde falan bu araçların eski hayatlarına dair hiç bir iz taşımadıkları/hatırlamadıkları söylenir

Zaten hasar kayıtsız / adli sicilsiz  ilanları vardır

G.antepte 657 öğretmen memur adam ilan verse sıkıntı mı? 

Kurunun yanında yaşı yakmamak lazım

Yada temiz iş yapan sağlam esnaf da yok değil diyemeyiz. Vardır tabiki

Moderatör tarafında düzenlendi:
@mbonat BMW ile uzun yolda klima açık 120 km ort hızla 6.7 görmüştüm.

Şehir içinde ECO Pro da BMW de 8 in altı için zorlamamak gerekiyordu ancak Golf ile çok rahat 8 in altında kullanabiliyorsun. Hatta zorlarsa 6-7 arası da kullanabiliyorum.

1 serisinde trim sesi duymadım hiç ancak kapı fitillerinden gelen gıcırtı çok rahatsız edici ve kesemedim sesi. 

Uzun yolda Golf daha konforlu ancak virajlarda 1 serisi daha güven veriyor. Şehir içinde lastik sesi duymassın 120 den sonra hissediyorsun.

Ama BMW1 için en mükemmel şey ZDF şanzıman ... hiç bir kere düşük vites te kararsızlık hissetmedim mükemmel bir vites. Arkası dar olmasa biraz bagaj olsa kesinlikle BMW de kalırdım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

@bursair 

@mbonat BMW ile uzun yolda klima açık 120 km ort hızla 6.7 görmüştüm.

Şehir içinde ECO Pro da BMW de 8 in altı için zorlamamak gerekiyordu ancak Golf ile çok rahat 8 in altında kullanabiliyorsun. Hatta zorlarsa 6-7 arası da kullanabiliyorum.

1 serisinde trim sesi duymadım hiç ancak kapı fitillerinden gelen gıcırtı çok rahatsız edici ve kesemedim sesi. 

Uzun yolda Golf daha konforlu ancak virajlarda 1 serisi daha güven veriyor. Şehir içinde lastik sesi duymassın 120 den sonra hissediyorsun.

Ama BMW1 için en mükemmel şey ZDF şanzıman ... hiç bir kere düşük vites te kararsızlık hissetmedim mükemmel bir vites. Arkası dar olmasa biraz bagaj olsa kesinlikle BMW de kalırdım.
Teşekkürler hocam  ben golf kullanırken şehir içi ortalamam hiç 8 görmedi 1 depoda maksimum ortalamam 7.5 lt idi . 1 serisine geçersem yakıtla başım belada olabilir aynı paralara 1.6 dizelde alınabiliyor fakat joy plus donanımın koltukları tabure gibi 😀 

O fitillerden gelen ses için youtubeda bir video gördüm filmle kapı içini kaplıyorlardı . Sesin kesildiğini söylüyorlardı .

Bmw nin rakiplerine göre önde olduğunu konu kesinlikle sürüş keyfidir . Alırsam güzel bir marka spor yay la yol tutuşunun mükemmel olacağını düşünüyorum tabi ki iyi bir lastikle desteklenmeli .

Zdf 8 ileri ve n13 kombinasyonuna şanzıman yazılımı atıyorlar ve cidden çok keyifli oluyor . Tork konventörlü olduğu için sorun çıkartma olasılığı çift kavramalara göre çok çok düşük.

Dediğiniz gibi arka yaşam alanı çok dar ve basık bagaj da arkadan iter olduğu için çok dar . Ama arka koltuğa belkide yılda 1 kez anca otururum bagajıda pek kullanmadığım için pek sıkıntı değil benim için .

Benim kafamda ki olumsuzlukları şunlar : Öncellikle n13 motorun kronik sıkıntısı çok buji bobin yağ kaçağı kronik soğutma sistemi sorunları bunların hepsi çözülebilecek şeyler fakat can sıkıcı ve pahalı şeyler .

Yakıt olarakta şehir içi 10-11 lt ye kadar besleyebilirim ama üstü beni aşar .

İkinci eline golfe göre yavaş ama araç temizse ve uygun fiyatlıysa satılıyor .

Geri
Üst Alt