Golf 7 abs beyni

@mbonat evet ben de diskten şüphelenmiyorum ama kumpas bulup diskleri ölçmeye çalışcam abs hatası falan verse tamam üniteyi değiştiriyim ama hata da vermiyor abs ünitesini değiştirip aynı sorun devam ederse boşuna masraf etmiş olacaz
Hocan abs nin kalibrasyonu olması lazım ona bi baktırın . Ayrıca ünite doğru çalışıyor olabilir fakat sensörler yanlış bilgi gönderiyorsa ünite düzgün bile olsa yanlış çalışır . Genelde çalışma aralığının çok dışında olursa araç uyarı verir ben sensörlerde olduğunu düşünüyorum.

Abs ünitesi abs devrede olmadığı zaman sisteme müdahale etmez tamamen bozulsa bile fren sistemi eski usul çalışmaya etki eder . Eğer diskler tornalanmadan önce de problem var ise hidrolik değişimde işlemler usulüne uygun yapılmamış olabilir . 

Merhabalar, acaba lastikleri ile bir ilgisi olabilir mi? belki sağ lastiklerde sorun vardır, malzeme sertliği farklıdır bilemiyorum, imkan varsa sağ sol lastikleri değiştirerek deneme yapabilir misiniz?

saygılarımla

Hocam fren hidroliği alın evde kendiniz değiştirin belki sağ taraftan hava almamış olabilirler . En ucuzdan başlayarak sorun çıkartabilecek unsurları değiştirin .

Hocam fren hidroliği alın evde kendiniz değiştirin belki sağ taraftan hava almamış olabilirler . En ucuzdan başlayarak sorun çıkartabilecek unsurları değiştirin .
Fren hidroliği evde değişecek kadar basit birşey değil hocam. Serviste otomatik makina ile değişmelidir. 

@İlker34 diskler tornadan önce de aynıydı şu anda değişen bir durum yok balataları e11 kodlu dj diye bir markaydı ferodo ile değiştirdim frenleme bariz değişti @mbonat fren hidroliği iki kez serviste değişti ve havası alındı. Abs kalibrasyonu ve sensörlerini serviste kontrol ettirmeyi düşünüyorum. Bir de kumpasla diskleri ölçüyüm ona göre.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam değiştirmesi çok basit , yapmadığım işlem değil .
Peki makine olmadan frene basarak mi içinde hava kalmadığına emin oluyorsunuz? Sizce yetkili servisteki otomatik makina mi sağlıklı yoksa kendi yaptığımız mi?

Peki makine olmadan frene basarak mi içinde hava kalmadığına emin oluyorsunuz? Sizce yetkili servisteki otomatik makina mi sağlıklı yoksa kendi yaptığımız mi?
Ustalık zaten sisteme hava yaptırmadan değişimi yapmak . Yıllardır bu işlem manuel olarak yapılır . Doğru kişiler tarafından doğru teknikle yapıldığı sürüce sıkıntı olmaz . Yetkili servisteki makinada aynı işlemi yapıyor .

Geri
Üst Alt