Golf ün keşfedemediğim zırıltısı ?

thelakayit

Üye
İsim
Erhan
Arkadaşlar merhaba bildiğiniz üzere golflerde bazı kronik  ses problemleri olabiliyor.Aracımda hiç ses yoktu fakat son bi kaç haftadır sol ön camın olduğu yerden ya da kelebek camının ya da direkteki hoparlör ün altından bir  yerlerden kötü bir yola ya da parke taşı döşeli bir yola girdiğimde inanılmaz rahatsız eden bir zırıltı sesi geliyor sanki camın içine küçük bir taş parçası girmişte zıngır zıngır ediyor gibi genelde ses konusunda gerçekten uzmanım  diyebilirm duyar çözerim fakat bu sesi gerçekten bulamadım var mı bir fikri önerisi olan ( Not: kapıyı hiç açtırmadım cam filmi falan da taktırmadım herşeyiyle şu an orjinal duran bir kapı)

Nereden geldiği belirsiz sesler

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0

Arkadaşlar merhaba bildiğiniz üzere golflerde bazı kronik  ses problemleri olabiliyor.Aracımda hiç ses yoktu fakat son bi kaç haftadır sol ön camın olduğu yerden ya da kelebek camının ya da direkteki hoparlör ün altından bir  yerlerden kötü bir yola ya da parke taşı döşeli bir yola girdiğimde inanılmaz rahatsız eden bir zırıltı sesi geliyor sanki camın içine küçük bir taş parçası girmişte zıngır zıngır ediyor gibi genelde ses konusunda gerçekten uzmanım  diyebilirm duyar çözerim fakat bu sesi gerçekten bulamadım var mı bir fikri önerisi olan ( Not: kapıyı hiç açtırmadım cam filmi falan da taktırmadım herşeyiyle şu an orjinal duran bir kapı)
Aynı sorun bende de ara ara gelen zırıltı sesiyle mevcut, ben çam krikosundan şüphelendim camı bir çok pozisyonda denedim bir türlü kesmedi. belli ki başka bir yer. bulan haber versin.

Upvote 0
Benzer ses bende de var,   Cam titriyor,   parkeli yolda giderken ses geldiğinde camı tutuyorum ses kesiliyor.  Cam boşluk mu yapmış bende sökp bakamadım bi türlü.

Upvote 0
@thelakayit hocam foto filan çekme şansınız oldu mu acaba yada tam konumunu bir resim çekip yükleyebilir misiniz?

(not: ben aracı aldığımdan beri çözemediğim bir durum olduğundan dediğiniz yere işlem yapmış mıyım acaba diyerekten?)

Upvote 0
sağ ön kapıdaki yolcu camı indirip kaldırma tuşunu kontrol edin ben hoparlör patlak sanmıştım bir ara 

bir de bu ön göğüste klima teyip vs panelin olduğu o vites kısmından başlayan orta kısım dizinizle destek olunca zırıltı kesiliyor mu bi kontrol edin

ben bu iki zırıltıyla karşılaşmıştım

Upvote 0
@thelakayit Hocam merhaba, düşük devirde giderken ve bozuk zeminde seyrederken bu zırıltı sesini bende duyuyorum. Araç 2018 1.0 Highline dsg. Size zahmet tam olarak neresi olduğunu fotorafla izah edebilir misiniz? Ben tam olarak anlayamadım belirttiğiniz yeri.

Upvote 0
Benim de direksiyonun altindan gelmeye basladi yeni yeni..

Duymamaya calisiyorum...

Upvote 0
Uzun zamandır çözemediğim zırıltı sesinin kapı kolundan geldiğini geçenlerde keşfettim. Emin olmamakla birlikte bir kontrol edebilirsiniz. Kapı kolunu tuttuğum zaman kesiliyor.

Upvote 0
Arkadaşlar çözümüm

Sol şoför tarafından gelen zıngırtı için sol iç direk bagaliti söküp bağlantı yerlerine siyah kumaş elektrik bantı dolayıp oturttum ayrıca kablolarıda değmesin diye plastige sabitledim bantla iyice çünkü değiyor iç kısma zıngırtı yapıyor. Parçanın resmini koydum

061114B6-CF60-4A7D-88FC-0D66433FE7D9.jpeg

Upvote 0
1 ve 2. Viteste hizlanirken direksiyon istikametinden zirildi geliyo.. Sanki anahtarlikta birbirne carpip titresen iki anahtar gibi ya da minik bilyeler titresiyo gibi..

Gecen birisi

"Direksiyon ayar cubugunun ordaki metal titresiyo elimle tutunca geciyo.." gibi bir sey soylemismiydi.. Ben mi uyduruyorumm :/

Bu sesi tespit etmeye calisiyorum dikkat edince elim direksiyon altinda yaninda bi yerlere gidiyo, yokluyorum ama oynak bir parca elime gelmiyo..

Zirildamasa keske :/

Upvote 0
1 ve 2. Viteste hizlanirken direksiyon istikametinden zirildi geliyo.. Sanki anahtarlikta birbirne carpip titresen iki anahtar gibi ya da minik bilyeler titresiyo gibi..

Gecen birisi

"Direksiyon ayar cubugunun ordaki metal titresiyo elimle tutunca geciyo.." gibi bir sey soylemismiydi.. Ben mi uyduruyorumm :/

Bu sesi tespit etmeye calisiyorum dikkat edince elim direksiyon altinda yaninda bi yerlere gidiyo, yokluyorum ama oynak bir parca elime gelmiyo..

Zirildamasa keske :/
Bu bilinen bir trim sesi golfte. Direksiyon kasnağı ses yapıyor. servise götürün izole etsinler

Upvote 0
Bilinen sesini sevdigimin 7 si ..

Direksiyon kasnagi zirildayan 7..

Upvote 0
benim de 110-120 km hızdan sonra sol ön kelebek camı taraflarından rüzğar sesi geliyor. Nedeni ne olabilir?  yetkili servis bile tespit edemedi. bu durum cok sıkıyor canımı

Upvote 0

@ssergens hocam aynanın kapıyla birleştiği yerde fitil var o eziliyor ordan ses alabiliyor  resim aşağıda onu temizleyip plastik koruyucu spreyle falan temzileyin baya ses azalıyor denedim

otocikmacom2404167467289IMG_1799.jpg

Upvote 0

Geri
Üst Alt