Golf ün keşfedemediğim zırıltısı ?

thelakayit

Üye
İsim
Erhan
Arkadaşlar merhaba bildiğiniz üzere golflerde bazı kronik  ses problemleri olabiliyor.Aracımda hiç ses yoktu fakat son bi kaç haftadır sol ön camın olduğu yerden ya da kelebek camının ya da direkteki hoparlör ün altından bir  yerlerden kötü bir yola ya da parke taşı döşeli bir yola girdiğimde inanılmaz rahatsız eden bir zırıltı sesi geliyor sanki camın içine küçük bir taş parçası girmişte zıngır zıngır ediyor gibi genelde ses konusunda gerçekten uzmanım  diyebilirm duyar çözerim fakat bu sesi gerçekten bulamadım var mı bir fikri önerisi olan ( Not: kapıyı hiç açtırmadım cam filmi falan da taktırmadım herşeyiyle şu an orjinal duran bir kapı)

Bende de cama taş gelmiş gibi çat diye bir ses geliyor zaman zaman tek seferlik. Cam tavandan mı öncamdan mı emin olamadım, irkilme hissi yaratması dışında bir zararı yok.

Upvote 0
Aynı ses kullandığım golf 7.5 aracında da mevcut dediğiniz gibi taşlı yollarda kapının oralardan bir yerlerden zırıltı yapıyor sanki kapı kolundaki ambiyans aydınlatmanın oralardan gibi geldi bana. Fırsat olupta baktıramadık daha internette würt marka trim sesi kesici spreyler var fakat ne kadar işe yarar bilinmez.
evet ambiyans aydınlatmasının kapı açma kolunun oralar çok zayıf kalmış ve zırıltının birisi oradan geliyor, ikinci ses de devamlı sallantı sesi gibi bir ses geliyordu bulamıyordum, ihtiyaç duyduğum için cam tavanın sırt kısmını açtım aaa bi baktım ses gitti, emin olmak için geri kapattım ses gelmeye başladı, açtım ses yine kesildi. bu arabalara tasarım harikası ödülü verilmeli, her geçen aylarda farklı yerinden ses geliyor dizayn buna göre yapılmış sanki. yarışma gibi bu ayki ses nereden geliyor ilk bulana ödül var demelerine az kaldı. hımm bir de şöyle bir husus var, servise gittiğiniz de aracın burasından ses geliyor diyorsunuz servis yetkilisi aya ilk ayak basan astronot gibi bakıyor. yahu bu arabalardan binlerce üretildi ve hepsi de servise bi şekilde ses için geldi. artık bilmeleri gerekir ya, arabanın neresinden ses geliyor veya gelmiyor. bakınız bizler bile burada bi çok şeye yorum yapıp bazı şeyleri kestirebiliyoruz, peki ya servis..... git git gel.

Upvote 0
Bende de cama taş gelmiş gibi çat diye bir ses geliyor zaman zaman tek seferlik. Cam tavandan mı öncamdan mı emin olamadım, irkilme hissi yaratması dışında bir zararı yok.
Aracınız da pet şişe var mı, var sa o genleşiyordur. hayır başıma geldi de oradan biliyorum :)

Upvote 0
Far anahtarinin ordan geliyo bence.  Oraya zirilti geldiginde baski yapinca benim arabada kesiliyo zirilti

Upvote 0
heleki park halinde gaza bastığımda 2 bin devir civarıyken motordanmı yoksa ön konsoldanmı bi zırıltı sesi var bi türlü çözemediğim, yani arabaya gözümden çıkarmaya neden olan bişey, 

Upvote 0

Geri
Üst Alt