@ansolak

Yani lastik sayesinde 10.000tl civarı bir masraftan kurtuldunuz diyebiliriz. Gerçekten çok iyi ;)

@CMasteR

Bu konuda ben de çok kararsız idim. Gerek bu sitedeki üstadların gerekse  diğer sitelerdeki yorumların etkisi ile Nokian Wr D4 aldım. Hatta kullandığım şirket aracına da Nokian taktırdım. Her iki araçta da gayet memnunum.

Dün bir arkadaşıma da Nokian'ı tavsiye ettim. O da taktırdı 205  55 16. 220 TL'ye. İlk izlenimlerini sorduğumda iki kere kasıtlı olarak test ettiğini ve sonuçların kendisini şaşırttığını belirtti.

Lastikleri satın aldığım esnaf "bu lastik biraz daha tanınmış olsa Michelin'den pahalı olur" demiş idi.

Sonuç olarak kesinlikle Wr D4...

tunahan dedi:
@CMasteR

Bu konuda ben de çok kararsız idim. Gerek bu sitedeki üstadların gerekse  diğer sitelerdeki yorumların etkisi ile Nokian Wr D4 aldım. Hatta kullandığım şirket aracına da Nokian taktırdım. Her iki araçta da gayet memnunum.

Dün bir arkadaşıma da Nokian'ı tavsiye ettim. O da taktırdı 205  55 16. 220 TL'ye. İlk izlenimlerini sorduğumda iki kere kasıtlı olarak test ettiğini ve sonuçların kendisini şaşırttığını belirtti.

Lastikleri satın aldığım esnaf "bu lastik biraz daha tanınmış olsa Michelin'den pahalı olur" demiş idi.

Sonuç olarak kesinlikle Wr D4...
Evet hocam bende WR d4 taktım son derece memnunum. Adı bilinmiyor piyasada bilinse eğer 220 liralık lastiği 300-350 den aşağı vermezler. Ayrıca sessiz yanak teknolojisi müthiş başarılı. Yazlık Michelin lastiklerimden daha sessiz bir lastik :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi...

@ansolak

hocam su anda çayyolunda yerler jilet gibi. yüzerek gidiyorum valla. en ufak gazlamaya sert frenaja gelmiyo yerler. dikkatli olalım sevgili Ankaralılar :)

Merhaba arkadaşlar, araştırmalarım sonucu Nokian WR D4 te karar kıldım ve bugün yanımızdaki lastikçiden comfortline aracım için satın aldım.  Fabrika çıkışı olan Hankook'a göre daha sessiz ve konforlu.  Islak / karlı zeminde deneyince yorum yazarım, ancak ilk izlenimim son derece olumlu.

Değişik değişik marka kış lastiği kullandım.Kış lastiği olsun en ucuzu olsun. En iyi yaz lastiğinden daha iyi performans gösterir kış lastiği. Kar yağışı az,yağmuru bol olan bölgeler için su tahliyesi iyi olan kış lastiği seçilmelidir. Lastik tabanı düz kanallar (çizgi) geniş olunca su tahliyesi daha iyi olmazmı?

Kış lastiği yerine michelin croosclinate alırsanız  4 mevzim sök tak olmadan  diğer lastikleri saklama derdi olmadan  aracınızı kullanırsınız tavsiye ederim  geçici görevle bitlise gitmiştim  orada o kadar karlı buzlu havada sıkıntı olnadıysa TR nin heryerinde kullanılır !

Bence en iyisi nokian wrd4. Ucuz yollu ama idare eder bur lastik icin ise falken. Ben ne kullaniyirum? Falken :)

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Newerdais

aynen. boylamasına 3-4 tahliye kanalı olan kış lastikleri  kışın fazla yağmur alan bölgeler için ideal. kar yağışının bol olduğu bölgelerde michelin alpin a5, goodyear ug9 vb. desen tarzına sahip lastikler daha ideal.

Michelin, CrossClimate. Bu lastiği isterken;kros kılaymıt demem gerekir 8D

kdombayci dedi:
Merhaba arkadaşlar, araştırmalarım sonucu Nokian WR D4 te karar kıldım ve bugün yanımızdaki lastikçiden comfortline aracım için satın aldım.  Fabrika çıkışı olan Hankook'a göre daha sessiz ve konforlu.  Islak / karlı zeminde deneyince yorum yazarım, ancak ilk izlenimim son derece olumlu.
Hankoo'un kış lastikleri de (hankook winter icept rs 2) fabrika çıkışı hankooklardan (ventus prime2) daha sessiz ve konforlu  :)

Hepinize merhabalar sevdiğim bir abimin aracına 235/45/17 ebatında kışlık lastik alacaz SAAB 9-3 Aero için, bu konularda hep bana danışır ben de Continental TS850 P ile Pirelli Sottozero 3 arasında kaldım. Bu lastikleri kullananlar yorum yapabilirler mi. Continental bir adedi 550 TL, Pirelli bir adedi 500 TL. Lastik etiketi ıslak zemin Pirelli B, Conti C fakat yazlıklarda Continental kullandığı için Contiyi seviyor ve gönlü Contiden yana. Sizin yorumunuzu almak istedim.

Bir de Ankara'da dip fiyat alabileceğim bayi neresi var?

İyi günler

@berreday

ben olsam aero 9-3 gibi bi arabada bu ebatta sottozero 3 seçerdim. güç-performans ve kar tutuşu harika bi lastik diye biliyorum. özellikle biraz performanslı araçlarda iyi bir seçim okuduğum kadarıyla.

Nokian wr d4 lastiği 15 jantımda kulanmak için aldım fakat jantla birlikte satmaya karar verdim midlineplus orjinal jantları ve nokianlar satılıktır birlikte istediğim fiyat 1300tl  jantı ayrı almak isteyene 750 liraya veririm lastiği ayrı isteyene 600 liraya veririm. 0551 907 95 95 ankaradayım 16 jant aldığım için satıyorum.

Geri
Üst Alt