Slacker dedi:
@CMasteR Sanırım İstanbulda oturuyorsunuz. Acaba nerede taktırdınız ve memnun kaldınız mı?
Evet hocam İstanbuldayım. Ümraniyeden alıp taktırdım. Şuan için müthiş derecede memnunum. Orjinal lastiğim olan Michelin'den bariz ve net sessiz. Islak zemin frenlemesi A etiketi olan tek kış lastiği. İstanbuldada bize lazım olanda bu ya zaten.

Merhaba arkadaşlar,

Bu hafta kış latiklerimi ayrıca aldığım 16 jantlara taktıracağım. Continental için 300 TL ila 245 TL arasında fiyat aldım. Sizce hız sınırı ile ilgili hangi harf kodunu almalıyım?

İstanbul'da henüz kar lastiği taktıran var mı?

Ben ödemesini yapıp jantları lastiklerle birlikte hazır hale getirtip havalar biraz daha soğuyunca taktıracağım. Bu sayede yoğunluk ve olası fiyat artışından olumsuz etkilenmemiş olurum diye düşünüyorum.

Golf With Me dedi:
Merhaba arkadaşlar,

Bu hafta kış latiklerimi ayrıca aldığım 16 jantlara taktıracağım. Continental için 300 TL ila 245 TL arasında fiyat aldım. Sizce hız sınırı ile ilgili hangi harf kodunu almalıyım?

İstanbul'da henüz kar lastiği taktıran var mı?

Ben ödemesini yapıp jantları lastiklerle birlikte hazır hale getirtip havalar biraz daha soğuyunca taktıracağım. Bu sayede yoğunluk ve olası fiyat artışından olumsuz etkilenmemiş olurum diye düşünüyorum.
Merhaba hocam hız sınırı ile ilgili olarak T yeterli olur diye düşünüyorum H a falan gerek yok, T nin limiti 190, kışın 190 civarına bile çıkmazsınız zannımca, detaylı tabloyu linkten görebilirsiniz.

http://www.elastikci.com/lastiklerde-hiz-siniri.html?XID=Lastik%20Hakk%C4%B1nda

4 adet Nokian WR D4 aldım Taktırdım aracıma. istanbuldayım belirtmek istedim. Lastiğide şiddetle tavsiye edebilirim şuan için. kışın performansını bende çok merak ediyorum açıkcası. Testleri oldukça başarılı bir lastik.

Merhaba arkadaşlar,

Bugün ben de kış lastiklerine geçtim. Daha önce aldığım 16 Dover jantlara Continental WinterContact TS850 205 / 55 / R16 H 46. hafta lastikler için 275 TL ödedim. Belki serviste takılsa daha iyi olurdu ama Conti bayisi de fena değildi işçilik açısından. Yeri Fatih'te, Akdeniz Cd. No 113/B'de.

Dover'ları ikinci el aldığım için sibopları da değiştirdim. Saklamaları için 17 jant ve lastiklerimi de orda bıraktım. Lastikçi ısrarla 34 psi hava bastı öyle olması gerektiğini söyleyip ama ben araştırıp düzelteceğim.

Bir diğer nokta da araç frenlemede ve auto hold 'da daha sert tepkiler vermeye başladı  ordan gelirken. Bir iki frenlemede auto hold kavramasını sesli yaptı. Sizce neden olabilir? Normal midir?

Golf With Me dedi:
Merhaba arkadaşlar,

Bugün ben de kış lastiklerine geçtim. Daha önce aldığım 16 Dover jantlara Continental WinterContact TS850 205 / 55 / R16 H 46. hafta lastikler için 275 TL ödedim. Belki serviste takılsa daha iyi olurdu ama Conti bayisi de fena değildi işçilik açısından. Yeri Fatih'te, Akdeniz Cd. No 113/B'de.

Dover'ları ikinci el aldığım için sibopları da değiştirdim. Saklamaları için 17 jant ve lastiklerimi de orda bıraktım. Lastikçi ısrarla 34 psi hava bastı öyle olması gerektiğini söyleyip ama ben araştırıp düzelteceğim.

Bir diğer nokta da araç frenlemede ve auto hold 'da daha sert tepkiler vermeye başladı  ordan gelirken. Bir iki frenlemede auto hold kavramasını sesli yaptı. Sizce neden olabilir? Normal midir?
Daha ani duruşlar olabilir ama autoholddan ses gelmesi denk gelmiştir.

@yusuf Evet Yusuf Hocam sadece bir defa oradan çıkarken sesi duydum. Sonrakiler biraz daha sert tepkili frenlerdi, ses yoktu.

Golf With Me dedi:
@yusuf Evet Yusuf Hocam sadece bir defa oradan çıkarken sesi duydum. Sonrakiler biraz daha sert tepkili frenlerdi, ses yoktu.
Lastik daha iyi tuttuğu için sertleşmiştir duruşlar. Bence sorun yok 1-2 güne alışırsınız.

Arkadaşlar, 17'lik jantları kullanmaya devam edeceğim için Kış lastiği olarak 225 45 R17 mi yoksa 205 50 R17 mi almak daha iyi olur? Konfor, kullanım ve yakıt tüketimi olarak bir farklılık olur mu?

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mhdem dedi:
Arkadaşlar, 17'lik jantları kullanmaya devam edeceğim için Kış lastiği olarak 225 45 R17 mi yoksa 205 50 R17 mi almak daha iyi olur? Konfor, kullanım ve yakıt tüketimi olarak bir farklılık olur mu?

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
hocam  bu soruyla forumu baya meşgul etmiş biri olarak sonunda 225/45/17 aldım. 205/50/17 de mantıklı ama ara ölçü oldugu icin daha pahalı oluyor, yanak kalınlığı hesaplayınca ikisinin de hemen hemen aynı neredeyse. Tek avantajı dar tabanı nedeniyle karda daha iyi tutuş olabilir.

Bugün aracıma Nokian WR D4 205/55/16 ebatlı kışlık lastikleri taktım. Lastikleri hepsiburadadan aldım kargo dahil 855,47 TL tutuyordu, internetten bi arkadaşın hediye çekini aldım 755,47 TL ödeme yaptım. Lastiği seçerken lastik etiketine bakarak seçim yaptım, sene 2012de de kullanmış olduğum araca 245/45/17 ebatlarında en iyi etiketlerden biri olduğu için PİRELLİ SOTTOZEROyu seçmiştim ve memnun kalmıştım ama bu ebatta Nokian ın daha iyi olduğunu gördüm(Islak zemin performansı A), bu sebeple tercihimi Nokiandan yana kullandım. İlerleyen zamanda tecrübelerimi paylaşırım.

Serviste lastik değiştiren, balans ayarı yaptıran oldu mu. ne kadar ücret alıyorlar?
Orhan hocam ikmaetgah olarak Istanbulda iseniz dogus oto kartal 160tl civarinda lastik degiaim servis ucreti aliyor ancak bu mevzu lastikleri diasardan getirmeniz halinde aoz konuu eger lastikleride servisten  temin ederseniz sizden servis ucreti alinmiyor

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Orhan Hoca

Hocam iyi fiyata satmışsınız, ikinci elde lastik bu kadar para ediyosa bende benim yazlık Energy saverları satayım :) , sizin lastiğin sıfırı ne kadardı sattığınız tarihte ?

Geri
Üst Alt