newspeed dedi:
@maniax  benim de ilk hissettiğim yumuşaklık oldu. basınçlar 34 olmasına rağmen. Yarın 31 e düşürteceğim.

sivasta da çok kar olmuyor, kayağa giderken denerim belki.

yazlıklar hankook değil miydi senin?
yazlıklar dunlop benim. hankooklara göre baya sertler. tutunma icin resmen pist sıcaklığı istiyo dunlop. aracı ilk aldığımda iyidi de havalar soğudukça viraj limitlerinde hemen kendini bırakır oldu araba
Önceki aracım Jazz'da da Dunlop kullanıyordum. Düşünün Jazz'ın 100 bg ile bile çok kolay patinaja giriyordu meret, Allah'tan kışlıklar Bridgestone'du da rahat ediyorduk kışları.
sırt deseni pek bi güzel ama :) gören ne bunlar diye sordu hep. her lastikciye sordum dunlop nasi iyi mi diye. ilk aldığım cevap hep ortak oldu : abi iyiler de sert lastik

burak dedi:
Selamlar herkese,

Kış lastiği için ayrı jant almalı mı? Almalı ise sac jant iş görür mü? İş görür ise nasıl temin edeceğiz kapağıyla?

Herkese iyi günler.
Ben şahsen aracıma kışları saç jant taktım kullanıyorum. İkinci el çok rahat temin edebilirsiniz, dikkat etmeniz gereken 5*112 olması ve offset değerlerinin Golf'le uyumlu olması.

Bu sayede tak çıkarla orijinal jantlarınız ve lastiğiniz hırpalanmaz hem de güvenli ve ucuz seyahat edersiniz.

Tabi arkadaşların dediği gibi tercih meselesi...

@newspeed hocam  ben de Jazz ımdan kalan Bridgestone ları elden çıkaramadım [emoji4]

iPhone using Tapatalk

Arkadaşlar Merhaba.

Malum kışlık lastik sorunsalı :) Aklımdaki lastik aslında Nokian WR D4 91H modeli 205/55/R16

Bugün bir bayiye gidip fiyat aldım.Lastiğin adet fiyatı 220TL dedi.

Başka bir bayiye daha gittim Nokian'ı kötülemedi ama neden Goodyear UG9 tercih etmiyorsun dedi. onada verdiği fiyat 225 TL.

İstanbulun kışı malum çok kar olmaz. Genelde ıslak yol olur. Nokian'ı tercih etmemdeki en büyük etken, kışlık lastikler içerisinde ıslak zeminde frenlemesi tek ''A'' Sınıfı etiketi olmasıydı.

işin özü siz hangi lastiği tercih ederdiniz ? ( farklı görüşlerede açığım )

Saygılar.

CMasteR dedi:
Arkadaşlar Merhaba.

Malum kışlık lastik sorunsalı :) Aklımdaki lastik aslında Nokian WR D4 91H modeli 205/55/R16

Bugün bir bayiye gidip fiyat aldım.Lastiğin adet fiyatı 220TL dedi.

Başka bir bayiye daha gittim Nokian'ı kötülemedi ama neden Goodyear UG9 tercih etmiyorsun dedi. onada verdiği fiyat 225 TL.

İstanbulun kışı malum çok kar olmaz. Genelde ıslak yol olur. Nokian'ı tercih etmemdeki en büyük etken, kışlık lastikler içerisinde ıslak zeminde frenlemesi tek ''A'' Sınıfı etiketi olmasıydı.

işin özü siz hangi lastiği tercih ederdiniz ? ( farklı görüşlerede açığım )

Saygılar.
Hocam her iki lastik de iyidir. İşin içinden çıkamıyorsanız lastiklerin dış görüntüsüne bakın deseni vs. hoşunuza gideni alın gitsin :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Arkadaşlar bugün itibari Petlas Snow Master w651 225/45/R17 94V XL aracıma taktırdım. Nette çok araştırdım. Bu lastikleri alıp da olumsuz yorum yazanı görmedim. 4 ay kullanacağım için pahalı bir lastik almak istemedim. İlk izlenimlerim olumlu, eski aracımda lassa kullanıyordum ona göre daha sessiz gibi görünüyor. Özellikle kar gördükten sonra ayrıntılı izlenimlerimi paylaşırım.

@maniax  bizim hankookların yuvarlanma direnci biraz yüksek gibime geliyor. Yazlıklar gibi akmasını beklemiyorum tabi. Yakıtta yaklaşık 1 lt arttı ama bunda havaların soğumasının da etkisi var.

alper32 dedi:
@maniax  bizim hankookların yuvarlanma direnci biraz yüksek gibime geliyor. Yazlıklar gibi akmasını beklemiyorum tabi. Yakıtta yaklaşık 1 lt arttı ama bunda havaların soğumasının da etkisi var.
benim yakıt ilginç şekilde çok farketmedi. yine 90-100 aralığında dunlop ile benzer tüketimim var. bu arada önümüzdeki haftasonu şu yazılımı halledersem 6000 km'den sonra yakıt tüketim verisi tutmaya başlayacam inşallah :D

Kış lastiklerimi goodyear ug8 leri 2 yıl önce 750 tl ye almıştım.daha hiç kar görmedim ama yağmur sularından geçerken gayet iyi.resmen suyu yarıp geçiyor.sanki birazda sessiz gibi.bu yıl taktıryrmıyım bilmiyorum.o yaygarada gaza gelip almıştım boşuna para verdim sanki.balkonda çürüyorlar
b30a9b75a7a59be9d6f82549972394c0.jpg

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@erkanz Valla ben arabayı alan adama vermiştim. Sonradan da hayıflandım neden ayrı satmadım diye  s=s19

Geri
Üst Alt