TAM MİRROLİNK VW GOLF MEDİA ( ANDROİD UYUMLU)

@Recep Gül   kopmalar yok kesinlikle şöyleki carmode uygulamasinin her sürümü farkli daha kolay veya daha zor ekran geliyor yada hareket halinde atiyor bunu yaşamamak için carmode uygulamasinin tüm sürümlerini deneme yanilma yolu ile tlf en stabil olani kurup güncellemeyi kapatin bu soylefiklerim 9.0 işletim sisteminin alt versiyonu icin 9.0 icin ise tlf farmatlayip ilk sürümüne getirip yazilim güncellemrsine kapatin

@Ender  şöyleki tlf veya medya cihazin zarar görmesi imkansiz 9.0 işletim sisteminde carmode  uygulamasini eski sürüme indirilse dahi ekran atiyor bunun sebebi mirorlink uygulamasinin yeni sürumde buna izin vermemesi mirorlink uygulamasini bir alt sürümünü yüklemek gerekiyorfakat tlf yazilimi ile bir bütün olduğundan olanaksiz tlf yazilimini düşürmek  gerekli carmode ve mirorlink uygulamasinin hatta carmode setup uygulamasinin da son sürümleri buna engel bunlardan birini eski sürüme dönmesi sorunu çözmüyor tamamina el atmak gerekiyor

Android auto, Screen2 auto ve anyauto audio ve rotation programlari ile telefonu ekrana tam olarak yansıtıyor ekrandan tıklayıp tüm uygulamaları caliştirabiliyorum.
Youtube iptv uygulama internet whatsapp instagram vs herşey ister dikey ister yatay modda. Tek bir tuşla
Tek tık geri çift tık ana sayfaya düşüyor
Tek sorun ekranın açık kalması.
Ayrıca carstream ilede tel içindeki videolarıda izleyebiliyorum.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Değerli Hocam öncelikle bilgi paylaşımınız adına Teşekkür Ederim. Sizlerden bir Ricam olacak Aracınızın ve Telefonunuzun cihaz bilgileri ile Birlikte yaptığınız işlemi kısaca anlatmamız mümkün ise bir video ile gorsellestirmeniz. Bu sayede Daha net ve doğru bilgilendirme ile daha çok forum dostlarımız faydalanma imkanı bulacaktır. Şimdiden Teşekkür eder Keyifli Forumlar Dilerim.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Ender hocam aracim tiguan  tlf s6 7.0 işletim sistemi tlf yazilimi yeni güncelleme almiyor  oyuzden bu tlf tercih ediyorum 2 yildir sorunsuz kullaniyorum sizin yöntemin aynisi  sorun burada yeni surum cihazlarda mirorlink uygulamasi tlf ile bir butun  araç park halinde ekran sorunsuz yansiyor fakat dikkat ederseniz ekrani yansitinca sol üst kösede yeşil mirorlink uygulamasinin simgesi beliriyor bunu görüyotsaniz hareket ettiğinizde app sürüş sirasinda hizmet disi gibi bir yazi görürsünüz arka planda ses devam eder bunu aşmanin tek yolu güncel cihaza 9.0 alt sürümünü yüklemek yada benim gibi artik tlf yazilimi  güncelleme almayan bir cihaz kullanmak  yada ekrani hasarli olabilir mirorlink  özellikli bir cihaz alip araç koymak 

@farbar  hocam android auoto  ile olsun mirrorlink ile olsun carplay ile olsun ekrani farkli uygulamalarla bir şekilde yansitiyoruz ve hareket halinde kullanabiliyoruz bu uygulamalarin asil amaci  güvenli sürüş için hareket halinde video oynatmasi veya ekran yansimasini engellemesi gerekiyor  yani biz uygulamanin bir açiğini bulup bunu aşiyoruz onlarda bu güncelleme ile bu açiği kapatiyorlar çözüm icin j ekran yansitmayi sürüş halinde dahil stabil hale getirdiğinizde  bu uygulamarin güncellemeleri kapatim tlf ohalde yedeğini alip o şekilde kullanmak. Daha önceki yillarda carstrem uygulamasi ile video oynatilabilirken google play hizmetlerinin güncellemesini kaldirip güncellemeyip kapatip  kullanabiliyorduk yani bir şekilde acigi kapatiyorlar

Değerli Hocam öncelikle bilgi paylaşımınız adına Teşekkür Ederim. Sizlerden bir Ricam olacak Aracınızın ve Telefonunuzun cihaz bilgileri ile Birlikte yaptığınız işlemi kısaca anlatmamız mümkün ise bir video ile gorsellestirmeniz. Bu sayede Daha net ve doğru bilgilendirme ile daha çok forum dostlarımız faydalanma imkanı bulacaktır. Şimdiden Teşekkür eder Keyifli Forumlar Dilerim.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ender hocam 2. Bir telim olmadığından video çekemedim.
Musait bi zamanda cekicem

Bu arda telim note 8 pie root lu,
Medya da discovery mib 2.5

@Ender  şöyleki tlf veya medya cihazin zarar görmesi imkansiz 9.0 işletim sisteminde carmode  uygulamasini eski sürüme indirilse dahi ekran atiyor bunun sebebi mirorlink uygulamasinin yeni sürumde buna izin vermemesi mirorlink uygulamasini bir alt sürümünü yüklemek gerekiyorfakat tlf yazilimi ile bir bütün olduğundan olanaksiz tlf yazilimini düşürmek  gerekli carmode ve mirorlink uygulamasinin hatta carmode setup uygulamasinin da son sürümleri buna engel bunlardan birini eski sürüme dönmesi sorunu çözmüyor tamamina el atmak gerekiyor
Yani en stabil şekilde kullanmak için telefonun yazılımını düşürmek gerekiyor,buda telefonu ROOT'lamak demek. Root demek eğer telefon garantili ise garantisinin gitmesi demek. Sonucunda istediğimize ulaşıyoruz ama eldeki bulgurdan olmak var. 
Eğer bunu yapmak isteyen varsa eski telefonunu kullanmasını öneririm. Elimdeki S10+'un garantisi bitmek üzere, yeni telefona geçince S10+'da deneyeceğim bu olayı.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yani en stabil şekilde kullanmak için telefonun yazılımını düşürmek gerekiyor,buda telefonu ROOT'lamak demek. Root demek eğer telefon garantili ise garantisinin gitmesi demek. Sonucunda istediğimize ulaşıyoruz ama eldeki bulgurdan olmak var. 
Eğer bunu yapmak isteyen varsa eski telefonunu kullanmasını öneririm. Elimdeki S10+'un garantisi bitmek üzere, yeni telefona geçince S10+'da deneyeceğim bu olayı.
@farbar @Meteor @Recep Gül 

Her zaman yeni teknoloji olsun yeni yazılım olsun bir açığı bulunur aslında. Biraz önce duramadım ( gece saat 00.00  :)   ) Gittim  otoparka aracın yanına ,Eski Telefonum S6 samsung  ile mevcut konumuzdaki uygulamayı yaptım Sorunsuz çalışıyor okey. Lakin Her defasında 2 telefonla işlem yapmak istemeyişimden dolayı yeni Güncel Telefonlarımız ile bunların yapılabilirliği önemli diye düşünüyorum. Elbette şuan için  eski versiyon telefonlarla bu mümkün kullanabilmek adına ama zaman geçtikçe tatmin etmeyecek duruma gelecek. En basitinden ,hızlı değil ,kullanışlı değil, kapasitesi az ,hafızası eksik, Uygulamalarımzın, kişisel telefonumuzdaki kullanmak istediklerimizin olmayışı vb şikayetlerimiz artacak :)  işte burada önemi daha da çok artıyor maalesef yeni cihazlarda kullanabilmek ihtiyacı.

İnanıyorum ki Yakın zamanda bununda çözümü olacaktır. Önemli olan Bulunan çözüm yollarının yenilenen teknoloji ve Güncellemeler ile kullanabilme süresi ve paralelliği. (y)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar root yaparsanız sorun yok.
Gayet rahat kullanılıyor. Vede geliştiriyorlar yabancı sitelerde.
Ben zaten rootsuz telefon kullanamıyorum aldığım gün direk root

@farbar @Meteor @Recep Gül 

Her zaman yeni teknoloji olsun yeni yazılım olsun bir açığı bulunur aslında. Biraz önce duramadım ( gece saat 00.00  :)   ) Gittim  otoparka aracın yanına ,Eski Telefonum S8 samsung  ile mevcut konumuzdaki uygulamayı yaptım Sorunsuz çalışıyor okey. Lakin Her defasında 2 telefonla işlem yapmak istemeyişimden dolayı yeni Güncel Telefonlarımız ile bunların yapılabilirliği önemli diye düşünüyorum. Elbette şuan için  eski versiyon telefonlarla bu mümkün kullanabilmek adına ama zaman geçtikçe tatmin etmeyecek duruma gelecek. En basitinden ,hızlı değil ,kullanışlı değil, kapasitesi az ,hafızası eksik, Uygulamalarımzın, kişisel telefonumuzdaki kullanmak istediklerimizin olmayışı vb şikayetlerimiz artacak :)  işte burada önemi daha da çok artıyor maalesef yeni cihazlarda kullanabilmek ihtiyacı.

İnanıyorum ki Yakın zamanda bununda çözümü olacaktır. Önemli olan Bulunan çözüm yollarının yenilenen teknoloji ve Güncellemeler ile kullanabilme süresi ve paralelliği. (y)
İşte sıkıntı tam orda ender hocam, hatta ben bir ara sırf tak çıkar olmasın diye sırf Android auto için eski bir telefonu sabit arabada bırakayım dedim, ama dediğiniz gibi, telefonu şahsi olarak kullanmadığımız için, arayacağımız kişiler o telefonda olmayacak,anlatmak zor ama işte istediğimiz gibi kullanamıyoruz sorun orda. 

Arkadaşlar root yaparsanız sorun yok.
Gayet rahat kullanılıyor. Vede geliştiriyorlar yabancı sitelerde.
Ben zaten rootsuz telefon kullanamıyorum aldığım gün direk root

Hocam, önceki cihazları bende aldığım gibi root'lardım fakat kullanmak zorunda olduğum bazı app'ler root'lu cihazlarda çalışmıyor. Güvenlik nedeniyle. O yüzen root işine son verdim. Yoksa root'lu cihaz kullanmanın tadı bambaşka :) iyi bilirim. 

Geri
Üst Alt