Jump to content

Recommended Posts

Herkese Merhaba Arkadaşlar;

Golf Araçlarımızın eksik yanı olan Media Kısımlarını her zaman eleştirmiş birisi olarak, Bu konuda uzun zamandır bir Araştırma yapmaktaydım. Gerek Bu işle alakalı bilgi  Tecrübe Sahibi Dostlarım ile fikir alışverişinde bulunarak gerekse konuya dair  yabancı forumlar , siteler dahil olmak üzere Pek çok  araştırma yaparak En Basit ve Sağlıklı Çözüm için Bir Sonuca varmaya çalıştım. Uzun uğrşlar sonucunda 3 aya yakın Ar-Ge yapıp  halende  Kendi aracımda Kullanmakta olduğum Uygulamayı Sizlerle de Paylaşmak istedim.Benzer yada Farklı Uygulamalr olabildiği Gibi 3-4 benzer uygulamayı denemiş birisi olarak en Sağlıklı olduğuna inandığım Bu çalışmamı Paylaşmayı Uygun gördüm.TAM MİRROLİNK dememin açılımı şudur Arkadaşlar; Çoğu Aplikasyonlar mirrolink programını desteklemediğinden sınırlı sayıda mirrolink Aplikasyon içeriğini Genişletebilmek adına böyle bir uygulama ortaya çıkmıştır. (Kendi Telefonum Samsung S8 * Aracım Golf 7.5  R line Highline  Media ,AppConnect açılmış durumda). Bilgi Paylaşıldıkça Güzel, Bizim Golftutkusu Forumumuzun farkı da tam olarak bur da yatıyor zaten. Bu gibi Durumlarda,Çoğu Zaman Ticari Bir beklentimin olup olmadığı sorulmakta, Arkadaşlar Ticari bir Kaygım beklentim  YOKTUR, Dostluk Kazansın Diyoruz Her zaman [emoji4] 

Şimdi TAM Mirrolink Uygulaması için yapılması Gerekenleri ele alalım;

1- Öncelikle Aracımızın Media Cihazının APP Connect özelliğinin Açılmış olması Gerekiyor 

2- Aracınız da Kullanacağınız Telefonumuzun Andorid işletim sistemine sahip  olması Gerekli

( Bu Uygulamamız Andorid Destekli Telefonlar için Uyumluluk Göstermekte, Üzülecek olsa da  Maalesef İOS Apple kullanıcıları  için Uygun Değil  ) 

3-Andorid Telefonumuzun Mirrolink Destekler Nitelikte Olması Gerekiyor. Linkten kontrol edilebilir. https://mirrorlink.com/phones

4- Telefonumuza Yüklememiz Gereken 3 Tane Uygulama var ki Bunların görevi Tamamen Telefon ile Media Cihazı arasında Köprüyü Sağlamak.

programlar ise;

1-LG MirrorDrive 1.2.1.2 versiyonunu  Yükleme yapmalıyız NOT: GÜNCELLEME KESİNLİKLE YAPMIYORUZ. oTOMATİK GÜNCELLEME VARSA BU UYGULAMA İÇİN ayarlamanız gerekebilir. farkonda olmadan  güncellenmiş ise  APK dosyası silinip tekrardan Yüklenmesi gerekir. APK DOSYASI  için https://www.apkmirror.com/apk/lgelectronics/lg-mirrordrive/lg-mirrordrive-1-2-1-2-release/lg-mirrordrive-1-2-1-2-android-apk-download/

2- RockScout Uygulamasını Google Play dan  indiriyoruz telefonumuza.

3-Son Programımız Simple Control ; Google Play den indirip, Telefonumuzu Media Üzerine Yansıttığımızda  Kullanım Kolaylığı için  tercih ettiğim prgramdır. Benzer Programlar var mesela EasyTouch gibi ama en sağlıklı Simple Control olduğunu düşünüyorum şimdilik [emoji4] 

Telefonumuzda varsa CarMode Uygulamasını Programların daha sağlıklı çalışması adına Kaldırabilirsiniz Bazı telefonlarda Çakışma yapabiliyor. Özellikle Telefonu aracınıza Bağlamadan önce Simple Control Uygulamasını da Aktif ederek Araç bağlantısını gerçekleştirelim                             

Arkadaşlar Öncelikle Şunu Belirtmeliyim ki Tüm  Bu uygulamaların Sonuç vermesi için İşlemlerimizi Belli Bir hiyerarşiye göre takip etmemiz gerekiyor.

Uygulamanın Çalışması Adına Ön koşul  yukarıda belirtilen  şartlar sağlandıktan sonra, Telefonumuzu Orjinal UBS kablosu ile  Aracımızın Media Cihazına Bağlantısını Gerçekleştiriyoruz. Bu kısım için Videoyu izleyerek İşlemleri yapmanız daha sağlıklı olacaktır.

Video:  Youtube Kanalımda :) 

Sonuç olarak Telefonunuzun Media Akranına Mirrolink Bağlantısı Yansıtma ile Telefonda Bulunan tüm Uygulamalarınızı Rahatlıkla ve Keyifle Kullanmaya Başlayabilirsiniz. Navigasyon-Müzik dinlemek, youtube- Sosyla mediyalar- Film izlemek- Maç Seyretmek- WhatsApp- facebook- insagram-twetter-Resim görüntüleme ve dahası sayamayacağımız birçok özellik artık parmaklarınızın ucunda ... Golftutkusu Forumumuz adına Hayırlı olsun İnşallah ,Herkese Keyifli ve İyi forumlar diliyorum. Selamlar Ender Hoca. 

Not: Lütfen Trafikte Seyir Halinde Güvenliğiniz İçin Media  cihazınız yada Telefonunuz ile Meşgul olmayınız.. Hiç bir Teknoloji İnsan Sağlığından Daha Değerli Değildir. Tüm Ön Hazırlığınızı Aracınızla Yol almadan önce Yapınız.

8dd97338056f8afd020c5b520950d9d5.jpg

544f8b8b3be41042958388f002bb8c21.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Forum Dostlarımıza Hayırlı  Olsun ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çok güzel olmuş, ellerinize sağlık, birde elma kullanıcılarına böyle bir uygulama olsa ne güzel olur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hocam IOS işledim sistemi için Root vs yaptırıp kullanılma şansı var aslında ama o zamanda Internet bankacılığı vb uygulamalarinizda guvenlik zaafiyeti ortaya çıkabiliyor.
Ama Çok da zor değil aslında
Biraz uğraşınca Onunda çözümü olabilir.Lakin ben Andorid kullanıcısı olarak Özgürlüğün Tadını çıkarıyorum. Apple ve ios sistemini hep kısıtlı bulmuş birisiyim.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Ender hocam eline koluna saglik valla bravo. App connect i aktif eder et.ez deneyecegim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Güzel yorumlarınız adına Ben Teşekkür ederim hepinize.  :like:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Ender hocam mirror link tam çalılmasına rağmen LG mirrorlink programı bende açılmıyor cihaz desteklemiyor diyor bir çözümü varmı acaba 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ender hocam çalışmanız için öncelikle ellerinize sağlık, inşallah ilk fırsatta deneme yapıcam, ancak telefonum nokia 6, inşallah bu telefonla yönergeleri takip edip mirror linkimizi aktif hale getirirz.

Denemeden sonra buraya yazıcam inşallah...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Comfortline aracı olanlara bir çözüm yok mu :)

Bu arada emeğinize sağlık Ender Hocam.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, bunyamin81 yazdı:

Comfortline aracı olanlara bir çözüm yok mu :)

Bu arada emeğinize sağlık Ender Hocam.

Teşekkür ederim :) 

Değerli Hocam, Aracınızın comfortline olması aslında çok önemli değil. önemli olan APP-Connect açık olması  yan cihaz önemli burda.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Eline sağlık hocam güzel anlatmışsın. Senin bulduğun yöntemle diğer benim bulduğum yöntem hemen hemen aynı sayılır. Videoyu henüz izlemedim. 
Yalnız şu simple control programı hakkında bi sorum olacak ! 
Bende ana ekran tuşu işlemiyor... ama diğer 2 tuş görevini yapıyor. Sendede aynımı acaba? yani araç ekranına yansıttktan sonra ana menü tuşuna bastığımda görev atamama rağmen işlemiyor bi türlü çözemedim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Şimdi iphone satıp samsung mu alsam acaba :( hayırlı olsun biz iphone kunllananları üzdü gerçekten

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, Serkanasn yazdı:

Çok güzel olmuş, ellerinize sağlık, birde elma kullanıcılarına böyle bir uygulama olsa ne güzel olur.

Hocam keşke olsa hani sırf siz elma kullanıyorsunuz size yok gibi algılanmasın bu durum. Fakat iphone'larda cidden çok kısıtlama var. Kullanıcı tarafı için. Çözümü yokmu var tabii ki ! Ama bu hem sizin için riskli hemde eğer telefonunuz garantideyse garantinin bitmesi demektir. E bir iphone'da o kadar ucuz bi cihaz değil. Bunun yanı sıra  garantiyi güvenliği geçtim, İphone'da telefonu root yaparken yazılımın çökmesi gibi bir durumda karşınıza çıkıyor. Yani siz root atarken yanlış bir hamleniz telefonun brick olmasına ve tamamen kullanım dışı kalmasına sebebiyet verebilirsiniz. Tabii servise götürüp telefonun yarı fiyatına  yazılım attırararak belki daha fazla telefonu tekrar kullanabilirisiz...
O yüzden ELMA kibrit kutusu ise ANDROID içindeki kibritlerdir =) yaşasın android. :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, niccoli_42 yazdı:

Ender hocam çalışmanız için öncelikle ellerinize sağlık, inşallah ilk fırsatta deneme yapıcam, ancak telefonum nokia 6, inşallah bu telefonla yönergeleri takip edip mirror linkimizi aktif hale getirirz.

Denemeden sonra buraya yazıcam inşallah...

Nokia 6'nın işletim sistemi Android Nougat'tı sanırım. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Recep Gül yazdı:

Eline sağlık hocam güzel anlatmışsın. Senin bulduğun yöntemle diğer benim bulduğum yöntem hemen hemen aynı sayılır. Videoyu henüz izlemedim. 
Yalnız şu simple control programı hakkında bi sorum olacak ! 
Bende ana ekran tuşu işlemiyor... ama diğer 2 tuş görevini yapıyor. Sendede aynımı acaba? yani araç ekranına yansıttktan sonra ana menü tuşuna bastığımda görev atamama rağmen işlemiyor bi türlü çözemedim.

Teşekkürler Hocam.

Simple control uygulaması başka bir program ile çakışıyor olabilir, yada sürüm farkı olmuş olabilir. Telefon sürümüde önemli elbette. Arkaplanda çakışan bişey olmaması gerekir.  Bunlar ilk aklıma gelenler. en kötü ihtimalle programı kaldırıp yeniden yüklemenizde fayda var. iyi forumlar dilerim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, yusufacs yazdı:

Şimdi iphone satıp samsung mu alsam acaba :( hayırlı olsun biz iphone kunllananları üzdü gerçekten

Özgürlük Android de:) :like:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim Hocam Sagolun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Nokia 6'nın işletim sistemi Android Nougat'tı sanırım. 

Recep hocam, nougat a olmaz mı diyorsunuz yani....?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Denemek te fayda var Hocam. Sonuçta kaybedecek bir durum yok ortada.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@niccoli_42 Oluyor tabii ki, Android kitkat (4.0)sürümünden sonraki bütün Android sistemlerde oluyor. Ben sadece nokianin işletim sistem Android Mi diye doğrulamak istedim. Siz rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hiç bir problem çıkmayacaktır. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
[mention=7013]niccoli_42[/mention] Oluyor tabii ki, Android kitkat (4.0)sürümünden sonraki bütün Android sistemlerde oluyor. Ben sadece nokianin işletim sistem Android Mi diye doğrulamak istedim. Siz rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hiç bir problem çıkmayacaktır. 

Recep hocam bilgilendirme için çok sağolun, kısmetse bugün deniicem, sonucu yazarım buraya inşallah....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: Kingslayer
      Arkadaşlar hepimize iyi forumlar diyerek başlayayım.
      Yeni evime taşındım gayet mutlu idim hersey güzeldi hatta evin arka cephesine bakan kısmında on cephe kısmına nazaran kuş pisleme olayının az olduğunu gördüğümden arabamı arka kısma park ediyordum. 
      Bir gün is yerine ulaştım ve araçtan indim kapıları kitledim tam giderken ne göreyim arka sol kapı üzerinde çizik var başımdan kaynar sular döküldü. İcimden insallah derin değildir boya sürtmesidir elimde bastırınca gider diyerek uzattım elimi ama tırnağım içine girince bi hüzünlü oldum. Dikkatli baktığımda sanki boya tamamen gitmemiş clear coat ve bi nebze base coat kısmı gittiğini gördüm zannımca taban kaporta saçına kadar çizik değil gibi. 
      Not: sanırım site içerisinde bisiklet süren küçük çocukların direksiyonlarından sürtme kaynaklı olduğunu varsayıyorum. Gecende Çelik sibop kapaklarım çalınmıştı  sibop kapağı neyse de bu çizik yanlış oldu şimdi ise direkt on tarafa cepli kısımlara gelecek şekilde park ediyorum umarım bu sefer de arka bagaj kısmı çizilmez 🙏
      Sizlerin düşünceleri benim için oldukça değerli, bu yüzden forumdaslarima sorma gereği duydum. Aşağıdaki resimler doğrultusunda sizce;
      - Macun ve boya üzeri pasta cila mi yapmalıyım? 
      - Elimdeki rötuş boyası ile ince bi çizgi mi geçmeliyim?
      - Direkt sadece pasta cila mi yaptırmalıyım?
      - Son olarak o şekilde birakmali miyim? Çünkü saça gelmediğini düşünüyorum paslanmaz/korozyon olmaz diye icimden geçiriyorum. 

Değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.
    • Yazan: Aliiii
      Ürün Adı:  Golf 7 Highline Ön Tampon (Kurşun Gri - LA7N)
      Detaylar:  Abimin aracından çıkan tampondur. R-Line'a geçtiği için boşa çıkmıştır. Far yıkama kapakları, ayakları ve su jetleri hariç fulldür. Sisleri ve tüm üzerindeki trimler orjinaldir. . Boyasında muhtelif yerlerde bir kaç ufak çizik vardı rütuş yapılmıştı zamanında, 10 üzerinden 9.5' dir. Kesinlikle tamir, kırık çatlak yoktur. Sensör delikleri açıktır. İhtiyacı olan benimle iletişime geçebilir.  
      Fiyat:  1100 TL
      Fotoğraf:  

• Yazan: tiki-hoca77
      Bursa  içinde  kaporta kapı göçük düzeltme  önerileriniz var mıdır ... iyi bir ustaya  ihtiyacım var , tabi birde  üstüne  boya  olacak....
    • Yazan: ABB707
      Herkese selamlar, 
      Ürün Adı: Golf 7 Highline Led Stop Takımı
      Kozmetik olarak oldukça iyi durumdadır. Ürünler orjinaldir. Kayar Led taktığım için satıyorum. Ürünleri paketleyip garajımda tutuyorum. Sıfır fiyatı yetkili serviste 5.026 ₺. 
      Fiyat:  3700₺
      Sağlıklı günler dilerim. 

• Yazan: Ender
      Herkese Merhaba Arkadaşlar;
             Lastik seçiminiz sürüş güvenliğinizi önemli ölçüde  etkileyen bir durumdur.  Forum genelinde ki araçlarımızın çoğu 17-18 ebat olduğunu düşündüğümden , 225/ 45 R17 ve  225 /40 R18 Ebatlarını ön plana almıştım.Lastik Tercih ederken nelere dikkat etmeli ? Ne tip lastik kullanmalı ? Lastikten beklentilerimiz nelerdir ? Etiket değerleri neyi ifade ediyor? F&P olarak nerede?  gibi sorulara cevap vermek gerekiyor. Buradan Hareketle içinde bulunduğumuz  Yaz ayları için Lastik Değişimi düşüncesinde olanlar için ( kendim de bakıyorum  )  biraz araştırma yaptım. Son Yıllarda Başarılı olmuş Marka ve Modellerin çoğunu biliyor olsak da bu marka ve modellerin kendi aralarında kıyaslaması da önemli olduğu kanısındayım. Lakin Forumumuz da 2-3 lastik çeşidi  arasında kalanlar bolca olup bu durumu çözmek adına Konular da açılmıştı. ADAC  bize bu konuda  Bağımsız ,doğru ve objektif Fikirler verebilecek Geniş kapsamlı 2020 Yaz Lastikleri Test verilerinin Faydalı bulduğumu ifade ederek,bilgileri ve test verilerini sizlerle  paylaşmak isterim.Aynı kategoride farklı test çalışmalarının sonuçları olarak da mevcut. Kışlık ,Yazlık, 4 mevsim, Suv vb Lastik testleri gibi.
             Sizlerinde Tecrübe ettiğiniz, Kullanmaktan Memnuniyet duyduğunuz Lastik ve Modelleriyle de Konumuza katkıda bulunarak  daha kapsamlı bir hale gelecektir.Bu sayede Lastik Tercihi adına bir Ana konu Görevi de üstlenmiş oluruz. Ayrıca bir alkışı hak eden Maxxis Victra Sport 5i de unutmayalım.
      Daha fazla Bilgiler için Aşağıya  Resim ve Linkleri Bırakıyorum . Herkese Keyifli Forumlar Dilerim.
      ADAC 2020 Yaz Lastiklerin Test Verileri; https://tiresvote.com/articles/adac-2020-uhp-summer-tire-test-r18/
      İlk 3 sıra ( Continental PremiumContact 6 Vs. Michelin Pilot Sport 4 Vs. GoodYear Eagle F1 Asymmetric 5)  arasında kıyaslaması. https://www.lastikavcisi.com/vs/continental-premiumcontact-6/michelin-pilot-sport-4/goodyear-eagle-f1-asymmetric-5/

https://tiresvote.com/articles/adac-2020-uhp-summer-tire-test-r18/

• Yeni Oluştur...