TAM MİRROLİNK VW GOLF MEDİA ( ANDROİD UYUMLU)

Dün tam mirrolink konusunda biraz sorun yaşadım, 

özellikle araç hareket ettiğinde uygulama arka planda  çalışsa da Görsellik ekrana yansımıyor. 

Sanırım Aplikasyonlar veya cihaz güncellemesi sonrasında oldu, Bu konuda biraz daha çalışmak gerekebilir. Bu şekilde bir sorunla karşılaşan oldu mu ? benden başka bunu yaşayan varsa ortak bir sorun olma ihtimali yüksek.

Dün tam mirrolink konusunda biraz sorun yaşadım, 

özellikle araç hareket ettiğinde uygulama arka planda  çalışsa da Görsellik ekrana yansımıyor. 

Sanırım Aplikasyonlar veya cihaz güncellemesi sonrasında oldu, Bu konuda biraz daha çalışmak gerekebilir. Bu şekilde bir sorunla karşılaşan oldu mu ? benden başka bunu yaşayan varsa ortak bir sorun olma ihtimali yüksek.
1 hafta önce bendede oldu ender hocam, dediğiniz gibi, uygulamalara gelen güncellemeler bozuyor işi. Şöyle ki; 

Normal bir şekilde tam mirrorlink ile navigasyon açıktı,  sürekli ekran gidip gidip durdu. Bayağıdır kullanmıyorum mirrorlink i stabil çalışmadığı için. 

Ender hocam çalışma için ellerinize sağlık. Fakat bir turlu çalıştıramadım.
Telefon note 8 rootlu, cihazi baglayip mirrorlink e tıkladıgımda mirrorlinki kullanmak icin bir sertifikanın indirilmesi gerekiyor yazisi çıkıyor indir dediğimde indirilemedi diyor ve orada kalıyor dolayısı ile burdan öteye gidemedim.
Android auto ile bi sorun yok ama mirrorlink ile defalarca denememe rağmen baglanamadim.
Bunun bir çözümü varmıdır?
Teşekkürler
0b2a94ac4846a01ab349e819aabc2231.jpg

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Telefon note 8 rootlu, cihazi baglayip mirrorlink e tıkladıgımda mirrorlinki kullanmak icin bir sertifikanın indirilmesi gerekiyor yazisi çıkıyor indir dediğimde indirilemedi diyor ve orada kalıyor dolayısı ile burdan öteye gidemedim.
Android auto ile bi sorun yok ama mirrorlink ile defalarca denememe rağmen baglanamadim.
Teşekkürler
0b2a94ac4846a01ab349e819aabc2231.jpg

Merhaba Hocam.

Son 1 aydır mirrolink Güncellenmesinden kaynaklı sorun yaşıyoruz . Bende Aracımda kullanamamaktayım Lakin araştırıp çözmeye çalışıyoruz. 

Sizler Telefonunuzda bulunan Mirrolink özelliği kısmındaki Sertifika Güncellemesini yaparak daha sonra tekrar deneyiniz. Şayet Ben en son Sistemi Kullansam da Hareket halinde Sistem izin vermiyor ve Arka planda çalışmaya devam ediyordu. Şimdi Bu sorunu aşmaya çalışıyoruz. 

Kullandığınız Diğer uygulamalr da bahsettiğimiz versiyonlarda kalmalı özellikle LG mirror 1.2 olanı güncellemeyiniz.

Teşekkürler

Hocam uygulamalar güncellendikce bizim sistem topallıyor maalesef, yeni çözüm bulmak gerekiyor. Mirrorlink için hem play store vede galaxy store'a girip  "car mode" uygulaması güncel mi bir Kontrol edin. 

Daha sonra ender hocamin gösterdiği adımları tekrar edin. Ben bunu mirrorlink bu şekilde size hata verdiği için yazıyorum belki sizde açılabilir. 

Ender hocamın da dediği gibi eskisi gibi çalışmadığı için bende kullanmıyorum artık. 

Screenshot_20200303-204051_Galaxy Store.jpg

@Recep Gül Birkaç araitırma yapıyorum hocam tekrar çözümü mümkün gözükse de bizler her çözdüğümüzde yeni birşeyler yapılıyor ve Kullanım süremiz Yapılan çözümün emeğine değmiyor maalesef. Kalıcı bir çözüm olmadıkça biraz zor bu uygulamlar. Sonuçta emperyalizim kazanıyor :)  Üreticiler zorunlu bırakıyor ücret karşılığında istedikleri kadar uygulama yapabilmemize.

Almanya yada Avrupa da çözüm bulunursa biz TR den önce sizlerden paylaşım bekliyoruz Recep Hocam. (y)

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Recep Gül Birkaç araitırma yapıyorum hocam tekrar çözümü mümkün gözükse de bizler her çözdüğümüzde yeni birşeyler yapılıyor ve Kullanım süremiz Yapılan çözümün emeğine değmiyor maalesef. Kalıcı bir çözüm olmadıkça biraz zor bu uygulamlar. Sonuçta emperyalizim kazanıyor :)  Üreticiler zorunlu bırakıyor ücret karşılığında istedikleri kadar uygulama yapabilmemize.

Almanya yada Avrupa da çözüm bulunursa biz TR den önce sizlerden paylaşım bekliyoruz Recep Hocam. (y)
Hocam umarım bi çözüm yolu buluruz. Bu taraflarda bulunursa tabii ki seve seve paylaşrıım ama zor gibi buralarda. Kimse pek oralı olmuyor ALAMANLAR. Bunların eline cihazı verin kullanmasını öğrensin tamam öyle bizler gibi inciğini boncuğunu hayatta kurcalamazlar. Almanya dışında Avrupa genelinde sorunu çözen olursa çok iyi olur. Arada youtube'ye yazıyorum mirrorlink 2020 diye ama hep eski videolar çıkıyor karşıma.

Ben olayı çözdüm hocam rootu kaldırdım olmadı. Stock rom yükledim sırf denemek için twrp olmadan ve rootsuz sertifika yi yükledi ve bağlandı.

Ama carmode yuklememi istedi fakat ekran falan yansımadı.

Aynen android auto gibi oldu bi ise yaramadi. ama carmode yerine başka bir uygulama ile halledilir diye düşünüyorum.

Android auto ile, youtube uygulamasi aa brovser screen stream uygulamalari ile herseyi hallediyorum bi sorun yok ama tek sorun iptv seyretmek onun icin anroid auto icinde calisan bir uygulama bulamadim tek care screen stream uygulamasi ile iptv goruntu vesi gayet guzel yansitiyor seyredebiliyorum tek sorun tel acik kalmak zorunda kapaninca ekranda gidiyor o yuzden sizin videolari izledim cok hoşuma gitmisti herseyi ekrandan teldeki uygulamalari kullanabiliyorum diye meraklanmıştım.

Teli formatladigimla kaldim.

Sizinki gibi ekrani yansitamadim.

Gerci bi ara telin yarisi bi girundu kayboldu ama birdaha yakalayamadım

Arastirmaya devam.

Sizlerede kolay gelsin..

Carmode eski sürümünü yükleyin güncellemeden sonra hareket halinde ekrani arka plana atiyor fakat guncel android 9.0 işletim sistemlerinde durum farkli muhtemelen mirrorlink onlarda cihaz yazilimi ile güncelleniyor  ona cözüm bulamadim fakat android 7.0 işletim sisteminde carmode  eski sürüme düşürup sorunsuz kullaniyorum  şöyleki bu  carmode yukleyince carmode setup diye bir uygulama daha yukluyor zaten bunu carmode yuklerken belirtiyor ve mirrorlink uygulamasi lgdirive  dahil hepsinin güncellemesini kapatin

Dedigim gibi 7.0 ısletim sisteminde uygulamalrda mirrorlink uygulamasini görebiliyoruz güncelleme almasini engelleyebiliyoruz fakat 9.0 işletim sisteminde bu mumkun degil muhtemelen tlf yazilimiyla birbütun

Carmode eski sürümünü yükleyin güncellemeden sonra hareket halinde ekrani arka plana atiyor fakat guncel android 9.0 işletim sistemlerinde durum farkli muhtemelen mirrorlink onlarda cihaz yazilimi ile güncelleniyor  ona cözüm bulamadim fakat android 7.0 işletim sisteminde carmode  eski sürüme düşürup sorunsuz kullaniyorum  şöyleki bu  carmode yukleyince carmode setup diye bir uygulama daha yukluyor zaten bunu carmode yuklerken belirtiyor ve mirrorlink uygulamasi lgdirive  dahil hepsinin güncellemesini kapatin

Dedigim gibi 7.0 ısletim sisteminde uygulamalrda mirrorlink uygulamasini görebiliyoruz güncelleme almasini engelleyebiliyoruz fakat 9.0 işletim sisteminde bu mumkun degil muhtemelen tlf yazilimiyla birbütun
Ayrıntılı bilgi için teşekkürler hocam, evet 9.0 sürümde mirrorlink ve Android auto artık gömülü geliyor. Kaldırsanız bile telefonda hâlâ daha çalışmaya devam ediyor. Dediğiniz yöntemi uygulamak lazım.

Sorunsuz kullanıyorum demişsiniz, kopmalar vs olmuyor değil mi? 

Eski sürümü yüklemek mümkün mü peki, yorumu yazdıktan sonra aklıma geldi, sisteme gömülü geldiği için eski sürümü yüklemeye izin vermeyebilir?  Siz nasıl yüklediniz. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geçen gün biraz uğraştım zor olsa da Sistemi Çalıştırmayı başardım Eski hali gibi Lakin Belli Bir zaman Sonra mirrolink bağlantısı kendiliğinden koptu birkaç defa yaptı sonra bir müddet düzenli devam ettim izlemeye videoları vs ... Birçok varyasyon denedim LAkin Cihazım android 9.0 sürüm olduğundan carmode ve diğer gerekli uygulamalr Cihazın güncellenen Mirrolink i le çakışıp duruyor sanki bundan kaynaklı komut alıp uygulama uygulatmama ilişkisi arasında gidip geliyor :)  

En son denememde herşey harika iken  Seyir halinde iken kendiliğinden Tekrar gitti geldi. Kısacası Bu şekilde Sorunlu çalışması sağlıklı olmadığı gibi Telefona da Media Cihazına da zara verebilir. Araştırmaya devam dostlar :)  

Android auto, Screen2 auto ve anyauto audio ve rotation programlari ile telefonu ekrana tam olarak yansıtıyor ekrandan tıklayıp tüm uygulamaları caliştirabiliyorum.

Youtube iptv uygulama internet whatsapp instagram vs herşey ister dikey ister yatay modda. Tek bir tuşla

Tek tık geri çift tık ana sayfaya düşüyor

Tek sorun ekranın açık kalması.

Ayrıca carstream ilede tel içindeki videolarıda izleyebiliyorum.

Arkadaşlar bu sistemi s6 andrid 7.0 işletim sistemi ile ile stabil sorunsuz kullaniyorum  kopma atma düşme olmadan  kulanacak arkadaşlar carmode carmodu setup lg driver ve mirorlink uygulamalarinin güncellemesini kapatip  kesinlikle guncelleme almadan deneyin  9.0 işletim sistemlerinde muhtemel tlf yazlimini düşürerek kullanilabilir 

Geri
Üst Alt