Jump to content

Savatage

LUQUİ MOLY TURKEY WEB SİPARİŞ SAYFASI

Recommended Posts

Tdi kullananlar için   yağ değişimi 4,6 litre olarak uygulanıyor 

castrol 5-30  LL    5 litre   piyasada ya da  internette  en dip  230-250 arası fiyatları var . (4 litre lik olanları 190 civarı)

mobil 1 esp formula  piyasada 4 litrelik satışı var (5 litre yok)   4 litre likler  170 civarı + 1 litrelikler  50 lira civarı  ve  220 liraya mal oluyor 

İnternette sanayide Piyasası en dip 275  civarı olan  vw onaylı   5 litre Liqui Moly  5w/30  top tec 4200 (bizim araçlara uygun olan hem tdi hem tsi) 

LUQUİ MOLY  TURKEY   WEB  SİPARİŞ SAYFASI  

Fiyat aşağıdaki gibi . Hep deniyor yaa  Liqui Moly ve Motulun çok sahtesi oluyor diye . Bu güzel fiyata resmi satıcıdan alınır kafa rahat olur !!!

https://www.liquimolyturkey.com/5w30-motor-yagi-tam-sentetik-top-tec-4200-5-litre-8973?gclid=Cj0KCQjw2IrmBRCJARIsAJZDdxD6twFnd_yoyNLJKqychiH_QL5EbCiFYBpCbAvKsWr7-87hVIBd12IaAlpxEALw_wcB

aknskn, gokayozyer, AhmetCakmak ve 5 diğer bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aldım kullanıyorum 1 lt yağ boşta duruyor :) motul lm ye göre daha ucuz ama dediğiniz gibi sahtesi bol bulanabiliyor . Ayrıca lm resmi satıcadan alınacağı için  taze oluyor. Motulu diğer aracım için 2crankaradan aldım yağ orjinall ve taze geldi motul alıcaklara 2crankarayı öneririm.

Savatage bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 28.04.2019 at 10:24 PM, salcek yazdı:

Liqui Moly nin bu aşağıda bulunan motor yağını arıyorum ama maalesef sitesindede yok Türkiyede de

8cbd7a66481c9f80f79ee135a531fecd.jpg

naptınız bulabildiniz mi hocam? Liqui moly top tec 4200 5w30 da iyidir, zaman epey geçmiş belki almışsınızdır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Gecen haftasonu sanayıde  5 litre Liqui Moly  5w/30  top tec 4200 yagını arastırdım 2019/02 uretım 260 lıra fıyat cektı ayırttım son bır tane kalmıstı, muhtemelen bu hafta sonu alacagım... Resmi internet sayfasında 275-TL fıyat verıyor... Bılgı mahıyetınde :)

resımm.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, yalin yazdı:

Gecen haftasonu sanayıde  5 litre Liqui Moly  5w/30  top tec 4200 yagını arastırdım 2019/02 uretım 260 lıra fıyat cektı ayırttım son bır tane kalmıstı, muhtemelen bu hafta sonu alacagım... Resmi internet sayfasında 275-TL fıyat verıyor... Bılgı mahıyetınde :)

resımm.jpg

Sanayi ye gitmeniz., araştırma mahiyetinde etrafta dolaşmanız., sanayiden geri dönmeniz., ayırttığınız için tekrardan sanayiye gideceğinizi hesaba katıp., yaktığınız ve yakacağınız akaryakıt masrafını hesaba katarak hesap yapın.. :) 

Ender ve Mobydick bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aracım yetkili servis bakımlı  6 bin km önce bakım yapılmış . Ama yağ pek hoşuma gitmiyor viskozitesi çok düşükmüş gibi geliyor . 

Olmadı yağ ve filtreleri değiştiricem 15 bin bakım için çok geliyor bana .

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, yalin yazdı:

resımm.jpg

hocam bir kaç tane distribütörü var liqui moly nin, zamanında epey araştırınca kafam başta karışmıştı daha sonra yavaş yavaş anladım.

İnternet sitesi olan İzmir de  bulunan egemot otomotiv.

Bir başkası Fzrulman, bu da izmir de bulunuyor.

Bir de Konya da bulunan Laskar(mekato) adlı yer. Sizin foto da ki yer burası mı acaba?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, mbonat yazdı:

Aracım yetkili servis bakımlı  6 bin km önce bakım yapılmış . Ama yağ pek hoşuma gitmiyor viskozitesi çok düşükmüş gibi geliyor . 

Olmadı yağ ve filtreleri değiştiricem 15 bin bakım için çok geliyor bana .

Servislerin varilden yağ koyduğunu duydum , ne derece doğru emin değilim.

Liqui moly top tec 4200 5w30 la değiştirin kafanız rahat eder.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
41 dakika önce, thelordof yazdı:

Servislerin varilden yağ koyduğunu duydum , ne derece doğru emin değilim.

Liqui moly top tec 4200 5w30 la değiştirin kafanız rahat eder.

Önceki aracımda ll toptec 4200 kullanıyordum bu sefer değişim yapsam kullanmam büyük ihtimalle .

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
24 dakika önce, mbonat yazdı:

Önceki aracımda ll toptec 4200 kullanıyordum bu sefer değişim yapsam kullanmam büyük ihtimalle .

neden hocam, memnun mu kalmadınız?

Şimdi ne düşünüyorsunuz ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, thelordof yazdı:

neden hocam, memnun mu kalmadınız?

Şimdi ne düşünüyorsunuz ?

O zamanlar kafamda birkaç soru işareti vardı . Risk almamak adına ll 4200 koyup geçmiştim .

Öncellikle ben bakımı 10 bin km olmadan yaptığım için ll kullanmak gereksiz .  5w30 koymuştum onun yerine 0w30 koymak ilk çalıştırmadı ki aşınmayı azaltmak amacıyla çok mantıklı . Sanayide 40 yıldır sadece yağ işi yapan  yağ markaları tarafından sertifikası olan ustamla konuştuğumda . 0w serisi en kaliteli yağlardır kolay kolay kimse çakmasını yapamaz dedi . 0W30 her marka yağın kaliteli olduğundan bahsetti .  Gelelim 0w faydalarına çakması yok , diğer yağlara göre üst sınıf bir yağ , özellikle soğuk motorda aşınmayı azaltıyor . Motor ısınana kadar daha rahat çalışıyor vb .

Şuan bakımı yapsam 0w30 kullanırdım . Mobil , petronas , liquimoly , motul gibi bir markanın aracıma uyumlu yağını alıp devam ederdim .  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, mbonat yazdı:

O zamanlar kafamda birkaç soru işareti vardı . Risk almamak adına ll 4200 koyup geçmiştim .

Öncellikle ben bakımı 10 bin km olmadan yaptığım için ll kullanmak gereksiz .  5w30 koymuştum onun yerine 0w30 koymak ilk çalıştırmadı ki aşınmayı azaltmak amacıyla çok mantıklı . Sanayide 40 yıldır sadece yağ işi yapan  yağ markaları tarafından sertifikası olan ustamla konuştuğumda . 0w serisi en kaliteli yağlardır kolay kolay kimse çakmasını yapamaz dedi . 0W30 her marka yağın kaliteli olduğundan bahsetti .  Gelelim 0w faydalarına çakması yok , diğer yağlara göre üst sınıf bir yağ , özellikle soğuk motorda aşınmayı azaltıyor . Motor ısınana kadar daha rahat çalışıyor vb .

Şuan bakımı yapsam 0w30 kullanırdım . Mobil , petronas , liquimoly , motul gibi bir markanın aracıma uyumlu yağını alıp devam ederdim .  

hmm tamam hocam.

Evet , az km de yağ değişimi için ll uygun olmaz evet, fiyatı aynı veya yaklaşık aynıysa tercih edilebilir belki. 

0w30 hiç kullanmadım, doğrudur elbet :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, thelordof yazdı:

hmm tamam hocam.

Evet , az km de yağ değişimi için ll uygun olmaz evet, fiyatı aynı veya yaklaşık aynıysa tercih edilebilir belki. 

0w30 hiç kullanmadım, doğrudur elbet :)

Hocam aracınızın kitapcığında bakarsanız zaten ql2 olduğunu görürsünüz . Ama ülkemizde eksiltme yapıyor ve çevresel etmenlerden dolayı diye ql4 e uygun yağ koyuyor servis.  Hatta benim aracımın kaputunda vw502 yazıyor . 504/507 yazmıyor :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, mbonat yazdı:

Hocam aracınızın kitapcığında bakarsanız zaten ql2 olduğunu görürsünüz . Ama ülkemizde eksiltme yapıyor ve çevresel etmenlerden dolayı diye ql4 e uygun yağ koyuyor servis.  Hatta benim aracımın kaputunda vw502 yazıyor . 504/507 yazmıyor :)

Bilmiyorum hocam, bakarım hocam.  502 yi bilmiyordum  :)

0w30 fiyat olarak aynı mı 5w30larla?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...