Türk İnsanının Medeniyet İle İmtihanı

Negatiwe

Efsane Üye

İsim
Serdar K
Otoparkta başlar.

Oradan buradan kısıp kredi çekerek sıfır araç alırsınız, gözünüz gibi bakarsınız. Park ettiğiniz yere dikkat eder tedbirinizi alırsınız.  Yanınıza park eden insan evladı kapısını insan gibi açmadığı için aracınıza kapılarını sürter bir aylık aracınıza zarar verir boyasını attırır.

Allah beterinden saklasın üzülmüyorum, olacağı varsa olmuştur. İsyan da etmiyorum. Ancak ben bu kadar dikkat ederken, sendeki bu rahatlık nedir be yobaz insan. Ben niye mesafe yeterli değilse senin aracına zarar vermemek için kapıyı tam açmayıp iki büklüm iniyorum arabadan.

Resim temsilidir. Kapı kollarının altındaki ütü izi çizgisi artık dümdüz değil

09.jpg

Benim aracım daha 3 aylık , geçen ay tekirdağda biri , anahtarla astarı gösterecek şekilde boydan boya çizmiş. 2 kapı ve ön çamurluğa kadar.

İnsan mı şimdi bunu yapan?

Geçmiş olsun Abi, bizim ülkede her türlü hayvan mevcut malesef sen gözün gibi baksanda biri geliyor her türlü şeyi yapabiliyor, ehliyet verirken bu gibi ahlak kurallarını da öğretseler keşke, o zaman eminim çoğu kişi alamaz ehliyeti

DrMobile dedi:
Benim aracım daha 3 aylık , geçen ay tekirdağda biri , anahtarla astarı gösterecek şekilde boydan boya çizmiş. 2 kapı ve ön çamurluğa kadar.

İnsan mı şimdi bunu yapan?
Hocam onun iki kelimelik bir tanımlaması var ama üslubu bozmayayım. Ben yapanı da tespit ettim, içimde kaldı yalan yok. Ama onun aracına zarar vermeyeceğim kötüye kötü ile gidilmez bize yakışmaz.

fcsrn dedi:
Geçmiş olsun Abi, bizim ülkede her türlü hayvan mevcut malesef sen gözün gibi baksanda biri geliyor her türlü şeyi yapabiliyor, ehliyet verirken bu gibi ahlak kurallarını da öğretseler keşke, o zaman eminim çoğu kişi alamaz ehliyeti
Kardeşim o eğitimi ailesinden okulundan alamamışsa ne fark eder ki. Ki bunu yapan babam yaşında emekli bir amca.  :mad:

@Negatiwe

Ailesinin mesleki seceresini tahmin ettim bende o an , ama işte yapılacak birşey yok.

Eğitim şart.

Kendi arabasını öyle emekle almadığı için dikkat etmez karaktersiz ...şirket Arabası kullanırlar zaten vuruk pislik içindedir Arabası...inşallah ben öğrenmem böyle bir şey yapanı elimde kalır diye korkuyorum sonra Başımıza bela sakin olup mutlaka şikayetçi olmak Lazım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Hk80

Geçen gün , ikeanın otoparkında , park sırası bekliyoruz

Arkamda clio var , onun arkasında da araç var durmuş bekliyoruz.

Önümde megane var , 2 metre filan var aramızda , taktı geri vitese yavaş yavaş geliyor

50 cm filan kala asıldım kornaya . camdan çıkardım başımı gelme diyorum.

Çocuğu indi , dedi geri gider misin? Yok dedim arkamda da var gidemem .

Çocuğu geri gitti , adam hala geri geliyor.

Sen misin gelen ?

İndim arabadan , "Görmüyor musun lan , hala ne geliyorsun" filan bir bağırtı koptu .

Sonra gazladı gitti , ama o an tüm İkea bize baktı :)

Negatiwe dedi:
Kardeşim o eğitimi ailesinden okulundan alamamışsa ne fark eder ki. Ki bunu yapan babam yaşında emekli bir amca.  :mad:
Haklısın Abi, ben direk söylüyorum gördüğüm zaman, muhtemelen senin yerinde ben olsam tartışma çıkardı, sen yine iyi sabretmişsin Abi

Öncelikle geçmiş olsun, bu tarz olaylar herkesin başına bir kere geliyor sanırım. İki hafta önce denizde şahit oldum bende aracımı daha sakin bir yere park ettim kapıyı açarken çarpmasınlar diye döndüm kumsala yürüyorum araçların daha sık olduğu yerde, karşımda arabanın arka kapısı açıldı ve çocuktu bunu açan tabi bilinçli yapmamıştır ama yandaki aracın kapısına bir vuruşu vardı  benim içim sızladı bir kere ama elden ne gelir.

etraf okuz kayniyor hocam. gecmis olsun.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

fcsrn dedi:
Haklısın Abi, ben direk söylüyorum gördüğüm zaman, muhtemelen senin yerinde ben olsam tartışma çıkardı, sen yine iyi sabretmişsin Abi
Sonra diyorlar arabada neden sopa var :D

DrMobile dedi:
Sonra diyorlar arabada neden sopa var :D
8D   s=lol

Geri