Efsane Kasa Golf'ten Golf 7'ye Geçiş

yarchi

Üye
İsim
Fatih
Yaklaşık 3 senedir 2003 model 1.6 Trendline otomatik Golf 4 kullanıyordum. İlk arabam golf 4 oldu. İlk aracımın golf olmasından dolayı çok şanslı olduğumun farkındayım  :)

Golf 4'üm trendline dı ama koltuk ısıtma, alarm, far sensörü, park sensörü, çelik jant, bej rengi iç döşeme gibi özelliklere sahip bir araçtı. Aracımı çok seviyordum yalnız 188.000 km'ye gelmişti. Değiştirmenin vakti geldiğini düşündüm üzülerek.

Öncelikle golf 6 bakmaya başladım dizel,benzinli,lpg'li. İkinci el piyasasının yüksek olması, aracın evveliyatını bilememenin endişesi (nasıl kullanıldı?, bakımları düzgün yapıldı mı? vb. nedenler) olunca sıfır araç almaya yöneldim.

Artık sınıf atlayıp Golf 7 bakmaya başlamıştım. Aracı eşimde kullandığından dolayı DSG alma mecburiyetim vardı sadece. Öncelikle internette araştırma yapmaya başladım. FDH'de @silvershadow Murat Hocamla tanıştık. Bana liste fiyatları üzerinden bir hesaplama yaptı. 1.2 TSI comfortline DSG alıp bellki özellikleri (basic bixenon far, led stop, katlanır ayna, 17" dijon jant, SKP, IGP) ekletsem mi yoksa 1.4 TSI Highline mı alsam diye çok kafa yordum.

Sonunda aracı satma ihtimalime karşı satarken pek fazla zarar etmemek adına 1.4 TSI Highline almaya karar verdim.

Mevcut aracımı 12.08.2015 tarihinde sattım. Ertesi sabah Doğuş Oto Ankara'da daha önceden görüşmüş olduğum ST'yi aradım ve ellerinde dışı beyaz içi siyah 1.4 TSI Highline DSG araç var mı diye sordum. 1 tane ekstra donanımı olmayan araç ellerinde olduğunu söyledi. 24 saat opsiyonlamasını istedim. Ertesi gün gittim aracı gördüm. Forumdaki birçok kişi gibi görünce aşık oldum  :) O gün kaporayı verdim. Plaka işlemlerimi falan hallettim. 17.08.2015 tarihinde aracın parasını ödedim. Ve ertesi gün aracıma kavuştum.

Golf 4'ten golf 7 'ye geçerken bile insan bu kadar sınıf atladığını düşünüyorsa diğer marka araçlardan Golf 7'ye geçenlerin hissettiklerini düşünemiyorum  ;)  

Aracı alırken bazı endişelerim vardı. Bunların hiçbirisi araçla ilgili değildi. Sadece bütçeyi çok mu aşıyorum, öderken zorlanır mıyım gibi endişelerim vardı. Aracımı alıp sürücü koltuğuna oturduğumda bu endişelerin hepsi iyiki böyle yapmışım düşüncesine döndü.  :D

Fazla uzun bir yazı oldu arkadaşlar kusura bakmayın. Anlayacağınız üzere insan ne kadar anlatsa cümleler az geliyor böyle bir araç için  :)

Proforma fatura ve aracımın ilk fotolarını paylaşıyorum.

976_6a2f4dafadf0a8faef7b716bb91b55aad30575be.jpg

978_c7889701d399c17de1d618b87c5ec1ec62463b44.jpg

980_32d6700a586b8ec12d94472dae5490470c356a29.jpg

maşallah diyelim, hayırlı olsun yeni golf'ünüz. Heyecanınız yazdığınız cümlelere, kullandığınız kelimelere yansımış :) Ama böyle bir güzellik karşısında heyecanlanmamak mümkün mü? Keyfini sürün, keyifle sürün :)

masallah hocam Allah nazarlardan korusun...

Kazasız belasız inşallah :)

Hayırlı olsun güzel günlerde kazasız belasız sürüşler.  :'(

@yarchi

Hayırlı olsun.Maşallah diyelim.

Yahu beyaz güzel renk be. :D

Güzel günlerde kullanın inşallah :)

hayırlı olsun...güzel arabalarımız var yahu.. :)

@yarchi

Müthiş bir hikaye olmuş...

Ellerinize sağlık her bir satırı için..

Güzel günlerde kullanın Golf'ünüzü.

Hayırlı olsun. Güzel günlerde kazasız belasız kullanırsınız inşallah.

Geri
Üst Alt