Jump to content

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar,

Bugün başıma talihsiz bir kaza geldi lambalardan çıktıktan sonra yan yoldan gelen sürücü, önüne yayaların geçmesiyle ani frenlemesi sonucu duramadım ve temas yaşandı. Herhangi bir tutanak vs de tutmadım bunun için pazartesi Doğuş oto ya gideceğim sizlerden de tavsiye alabilir miyim diyerek yazmak istedim. Daha öncesinde tamponun sağ alt tarafında kaldırım sürtmesini gösterdiğimde tampon değişecek demişlerdi şimdi beni ne bekler merak ediyorum.

IMG-801s0.jpg

IMG-8012.JPG

IMG-8013.JPG

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tampon braketi kırılıyor genelde. Onun değişmesi gerekebilir. En kritik olan far. Dışarıdan birşey yok gibi gözükse de plastik ayakları kırılabiliyor. Far ayağı kırk ise servis farı da değiştirir.

Kaskonuzu bozmak istemiyorum der iseniz dışarıda far ayağını tamir ettirip braketi değiştirme yoluna da gidebilirsiniz. Görüldüğü kadarıyla kaporta ve tampon da boyanması gerekecek kadar hasar yok. Geçmiş olsun.

AhmetCakmak bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Farda kırık yok ise tampon için kaskoyu bozmaya gerek yok. Temiz bir pasta cila ile güzel olur. Lacivert renk vernikle işlem olması lazım. Yoksa belli olur sıfırı olur gibi deyip kendimizi kandirmayalim. Boya olacaksa bu renklerde belli oluyor. Geçmiş olsun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yorumlarınız ve tavsiyeleriniz için teşekkürler bana da tamponu yerine oturttuktan sonra pasta/cila ile yerine gelecek gibi 2 noktada boyayı sıyırdı siyah zemin olduğu için çok fazla da belli olmuyor farın üzerinde de kibrit çöpü boyutlarında 2-3 çizik var. Bu Tampon braketi için gitmek gerek gibi sanırım sökmeden göremeyeceğiz o parçanın sağlam olup olmadığını. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Gecmış olsun aynı kazanın bir benzerini yasadım  temınniniz farı ve tamponı kırmamak olsun . Ben rotüş yaptırdım . ilerleyen zamanda açılma olursa autokingde lokal boyatmayı düşünüyorum.

BACEF453-2C0C-4F68-B369-810666A0AEA7.jpeg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@emrekayikci16 geçmiş olsun hocam. Maalesef böyle ufak tefek kazalar her an yaşanabiliyor. Aracınızın rengi de cidden nazarlık bir renk. Şahane bir mavi. Resimlerde kusursuz bir şekilde düzeltildiğini görüyorum. Şansınıza kazada boyası sökülmemiş. Güzel günlerde kullanmanız dileğiyle..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun Hocam 

Allah beterinden saklasın. Servis işin kontrol noktasında iyi olmuş lakin ücretlendirme konusunu merak ettim. Bazı servisler bu tip işlerden para bile talep etmezken bazıları yüksek fiyat çıkarabiliyorlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.