Aliexpress Alınabilecek Ürünler Listesi 2019

Hocam bu otomatik cam kapatıcı "0BD window lifter" diye satılıyor, çok faydalı bir ürün bence acaba golf için olanı var mı?

@Berkan 

Kılıf şeklinde Berkan bey kenarları lastikli bir ürün, 3-5 ay olmuştur sanırım alalı orijinal gözüyle bakıyor arkadaşlarım, kol dayamayı kullanıyorsanız tavsiye ederim.

@Golftdi Hocam, satıcı böyle bozuk mal göndermez kolay kolay, büyük ihtimalle kargoda hasar görmüştür. 

Aklımda olan acaba aracım için ufak tefek ne alabilirim sorularının hepsinin yanıt bulduğu bir konu olmuş oturup keyifle okumalık, elinize sağlık :)  

Hem konu güncellensin hemde gezinirken gördüğüm bazı ürünleri paylaşayım, foruma katkı olsun. Yüksek fiyatlı ürünler biraz. Fakat görmekte fayda var.

TRY 486.31 | 1 pair Volkswagen VW Golf 7G T I Karşılama pedalı Eşik LED kırmızı ışık çubuğu ortam lamba ışığı Golf MK7 MK7.5
https://s.click.aliexpress.com/e/De6PpoQ4L

TRY 813.72 | Piyano Boya Parlak Siyah pencere camı Dış Şerit Pencere Şerit VW Golf 7.5 Golf 7 Golf MK7.5
https://s.click.aliexpress.com/e/s6dJF3NAF

TRY 380.94 | VW Golf 7 için arka USB şarj aleti Arka Kol Dayama USB şarj aleti şarj cihazı VW Golf 7 için MK7 Yükseltme Golf 7.5 2019 Golf R hattı
https://s.click.aliexpress.com/e/UULHJDEL1

TRY 693.35  16% İndirim | Siyah PP Kapı Koruyucu Çene Kiti Guard Yan Etekler Önlükleri Volkswagen VW GOLF 7 7.5 MK7 7.5 R hattı Hatchback 2014-2018
https://s.click.aliexpress.com/e/p07otn27

Ürünler çok iyi içlerinde şuan kullanmış olduklarımda var yalnız tek dikkat edilmesi  gereken direksiyon kılıfı. Güneşlik bi süre sonra camdan düşmesi ve  yaz sıcağında kılıf ile teması sonucu derinin üst kısımlarında pütürleşme meydana geldi. Direksiyonu 180 derece çevirip güneşliğin düşme olasılığını göz önünde bulundurunca sorun kalmayacağını düşünüyorum ama iş işten geçti bari sizler kurtulun:)) birde vergi olayı çok kafamı karıştırıyor ürünün kendi fiyatı kadar vergi ödemekte bi hayli zoruma gider.   Tekrar bi kılıf  ve bir dsg vites topuzu sipariş etmek istiyorum İstediğim Direksiyon kılıfı 200 lira, vites topuzu da 250 lira civarlarında.   şikayetvar da  okuduğuma göre 70liralık ürüne 50 lira vergi ödeyende var 80 liralığa 11 lira da. Bunun belli bir oranı yok gibi duruyo. Aramızda yeni yasa sonrası  ürün almış olupta daha önce  bu deneyimi  yaşamış olan arkadaşlardan yardım talep ediyorum. İyi günler iyi forumlar🤗

@fthyrl gerçekten tam bir standartı yok. Küçük ürünlerde en son hep 16 tl ödedim.  Multimedya cihazda ukime gidip fatura gösterip 200 tl ödedim. Ürün hafif küçük ise 16 tl yazıp gönderiyolar.

@tgun89 teşekkür ederim öncelikle bilgilendirmeniz için. Güya ötv harici %20 uygulanacağı söyleniyordu. Multimedyanın paket üzerindeki gösterilen fiyatı neydi ve Sizden fatura talep edildiğinde şüphelendikleri husus neydi öğrenebilir miyim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ürünler çok iyi içlerinde şuan kullanmış olduklarımda var yalnız tek dikkat edilmesi  gereken direksiyon kılıfı. Güneşlik bi süre sonra camdan düşmesi ve  yaz sıcağında kılıf ile teması sonucu derinin üst kısımlarında pütürleşme meydana geldi. Direksiyonu 180 derece çevirip güneşliğin düşme olasılığını göz önünde bulundurunca sorun kalmayacağını düşünüyorum ama iş işten geçti bari sizler kurtulun:)) birde vergi olayı çok kafamı karıştırıyor ürünün kendi fiyatı kadar vergi ödemekte bi hayli zoruma gider.   Tekrar bi kılıf  ve bir dsg vites topuzu sipariş etmek istiyorum İstediğim Direksiyon kılıfı 200 lira, vites topuzu da 250 lira civarlarında.   şikayetvar da  okuduğuma göre 70liralık ürüne 50 lira vergi ödeyende var 80 liralığa 11 lira da. Bunun belli bir oranı yok gibi duruyo. Aramızda yeni yasa sonrası  ürün almış olupta daha önce  bu deneyimi  yaşamış olan arkadaşlardan yardım talep ediyorum. İyi günler iyi forumlar🤗
Direksiyon kılıfı konusunda dikkat edilmesi gereken konu nedir acaba? Güneşlik ve kılıftan bahsetmişsiniz ama birleştiremedim durumu 

Vergi konusunda da düzensizliği şöyle yaşadığım bir örnekle anlatayım. 

X ürününde 1 adet sipariş verdim ve kargo paketinde gelen 1 adet ürüne 16 TL vergi ödedim. Daha sonra x ürününden memnun kaldım ve 2 adet daha aldım. Kargo paketinde gelen 2 adet x ürününe 11 TL vergi ödedim :)

@fthyrl  Yığılma çok olduğundan ufak ürünlerde standart vergiyi yazıp yolluyorlar. Postacı teslim ederken tahsil ediyor. Multimedya ekranın kutusu ağır ve büyük olduğundan dikkat çekiyor. O nedenle kutuyu direk açıp bakıyorlar. Üzerinde yazan meblağ ile karşılaştırıyor. Üzerindeki yazana göre de vergilendirebilir. İnandırıcı gelmez ise direk ödeme makbuzunu istiyor.

@mustafacagri şu şekilde kavlıyor deri.  a101de satılan alüminyum  malzeme güneşlikler güneş altında deri ile teması sonucu.  Vergi konusundaki bilgilendirme içinde teşekkürler:)  korkularımı yenmeme sebep oluyo böyle şeyler duydukca 200er gram civarında kılıf ve topuz çok büyük bi paket olacağını düşünmüyorum şansımı deneyeceğim

E89FE90A-38EF-4097-9ECC-25411085CE5B.jpeg

@tgun89 teşekkürler bilgilendirmeniz için.  kesinlikle o tür ürünler ağırlığından belli ediyo ki  yeni yasa sonrası  sanırım tüm paketler de istisnasız açılıyo tabi bu sıcakta uğraşmayıp  (klima olmayışını baz alıyorum 🤠) dediğiniz gibi standart vergiyi yapıştırıp göndermenin daha cazip geleceğini umuyorum 😂 

Geri
Üst Alt