Lastige vida girdi

Zaytung

Üye
İsim
Zaytung
Arkadaslar öncelikle merhaba lastige bugun akıllı vida dediklerinden girdi tanıdık lastikci arkadasa götürdüm onun önerisi sonucunda alman malı fitil uygulama yaptırdım ama sonradan kafama takıldı nette arastırmalar sonucu fitilin cok saglıklı olmadıgını yada olmayacagının hakkında yorumları okudum ve kararsuz kaldım bu konuda görüşlerinizi bekliyorum bu arada vida lastiğin oluk dediğimiz kısmına denk gelmiş öneriniz nedir fitil iyimidir yoksa yama mı yaptırmak mantıklı son olarakta fitil sökülüp yama yapılabilirmi hı bu arada arac daha 1000 kmde 

Arkadaslar öncelikle merhaba lastige bugun akıllı vida dediklerinden girdi tanıdık lastikci arkadasa götürdüm onun önerisi sonucunda alman malı fitil uygulama yaptırdım ama sonradan kafama takıldı nette arastırmalar sonucu fitilin cok saglıklı olmadıgını yada olmayacagının hakkında yorumları okudum ve kararsuz kaldım bu konuda görüşlerinizi bekliyorum bu arada vida lastiğin oluk dediğimiz kısmına denk gelmiş öneriniz nedir fitil iyimidir yoksa yama mı yaptırmak mantıklı son olarakta fitil sökülüp yama yapılabilirmi hı bu arada arac daha 1000 kmde 
Bir daha o lastikçiye gitmeyin hocam. Şimdilik bir sorun olmayacaktır bence. Tekrar böyle bir durum yaşarsanız başka bir lastikçiye gidip yama yaptırın 👍

@Zaytung Lastikci arkadas bide bu civata için lastiği janttan ayırmayalım böglesi daha iyi dedi

@yusuf Hocam kafama takıldı şimdi bu fitili söktürüp yama yaptırabilirmiyim cünkü benden cok hanım sürüyo sıkıntı olmasın 

@yusuf Hocam kafama takıldı şimdi bu fitili söktürüp yama yaptırabilirmiyim cünkü benden cok hanım sürüyo sıkıntı olmasın 
Hocam fitil işlemi en büyük zararı yapılırken veriyor. O yüzden bırakın kalsın olduğu yerde. İçiniz de rahat olsun tek fitil yüzünden birşey olmaz. Aracınızı birşey olmamış gibi binmeye devam edin 👍

Cok tşk ederim ilginize ama bundan sonra asla fitil taktırmam aslına bakarsanız benimde işime geldi nedeni ise jantlar aman cizilmesin aman jantlara bişi olmasın dedik ama sanırım yanlış bir karar aldık ama akıllandık

Yama yaptırmak daha mantıklı ama zaten fitil yaptırmıssınız 1-2 hafta lastik basınçlarını düzenli olarak kontrol edin diğer lastiklere göre anormal bir düşüş varsa söktürüp yama yaptırsınız .

hocam yama yapılabiliyorsa yama yapılamıyorsa yeni lastik alıp geçmek lazım.

@mbonat İlgine tşk ederim sensör var herhangi bir degişimde sensör uyarı verir herhalde deme

@Zaytung kışlık sıfır lastiğime fitil yaptı elemanın biri gittim başka birine tekrar yama yaptırdım fitil atarken iyice deliği açtı kalın yama koydurdum kamyonetlere falan yapılandan şu an sıkıntı yok fitili düzelttririn en takın zamanda ileride sorun yaşama ihtimaliniz var

Fitil en kötü tamir şekli., ayrıca zaten çivi giren lastiğe normal yama da yapılmaz/yapılmamalı., Mantar yama denilen yamadan yapılmalıdır., Esas önemli nokta çivi lastiğin tam olarak hangi bölgesinden girdiği..? Bizim insanımız lastiği kum torbası muhamelesi yaptığı için lastik nereden çivi girerse girsin yama yapılır zannediyor.,

Geçenlerde benzer bir konu hakkında bir arkadaşımız yardım isterken.,  burada bir kişi bişey olmaz lastiğe yanak bölgesinden bile çivi girse lastik tamir olur demişti., Düşünün yanaktan çivi giren lastiğe tamir olur diyen insanlarımız var..

Geçen gün aynı olay geldi benim başımada geldi dediğiniz gibi lastikçi dostum Ali usta direk mantar yama dedi ve uyguladı 😊

benimde lastiğe çivi girmişti, yama yapılır denmişti ama sonra düşündüm yeri geldi 200 km hız yaptığım arabamın lastiği sağlam olsun kafam rahat olsun dedim ve yeni lastik aldım. Giydiğim ayakkabıya ve arabanın lastiğine verdiğim paraya acımam.

Benimde başıma şöyle bir durum gelmişti.Arabada lastik basın ikazının olması çok güzel birşey.Lastikçi vidayı çıkardı içten deliğin içine birşey sıktı sonra içten yine taşlayıp yama yapıştırıp lastiği taktı.fitil olayını burda duydum nasıldır bilmiyorum.Yanakta sorun olsa lastik değiştirilmeli diye biliyorum.
e06d4755886f16ee919e4299c418df28.jpg

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt