İyi niyet garantisi

@Levent35 İyi niyet bence önemli birşey :)  Atıyorum sanayide 10 bin bakımda bir değiştirmen gerektiği söylenir serviste 15 bin

Bir matematik işlem yaparsak 2 sefer yetkili servis 30 bin bunu sanayi de bakım yaptırdığında 3 sefer yaptığında 30 bin olur. İlk başta söylediğim gibi diğer türlü sürekli buraya geliyorsunuz iyi niyet kapsamında şu kadarını biz karşılıyoruz demeleri bile güzel bir şey 

Bu arada aracınızın bu seneki bakımı indirimli olabilir 4 yaş indirimine dahil olabilir servise bir sorun isterseniz

@Cem Dsg ise kesinlikle servis 7 yıl dsg ye destek oluyor Allah korusun bir sıkıntı yaşadığında işçilik ücreti ödersin en fazla diğer türlü meblağlar çok yüksek oluyor

@Levent35 Pardon aracınız 2016 modelmiş 2015 yazan arkadaş ile karıştırdım ama @forzaGilles söylediği gibi zubizu dan indirim alabilirsiniz 4 yaş olduğunda bu indirim miktarı artıyor 

@ismailtnc kardeşim seni anlıyorum haklısın ben zaten yılda 10000 anca yapıyorum araç 30000 de 3. Yıl 10000 de bir girdim neyse bakalım zaten gidersem sanayiye değilde özel servise giderim 

@ismailtnc kardeşim seni anlıyorum haklısın ben zaten yılda 10000 anca yapıyorum araç 30000 de 3. Yıl 10000 de bir girdim neyse bakalım zaten gidersem sanayiye değilde özel servise giderim 
Kardeşim benim aracımda 2015 mart da aldım şuan 34 bin de kimi zaman 6 binde girdim kimi zaman 15 binde girdim bu benim seçimimdi ama araç senin ve seçim karar elbette senin kararın gelip illa servise git diye diretme falan yapıyormuşum gibi hissettim kendimi sen bilirsin

Başımdan geçen olayı anlatayım sadece başkada yorum yapmayacağım.

Benim aracımda gıcırtı sorunu yüzünden temmuz ayında aracımı servise  götürdüğümde 400 liraya salıncak burcu değişimi yapıldığını söylediler 20 gün çok dikkatli çok nazik bir şekilde kullandım sonuç tekrar nüksetti aynı şekilde duymaya başladım üstelik arka taraftan gelen ses sanki daha fazlalaştı bu arada ön taraftan gelen ses gıcırtı değilde daha tok bir ses gelmeye başladı son bir aydır çarşamba günü aracı servise bıraktım incelemeleri ve sorunu çözmeleri adına dün aradıklarında sol amortisörün patlak olduğunu ve değişim gerektiğini söylediler 900 TL yapıyormuş akabinde ses sorunu olduğundan dolayı 400 liraya yağ yapmaları gerektiğini söylediler ve bunların hepsini iyi niyet ve garanti kapsamına dahil ettiler. Hayırlı günler arkadaşlar.

Merhaba,

Aracimcim 2015 model dgs higline 125 bg ve garantisi doldu.Bu sene airbag sarmali ariza yapti ve merkeze sorduk iyi niyet garantisi kapsaminda karsilamadi dediler.2 bin tl den fazlaya maloldu sırf bu .O an aklima gelmedi ama ilk sene periodik bakimi 3-4 ay kadar geciktirmistim,sonraki seneler düzenli bakimlar.Arayip sorsam aracimi bundan sonraki bakimlarda iyi niyet garantisi devam ediyorsa servise getiricem diye bi cevap alabilir miyim sizce?

Cunku simdilik öteledigim ama yakinda yapilmasi gereken bazi bakimlari var (on fren balata degisimi,sol on kapi hoparlor arizasi) ve disarda yari fiyatina halletme sansini dusununce belki dogus yuzume guler diye servise yolunmaya gerek var mi?

Merhaba,

Aracimcim 2015 model dgs higline 125 bg ve garantisi doldu.Bu sene airbag sarmali ariza yapti ve merkeze sorduk iyi niyet garantisi kapsaminda karsilamadi dediler.2 bin tl den fazlaya maloldu sırf bu .O an aklima gelmedi ama ilk sene periodik bakimi 3-4 ay kadar geciktirmistim,sonraki seneler düzenli bakimlar.Arayip sorsam aracimi bundan sonraki bakimlarda iyi niyet garantisi devam ediyorsa servise getiricem diye bi cevap alabilir miyim sizce?

Cunku simdilik öteledigim ama yakinda yapilmasi gereken bazi bakimlari var (on fren balata degisimi,sol on kapi hoparlor arizasi) ve disarda yari fiyatina halletme sansini dusununce belki dogus yuzume guler diye servise yolunmaya gerek var mi?
Airbag sarmal arızasının belirtileri nedir hocam.

Devam eder bence hocam. Zubizu indirimleri güzel bu aralar. Dışarı ile çok fark kalmıyor. 

@yusuf hocam ekranda kirmizi direksiyon uyari isigi yaniyor,korna calismiyor,direksiyonu cevirirken sürtünme sesleri gelio

arkadaşlar biraz önce servisten yağ hariç 540 gibi  bi fiyat aldım. %15 indirimli fiyat. buna hava, yağ, polen ve tıpa v.b. falan dahil. ve işçilik tabiki.. bana cazip geldi. fakat servislerin mann filtre veya polenini karbon kullanıp kullanmadığını nasıl kontrol edicez. sorsak söylerler belki ama kutusu falan veya poşetini gösterin diyebilirmiyiz. bosh filtreler takımı 130 civarı, mann olanlar ise 200 , eğer servis mann kullanıyorsa sorgusuz oraya götüreceğim. bi fikriniz varmı dostlar. bide şubat başı götürmeyi planlıyorum. %15 ne zamana kadar devam ediyor. 

arkadaşlar biraz önce servisten yağ hariç 540 gibi  bi fiyat aldım. %15 indirimli fiyat. buna hava, yağ, polen ve tıpa v.b. falan dahil. ve işçilik tabiki.. bana cazip geldi. fakat servislerin mann filtre veya polenini karbon kullanıp kullanmadığını nasıl kontrol edicez. sorsak söylerler belki ama kutusu falan veya poşetini gösterin diyebilirmiyiz. bosh filtreler takımı 130 civarı, mann olanlar ise 200 , eğer servis mann kullanıyorsa sorgusuz oraya götüreceğim. bi fikriniz varmı dostlar. bide şubat başı götürmeyi planlıyorum. %15 ne zamana kadar devam ediyor. 
Bursa Doğuş otonun kullandığı filtreler bunlar hocam aracımdan çıkanları vermişlerdi 1 ay önce gittiğim bakımda.

WhatsApp Image 2019-01-23 at 11.28.06(1).jpeg

WhatsApp Image 2019-01-23 at 11.28.06.jpeg

Bu konuda içinizde şüphe olmasın defalarca kontrol ettiğimden biliyorum., Serviste kullanılan Hava filtresi ve Polen filtresi orjinal Mann filtre (made in germany)., Yağ filtresi de araca fabrika da takılan ile aynısı Hengst marka kullanıyor o da (made in germany)

Nerden biliyorum derseniz gittiğim yetkili serviste benim arıza olduğumu bildiklerinden bakım sırasında her zaman aracın başında olurum., benden habersiz araca hiç bir şey yapmazlar., her bakımda eski ve yeni takılacak filtreleri gözümün önünde değiştirdiklerinden önce bana gösterirler., dediğim gibi bu konuda aklınızda şüphe olmasın., Polen filtresi de karbonlu Mann filtre kullanılıyor., Zaten normal kağıt  filtre ile karbonlu filtrenin parça kodu birbirinden farklı olduğundan bunu faturanızda da görebilirsiniz.,

İşçilik ve yedek parça da yapılan %15 indirim kampanyası yıl sonuna kadar 31.12.2019 tarihine kadar geçerli. Ancak bu indirimden faydalanmak için uygulamasını telefonunuza indirip oradan kod alıp o şekilde randevu almanız gerekmekte..

Motul X clean + C3 - 5/30W -  100 C'de (motor ısındığında) aşınmayı en aza indiren yağ - 219 TL

Polen filtresi Aktif karbonlu - Hengst - 82,30 TL

Yağ filtresi - Hengst - 81,34 TL

Mazot filtresi - Hengst - 156,35 TL

Hava filtresi - Hengst - 81,23 TL

Güncel Golf 7- 1.6 tdi- manuel - üst kalite malzemeler ile 90ooo km (mazot filtesi değişir) bakım parça maliyeti: 620.22 TL - 

80 lira değişim için işçilik alıyorlar genelde.

TOPLAM:700 TL

Geçen sene temmuz ayında aynı parçalar ile mazot filtresi hariç : 320 TL+80 TL=400 TL ile halletmiştim.

Geri
Üst Alt