Golf 7,5 larda kalorifer ile ilgili soru.

jrbackktoback

Yeni Üye
İsim
abdullah
Merhaba arkadaşlar,

Geçen babam bir soru sordu açıkçası benimde hiç dikkat etmemiştim çalışıyormu var mı yok mu vs.  velhasıl soruma geleyim

klima yada kalorifer kapalı iken misal  dışarıdaki havayı içeriye alma fonksiyonu var mı.  cama üflesin diyorum tuşa basıyorum direk kalorifer yada klimayı açıyor.

Şimdiden teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:
@jrbackktoback Hocam otomatik olarak açıyor siz ac tuşuna basarsanız klimayı kapatır ve üflemeye devam eder

Dşarıdaki havayı kullanmak istiyorsanız hava ısı ayarını düşürüp a.c. Yi kapatırsanız dışarıdan gelen hava ısısı değişmeden içeri alınacaktır 

Benim de benzer bir sorum var. Klima tamamen OFF konumundayken bile peteklerden sıcak hava geliyor. Petekleri tek tek manuel kapatmak dışında yapacak bir şey yok mudur?

Benim de benzer bir sorum var. Klima tamamen OFF konumundayken bile peteklerden sıcak hava geliyor. Petekleri tek tek manuel kapatmak dışında yapacak bir şey yok mudur?
Klima off konumda olsa bile sıcaklık değeri sıcakta ise sıcak soğukta ise soğuk gelir/gelmesi zorunludur., içerdeki hava sirkülasyonun sağlanması ve güvenlik için bu kuraldır

Dşarıdaki havayı kullanmak istiyorsanız hava ısı ayarını düşürüp a.c. Yi kapatırsanız dışarıdan gelen hava ısısı değişmeden içeri alınacaktır 
dediginiz gibi uyguladım fakat  bu sefer klorifel aktif olarak calısmaya baslıyor. ben hem kalorıfer hemde klımayı acmadan dısarıdakı havayı içeri veriyormu vermiyormu onu merak ediyorum. 

Geri
Üst Alt