Golf 7 R hikayesi-1(fotolar)

silvershadow dedi:
@MSE

yok hocam. gayet de aradığım cevap buydu. :)

gece mesela park ettik büfeden bisey alacaz. kontağı kapatıp anahtari aldık çıktık. farlarin tümünün yanik kalma yöntemi var mi?

en azından U-led ya da parklarla beraber arkaların vs?
Fallow me home özelliği olan araçlarda kontağı kapattıktan sonra sinyal kolunu sellektör yapar gibi bir kez çekip bırakın.

Sesli olarak bir uyarı gelecek ardından gösterge grubunda bir uyarı görülecek.

Ayarladığınız süre boyunca uzun huzmeli farlar yanık kalacaktır.

Bunun haricinde yanmasını istediğiniz far ve stoplar için VAG kodlaması  yapılabilir.
işte hocam o max 30 sn yanıyor ya. ben istiyorum ki ben gelene kadar yansın. bi de gecenin karanlığında kontak kapandıktan sonra selektör yapınca ortalıkta şimşek çakıyo millet dönüp bakıyor.  :D

auto konumundan park konumuna alsam far anahtarını? bi de bana hiç sesli uyarı gelmedi. az mı çekiyorum acaba?

bundakı motorla bizim tsi lar aynı motormu turbosu yada baska yerleri upgrade edılerekmı 300 bg e cıkıyor..bu arada hocam hayırlı olsun demeyı unutmusum ssöyle otobanda son hız bır vıdeo beklıyoruz...abiyane deyımle yardırıp gittiginiz..  8D :( '

reko dedi:
bundakı motorla bizim tsi lar aynı motormu turbosu yada baska yerleri upgrade edılerekmı 300 bg e cıkıyor..bu arada hocam hayırlı olsun demeyı unutmusum ssöyle otobanda son hız bır vıdeo beklıyoruz...abiyane deyımle yardırıp gittiginiz..  8D :( '
Motor Bloğu malzemesi ve dizaynı dahil farklı..

Bizdeki benzinli 1.2 ve 1.4 TSI modelleri  EA211 kodlu motora sahiptirler.

R EA 888 kodlu motora sahiptir. Kocaman bir Turbosu olmak kaydıyla aşırı beslemeli ve aşırı besleme yapılan havanın soğutulması için intercooler sistemine sahip bizdekiler gibi motordan  tahrikli olmayan soğutma sistemine sahiptir.

GTI hakkında ne düşünüyorsunuz? Neden bir GTI düşünmediniz mesela, beygir gücü mü tek sebep? Paylaşırsanız çok sevinirim.. Bir R sahibi olarak GTI'ın sizdeki yerini merak ediyorum..

@silvershadow Murat Hocam Bu durum GTI için de geçerli mi?

gdervisoglu dedi:
GTI hakkında ne düşünüyorsunuz? Neden bir GTI düşünmediniz mesela, beygir gücü mü tek sebep? Paylaşırsanız çok sevinirim.. Bir R sahibi olarak GTI'ın sizdeki yerini merak ediyorum..

@silvershadow Murat Hocam Bu durum GTI için de geçerli mi?
Doğrudur Değerli Hocam, aynı motor versiyonu hepsi

@reko  Teşekkürler...Videolar ilerleyen zamanlarda gelecek,arabayı tanıyayım artı rodaj vs...

@SB1907_23    Teşekkürler...

@bacey  Çok yol yapan bir adam değilim ama otobanda ihtiyaç oluyor be..Ama olmazsa olmazım değil...Ruhu yeter...

@gdervisoglu  GTI ön çeker bir araç.MK2 leon cupram vardı(ön çeker),en son 300 hp civarı idi ve kalkışlarda gücü yere aktarmakta zorlanırdı,top speed veya rolling merağım hiç olmadı(Ön çekerin avantajlı olduğu)...R 4 çeker ve 300 hp ve güç aktarımı gayet başarılı...Ben şehir içi,günlük kullandığım ve 0-100 den hoşlandığım için R bana daha uygun...

silvershadow dedi:
Motor Bloğu malzemesi ve dizaynı dahil farklı..

Bizdeki benzinli 1.2 ve 1.4 TSI modelleri  EA211 kodlu motora sahiptirler.

R EA 888 kodlu motora sahiptir. Kocaman bir Turbosu olmak kaydıyla aşırı beslemeli ve aşırı besleme yapılan havanın soğutulması için intercooler sistemine sahip bizdekiler gibi motordan  tahrikli olmayan soğutma sistemine sahiptir.
hocam tamamen farklı bir motormuş...anladım..abd de satılan golfler 2000 cc olanlar ... bunlarda farklı bir motor sanırım..

@Umut

Beyaz Golf R Adana CarrefourSA'da görüldü an itibariyle :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Moderatör tarafında düzenlendi:
MSE dedi:
@Umut

Adana CarrefourSA yı seviyorum...Keşke görüşseydik,bu aralar iş gereği ne zaman adana da olup olmayacağım belli değil ama daha öncede dediğim gibi forum üzerinden haberleşip isteyen arkadaşlarla görüşebiliriz ,başım üstüne...

@Negatiwe  8.gün ve 550km deyim,1000 km yi devirdikten sonra yavaş yavaş kaba kuvvet başlayacak,tabiki anlatım ve videolu...DSG ye alışamadım yahu! Araba ile tek parça olmamı engelliyor gibi sanki ama erken konuşmakta istemiyorum,doğuş bizi görücü usulü birleştirdi dsg ile gönlüm manuelde idi ama zamanla aşk başlar mı bilemem :D

Umut dedi:
@Umut

Adana CarrefourSA yı seviyorum...Keşke görüşseydik,bu aralar iş gereği ne zaman adana da olup olmayacağım belli değil ama daha öncede dediğim gibi forum üzerinden haberleşip isteyen arkadaşlarla görüşebiliriz ,başım üstüne
Ben çıkıyordum sen yeni geliyordun heralde abi. Çıkışa doğru gidip U dönüşü yaptın. Bende sapık gibi peşine takılmak istemedim doğrusu :) müsait olursan haberleşir öyle görüşürüz inşallah. Benim ev CarrefourSA'nın hemen yanında. 100. Parkının altında hemen.

Golf R a binmek ayricaliktir hayirli olsun kazasiz belasiz surusler

Son 16 fotoyu az önce ekledim...İlk mesaja bakınız...

Geri
Üst Alt