2014 1.2 tsı golf rolanti bozuklugu

Mmt0634

Katılımcı Üye

İsim
Mehmet
Aracı 55 bin km de aldım ankaradan malatya ya  getirdim 2 defa istop edecek gibi yaptı daha sonra hiç başıma gelmedi daha sonra Ankaraya gittim 60 bin bakımı ni yaptırdım bujiler değişti yolda dönerken 6. Viteste 90 hızla tekleme yaptı 1 defa yüksek rakımlı bir dinleme tesisinde durduğumda devir göstergesi baya düştü çıktı istop etti çalıştırdım normale döndü devirli kullandım yolu bitirdim sikintisiz fakat il değsikligi yaptığımda tekliyor araç istop etmedi bidaha şu anda 62 binde krank devir sensörü olabilir die okudum hava akis sensörü olabilir diye okudum buji demişler dı değiştirdim arttı büyük ihtimal ateşleme bobini die okudum acaba bu tarz problem yaşayan varmidir servise gitmedim henüz şu anda problem yok fakat ailemle uzun yol yapıyorum yolda bırakır die de korkuyorum ilk defa benzinli araca biniyorum hep dizep kullanmistim huyunu suyunu pek bilmiyorum sormak istedim saygılarımla 

@Mmt0634 ayrıca araç sabah soğuk havada gUzel çalışıyor motor isindiginda star stop devre dışı bıraktığında ışıklarda devir saati bazen iniyor çıkıyor ama  1000 devir geçmiyor istop edecekmis gibi düşüyor toparlıyor bi kere toparlamadi istop etti 

@Mmt0634 ayrıca özel servise gittim aracı pc ye bagladiklarinda hata vermedi usta teste çıktı yine bişey yapmadı :) yetyetkili servise gidince de muhemen yapmayacak ama ya sundadir ya bunda die saçma sapan masraf çıkmaması adına siz değerli üyeye danışmadan  yetkili servise gitmeyeyim dedim 

@Mmt0634 büyük ihtimal enjektörler sorunlu daha önce birkaç arkadaşta aynı sorun oldu şans eseri buldular size tavsiyem enjektör temizleme ürünü falan kullanmayın yetkili servise gidin enjektörlere baktırın.

@bf417 teşekkür ederim hocam pazartesi günü gidip baktırayim 

Hocam maf sensörü ve gaz kelebeğini temizletin derim

@mbonat hocam biraz önce kuzenimle görüştüm inanın sizin yazmış olduğunuz gibi başından daha önce geçmiş oksijen sensörü ve gaz kelebeği temizletnce geçti dedi pazartesi günü muhtemel öncelikle servis ateşleme bobinlerini konturol edecek daha sonrasında krank devir sensörü sizin tavsiyelerinizle enjektorlere ve sensörler ler e bakılmasıni rica edeceğim ilginizden ötürü çok teşekkür ederim sıkıntının ne olduğunu çözer çözmez burada paylaşacağım saygılarımla 

@bf417 hocam pazartesi gideceğim aksilik olmazsa fakat enjektör temizleyici kullanmayın dediniz aklıma takıldı genelde bu tarz sorunlar için öneriliyor sizden ricam neden kullanmamami tavsiye ettinizı ogrenebilirmiyim... kullanmadım aldım alalı araci fakat dizel arabalarımda düzenli 5 bin km bir kullanırdım cok faydasını görmüştüm benzinli olunca zaten motor sesi yok dizelde sesten bile anlaşılıyordu yararı zararı benzinli de bilene danışmadan kullanmadim henüz turboya yakıt sistemine zararı mi oluyor katkıların veya enjektörkere? 

@Mmt0634 hocam bu dpf olayı yüzünden bir ara çok araştırdım ama sonuçta gözle görülür bir yarar yok iki tip kullanım var motora eklenen yakıta eklenen. Motora eklenen yağ değişiminden önce ekleniyor ve balçıklaşmış yağı sökmeye yarıyor motoru temizlediği söyleniyor bildiğiniz yağ çözücü var, tabi yeni yağ koyunca içinde hala kaldığından onun da seyreltilmesini sağlıyor yağın yoğunluğu bozulursa sürtünme artıyor ve daha fazla motor aşınması ikinci tip depoyu fulleyip eklenen ürün bu ürünlerin de piyasada birsürü çeşiti var marka veremiyorum aratırsanız çıkıyor bu ürünlerde yüksek oranda solvent içeriyor daha yüksek yanma sağlanıyor ve dpfnin yaptığı işi depo bitesiye kadar yapmaya çalışıyor yüksek sıcaklıkla partikül yakıyor tabi dpfnizin doluluğu sınırı aşmışsa bu da işe yaramıyor yani açıkcası size tavsiyem yakıtınızı aldığınız yeri markayı  çok değiştirmeyi bakımları aksatmayın ve son olarak da soğuk motora yüklenmeyin aşınmanın büyük kısmı soğukken gerçekleşiyor.

Zamninda açmış olduğum konuyu hortlatmak gibi olmasın ama olacak artık :)

1.2 tsi motorda boğaz kelebegi nerede acaba nasıl sokebilirim temizlemem gerekiyor...

Yaza hazırlık başlasın artık servise girecek 

Tiriger 

On disk balata 

120 bin bakim seti uygulanacak fakat 

Temizleyin dediğimiz zaman temizlik olmaz yenisini takalım diyorlar onlarda kendilerince haklı 

Oksijen sensörünü temizliyorum sorum yok onda fakat boğaz kelebegi nerede 1.2 tsi motorlarda onu bilmiyorum ? 

Yağ sipariş verirken bu ürünü de sipariş etmeyi düşünüyorum değerli fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim saygılarımla...

26 dakika önce, Mmt0634 yazdı:

Zamninda açmış olduğum konuyu hortlatmak gibi olmasın ama olacak artık :)

1.2 tsi motorda boğaz kelebegi nerede acaba nasıl sokebilirim temizlemem gerekiyor...

Yaza hazırlık başlasın artık servise girecek 

Tiriger 

On disk balata 

120 bin bakim seti uygulanacak fakat 

Temizleyin dediğimiz zaman temizlik olmaz yenisini takalım diyorlar onlarda kendilerince haklı 

Oksijen sensörünü temizliyorum sorum yok onda fakat boğaz kelebegi nerede 1.2 tsi motorlarda onu bilmiyorum ? 

2 senedir arızalar (ya da düzensizlikler diyelim) nasıl çözüldü ya da devam ediyor mu hocam ?

Bu rölantide titreme olayı tsilarda genelde buji yada gaz kelebegi oksijen sensörü neden ile oluyor başka nedenlerde olur ama daha çok bunlar..gaz kelebegi temizliği youtubeda var biraz zor ama elinden gelen yapabilir...birde üste mesajlarda enjektör temizliği denilmiş benzinli araçlarda enjektör yok buji temizliği deniliyorsa oda olmaz neden bahsetti arkadaslar acaba merak ettim

Bu rölantide titreme olayı tsilarda genelde buji yada gaz kelebegi oksijen sensörü neden ile oluyor başka nedenlerde olur ama daha çok bunlar..gaz kelebegi temizliği youtubeda var biraz zor ama elinden gelen yapabilir...birde üste mesajlarda enjektör temizliği denilmiş benzinli araçlarda enjektör yok buji temizliği deniliyorsa oda olmaz neden bahsetti arkadaslar acaba merak ettim
Benzinlide enjektor yok mu

Benzini neyle püskürtüyor yanma odasina

Geri
Üst Alt